Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Nektek nem fájnak az ilyen...

Nektek nem fájnak az ilyen kérdések?

Figyelt kérdés

Nem tudom orvoshoz vinni mert: Nincs pénzem, anyám nem engedi, errefelé nem jár busz, nincs ügyelet, nincs orvos ötven kilométeren belül, tanulnom kell, dolgoznom kell stb.

Továbbá: Nem eszik, nem iszik, sántít, vérzik . Mi baja lehet?

Már önkínzás itt olvasgatni, mert legszívesebben oda mennék felpofozni. Nagyon fáj tehetetlenül olvasgatni hogy ennyi felelőtlen gazdi van, mert látom magam előtt az állat kínlódását. Aki házi kedvencet vállal, az nem számol azzal, hogy hús-vér élőlénnyel baj is történhet? Vagy úgy van vele hogy "csak nem", meg különben is fogyóeszköz?

Akik esetleg a világ végén laknak, azoknak sem hiszem el, hogy nincs állatorvos, ugyanis pont az ilyen világvégi helyeken vannak a legtöbb gazdák, akiknek megélhetésük pl. a ló (ami egyébként drága jószág) vagy a tehén. Pont hogy ilyen vidéki helyeken kell hogy legyen legalább egy rugalmas állatorvos, akik akár helyszínre is kimennek, mert nem hinném hogy ha egy ló lebetegszik, városba kell behurcolni hogy megmentsék. Én legalább is még sosem láttam lovat a városi állatkórházban. Szóval vidéken kell hogy legyen ügyeletes állatorvos.


2018. nov. 11. 08:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Fájnak, de sajnos nem tudsz tenni ellene. Nem mindenki tekinti az állatot családtagnak, hiába állítja ezt. 1-2 napig megijednek, ha látják hogy rosszul van, de kifogást mindig lehet találni. Vagy elmúlik, vagy lesz másik. Aki ilyen mentalitású, arra nagyon nehéz hatni, főleg ismeretlenként névtelenül. Ha a faluban mindenki ujjal mutogatna rá, amiért hagyta szenvedni és elpusztulni a kutyáját, talán változtatna. De sajnos abban a környezetben a többség hasonlóan gondolkodik.
2018. nov. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
De létszi már ne általánosítsunk már nem minden faluban ilyenek az emberek én is faluban lakom és szinte minden itt élő családtagként tekint a kutyára. Oltva chippelve és féreghajtva vannak a kutyák. Egyébként igen elég rossz ilyen kérdésket olvasni.
2018. nov. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
"De sajnos abban a környezetben a többség hasonlóan gondolkodik." Na most akadtam ki. Hogy mered ezt állítani a falusiakról? Falusi vagyok, és itt NINCS olyan hogy fogyóeszközként tekintsenek a kutyára\macskára. Az itteni önkormányzat elég keményen beavatkozik ha kell. Szerencsére. Sőt ami azt illeti, még olyan sincs hogy ha egy autó nélkülinek beteg az állata, ne találjon egy órán belül segítséget amivel bejuthat akár az állatkórházba is. Ne adjuk már az álszentet, hogy a városiak milyen jó emberek, a "falusi bunkók" meg szarnak az állataikra.
2018. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

A macskám mindig velem alszik, de egyszer a nappaliban találtam meg reggel. Vasárnap volt, rögtön rákerestem az ügyeletes állatorvos címére és ültünk is be a kocsiba. Kapott gyógyszert, amitől pár napon belül jobban lett, de az orvos mondta, hogy nem volt komolytalan betegség... A Kiscsillag még egy éves sincs és az első állatom, szóval tapasztaltnak se lehet mondani. Egyébként önkénteskedem (vagy legalábbis segítek, ahogy tudok) egy macskamenhelyen.

Szóval igen, felháborít sok kérdező, de ha már kiírta a kérdést, akkor valamennyire érdekli. A másik az, hogy nem látunk bele mások életébe, nagyon kevés információ jut el hozzánk a valódi helyzetről, ezért nem gondolom, hogy ez teljesen fekete-fehér dolog lenne.

2018. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elnézést, de mielőtt ebből lenne vita, nem általánosítottam. Nem arra gondoltam, hogy csak is falun lehetnek ilyen suttyók, mert én városi vagyok és itt is vannak jócskán. A kifogásokra céloztam. Nem szeretnék megsérteni senki vidékit, mert tudom hogy ott is megoszlik a hozzáállás, mint ahogy városon is. Szerintem sokszor a kérdező nem mond igazat, lehet nem is vidéki, csak innen vár megoldást ahelyett hogy cselekedne. Aztán mikor már mindenki minden opciót leír, még akkor is csak kifogások vannak.
2018. nov. 11. 08:58
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

Én sem juttam el az egyszemű kiscicával rögtön a mi orvosunkhoz, mikor találtam. Sajnos egy megyével arrébb volt dolog, és ott találtam egy úton rohangált vizesen, egy szemmel. Lehetőségem sem volt visszafordulni.. Kénytelen voltam bízni az első nyitva tartó orvosban. Állítása szerint a cica szeme oké így.. Ehhez képest mikor mentünk oltásra a saját orvosunkhoz(kb. 3 héttel utána) kiderült, hogy majd össze kell varrni ha elég nagy lesz a cica.

Tény, a doki (első) adott a megfázásra gyógyszert és kapott féreghajtót tőle.

Hozzátenném, mindennel nem futkozunk mi sem. Értsd: nincs hangja a macskának. Először azt hittük, hogy a megfázás miatt. Azóta rendven van, megsincs hangja. Rákérdeztem dokinál, bajt nem talált mikor voltunk. Persze előtte kérdeztem telefonon, hogy sürgős lenne-e vinni.


Most ettől gonosz vagyok? Meg falusi?


Plusz falun lakunk, a jobb orvos 30-35 km innen. De ha szenved nem találkoztam olyannal, aki nem viszi orvoshoz. Legalábbis a környezetemben. Alföldön el tudom képzelni, de ott sem lehet mindenki felelőtlen.

2018. nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Van, amelyik fáj (pl. a nincs pénzem, a szüleim sz*rnak rá, nem érek rá stb).

DE!

- azokat a gyerekeket sajnálom, akiknek tényleg nem segít a szülő, mert a szülőnek nem számít, a gyereknek meg igen, és nem tudja, kihez fordulhatna

- a lovas dokik 90%-a nem fog kimenni egy macskához, sajnos:( Sok olyan állatorvos van sajnos ma is, akinek csak a haszonállat érték, a kutya-macska-kisemlős nem is létezik...

2018. nov. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

"Alföldön el tudom képzelni, de ott sem lehet mindenki felelőtlen."

És még ő írja a hosszú monológjában kb, hogy ne általánosítsunk... Tényleg nem mindenki felelőtlen az Alföldön, köztük én sem.

2018. nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Alföldön lényegesen rosszabb a helyzet, távolságok miatt is. Mint mondtam, hogy ott sem lehet mindenki felelőtlen. :) nem általanositas...
2018. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Jesszus, még egyszer kérem, hogy akinek nem inge ne vegye magára. PandaCicca, nagyon jól cselekedtél a cicával, nem tudtál többet tenni. A kifogásokra céloztam, aki lehet falusi, lehet városi, de bármit válaszolsz, csak kifogás van. Erre utalt a kérdésem. Vidéki állatorvos valóban sokszor csak a haszonállatokra hajt, nem is várható hogy helyszínre menjen egy macskáért, nem fog. De biztos van rendelője ahova el lehet menni egy-két napon belül.
2018. nov. 11. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!