Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek jó dolog adomanyoz...

Szerintetek jó dolog adomanyozni menhelyeknek?

Figyelt kérdés
2018. szept. 20. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem igen!

Bármit is adsz, azt visszakapod az élettől!

2018. szept. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tárgyakat mindenképp.


Lehető legjobb minőségű táp, póráz, nyakörv, játék...


Sok helyen láttam listát, hogy ezeken kívül minek örülnének nagyon, például gumikesztyűnek


Pénzt már nem biztos, sajnos egyáltalán nem garantált, hogy az állatokra fordítják.

2018. szept. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Járok önkénteskedni egy menhelyre, szoktam néha apróságokat vinni, leginkább olyasmit, ami az én cicámnak már nem kell, de még jó állapotban van. Nekik simán adományoznék pénzt is, mivel ismerem őket, tudom, hogy a pénzt az állatokra költenék. Ismeretlen menhelynek nem biztos, hogy adnék.
2018. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Metionin ***** válasza:
100%
Igen. Ha tehetem szoktam vinni kaját vagy pl. kiselejtezett takarót, törölközőt, ilyesmit. Sajnos anyagilag nem tehetem meg hogy sokat adjak, emiatt inkább időt adományozok, minden hétvégén kint vagyok délelőtt a kutyákat sétálgatni, tanítani, ha szükséges akkor fésülök, fürdetek, nyírok is. Bárcsak lenne annyi pénzem hogy többet adhatnék.
2018. szept. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ. Noé és társai éves szinten 30-80 millókat keresnek CSAK az 1%on. Ők a pénzre mennek.


Olyan menhelynek érdemes adományozni, amely ki s kölcségvetésű kisvárosi menhely. Ott nem a Noé színvonalát látod - nem véletlenül.


Önkénteskedni is ezen elv alapján érdemes.


Pénzt csak akkor ha egy kutya műtétjére kell és 1000% hogy arra lesz.

Egyébként: táp, játék és még megkérdezheted ezeken kívül mire van szükség. Pl kutyaházak, vagy bármi.

Fuvarban is segíthetsz, de nem pénzzel.


Fontos kiemelni hogy amikor adományozol egy menhelynek, akkor a kutyákat, az örökbefogadást és az ott dolgozók áldozatos munkáját támogatod. Nem pedig a férgek nyaralását Balira

2018. szept. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok


Nekem is van rossz tapasztalatom nevesebb menhellyel (nem Magyarország, de az állattartási kultúra hasonló, vagy még rosszabb ebben az országban...). Önkéntesnek bekerülni felér egy állásinterjúval, örökbefogadás feltételei elszálltak, de simán visznek elaltatni a szomszédos állatorvoshoz teljesen egészséges kiscicákat.

Én egy vidéki menhelyen önkénteskedem, ahol a tulajdonosok csomó mindent a saját nyugdíjukból fizetnek, mert nem kapnak elég adományt, és csak azokat az állatokat altatják el, akik tényleg életképtelenek.

Szóval én azt tanácsolom, hogy kezdje önkénteskedéssel az ember, aztán ha megismerte a menhely szabályait, értékrendjét, dolgozóit és szimpatizál velük, akkor lehet pénzzel is segíteni őket.

2018. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

Tudom, hogy állat-témában le leszek pontozva, de amíg gyerekek éheznek, vagy gyermekmunka, gyermekkereskedelem van, addig nagyobb szükségét érzem, hogy ilyen célokat segítsek.

A tárgybeli dolgok persze más. Pl. ha elpusztul a kutyám vagy ás kisállat, akkor a megmaradt tápot, eszközöket szívesen odaadtam.

2018. szept. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Metionin ***** válasza:
84%
#7 szerintem ez mindenkinek a szíve joga hogy kinek adakozik és kinek nem. Én úgy vagyok vele, hogy a gyereknek van szülője aki megcsinálta, világra hozta és elméletileg felelősséget vállalt érte, ráadásul a gyerek, mivel ember, születésétől kezdve jogokkal rendelkezik ami egy állatnak sajnos nincsen (vagy csak elméletben van). Az állat nem dönthet arról hogy szüljön-e ha az idióta gazdája szaporítja, nem veszik védelembe ha verik otthon, nem kerül nevelőszülőkhöz ha nem tudnak róla gondoskodni. Plusz mivel nincsenek számottevő jogaik, az arra hajlamos embert nem tartja vissza semmiféle büntetés attól hogy bántson vagy megöljön egy állatot, akár szórakozásból. Ha van egy beteg elméjű ember akinek élete vágya hogy pl. feldaraboljon egy csecsemőt, ha más nem, visszatartja hogy ez bűncselekmény és ha megteszi akkor börtönben rohad el. Persze ez csak az én meglátásom, nyilván sokban függ a dolog attól is hogy ki hogy viszonyul a gyerekekhez, állatokhoz. Én megvallom hogy sosem szerettem a gyerekeket, az állatokat pedig mindig is szerettem és simán el tudom fogadni ha valaki ezzel fordítva van.
2018. szept. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok megint


A gyermekvédelem, a betegségek kutatása, az állatvédelem, a mentális betegek segítése, stb... mind nagyon fontosak. Szerintem itt nincs abszolút fontossági sorrend. Illetve mindenkinek van egy személyes fontossági sorrendje beállítottságtól és személyes érintettségtől függően, és ez így van rendjén.

Gimnazista koromban segítettem a helyi Vöröskeresztnek, idős, magányos embereket látogattunk kórházban. Egyetemista koromban havi fix összeggel támogattam az UNICEF-et illetve a karácsonyi cipősdoboz akcióban is részt vettem.

Most jelenleg az állatokon segítek úgy, ahogy tudok. Átmentem egy hatalmas személyes krízisen, és úgy érzem szükségem van arra a nyugalomra, arra az őszinte ragaszkodásra, amit a menhelyen megtalálok.

Szerintem a lényeg az, hogy a magunk módján, a lehetőségeinkhez képest segítsünk, vegyük észre, hogy nem csak mi vagyunk a világban.

2018. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen,nagyon hálásak lesznek neked és a kóborkutyák segítése közügy😊
2018. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!