Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy kandúr terrorizálja a...

Egy kandúr terrorizálja a macskánkat. Hogyan védekezhetnénk ellene?

Figyelt kérdés

Egy gusztustalan nagydarab agresszív kandúr (szinte biztos, hogy kóbor) rendszeresen bejár a kertünkbe, és megeszi szerencsétlen 1 éves gyámoltalan kandúr cicánk kajáját estefelé. Már a házba is bemerészkedett a kisajtón.


Rendszeresen rátámad, feltehetőleg ő harapta szét a farkát, ami után csúnyán elfertőződött és majdnem elvitte szegényt. Antibiotikum injekció mentette meg.


A miénk bent alszik, estére becsukjuk, tehát csak délután van veszélyben, de nem tudja megvédeni magát, mert kisebb termetű.


Biztos, hogy ez az alfa a környéken.


Mit tudunk tenni?


Elkergettük eddig mindig seprűvel, de én legszívesebben agyonverném egy lapáttal, mert nem bírom nézni ahogy bántja. Nyilván ezért börtönbe kerülnék, szóval nem akarom bántani...


Nincs tippetek hogyan zavarhatnánk el véglegesen ezt a behatolót?


Félek, hogy meg fogja ölni a macskánkat, ivartalanítva esélye nincs felvenni a harcot :(



2018. szept. 9. 18:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

kérdéseimre.


Véletlenül elküldtem.

2018. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Meglehet, hogy a utca végén a öreglányé... a mammer gyakorlatilag szaporítja a macskákat, kb 10 is lehet a udvarában. Persze nyilván állatorvoshoz el nem vinné, szóval ilyen göthös beteg zombimacskák lepik el a környéket.


Ha legközelebb bejön a házba akkor lépni kell. Lepuffantani talán túlzás lenne, de a pokrócos ketreces megoldás működhet.


Minden ötletet köszi :)

2018. szept. 11. 00:37
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a szitu, csak itt legalább négy idegen macska mászkál a kertben, tiszta átjáróház. Feljönnek a teraszra (akkor is, ha itthon vagyunk), jelölgetnek, megeszik a macskáim kajáját, azok meg már nem mernek ellenkezni, csak nézik messziről...

Én a kisfiam szivacslövedékes játékpisztolyán gondolkodom. Az nem okoz bennük kárt, de talán nem lesznek majd ilyen bátrak.

2018. szept. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Gyerekek ez már lassan vicc.


Most már olyan pofátlan, hogy bejön a családiházba a kisajtón, zabál... és szinte már tőlünk sem fél.


Természetesen zabálás után még volt hogy nekitámadt, megharapta a házban lévő macseszt.


Légpuskával a vadásztölténnyel kéne kilőni, de egy lövés nem múlasztaná ki az fix, akkora darab.


Viszont amit kitaláltunk, egyrészt éjszakára patkánycsapdák mindenhová. Másrészt a kisajtóra egy elektromágneses kallantyút fogok tenni.


Ha legközelebb bejön, akkor lezárom a kaput. Egy zsákkal megfogom és a macskahordóban elvisszük a város másik végébe, vagy faluba.


Ez elég humánus?

2018. szept. 30. 16:13
 15/16 anonim ***** válasza:

Humánusnak kell lenni a mai világban mindennel, csak azt nem tudom, hogy minek?


Ha költeni szeretnél egy dögre, akkor tessék: [link]


Ezt tedd be a macskaajtó elé, és akkor biztos, hogy elkapja.

2018. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Pusztán óvatos vagyok, amilyen pechesek vagyunk, tuti az öregasszony hátsó kertjében vérzik el söréttel a seggében.
2018. szept. 30. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!