Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok, amikor kutyát...

Mit gondoltok, amikor kutyát láttok hajlektalan embereknél?

Figyelt kérdés
2018. nov. 13. 23:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Azt, hogyha én kerülnék ilyen helyzetbe a kutyámat magammal vinném, és ha bárki elakarná venni tőlem hogy még ő se legyen, akkor szétütném, mármint azt az "embert"...
2018. nov. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Semleges, nem gondoltam sem rosszat sem jót. Bár ha szemlátomást jól kijönnek és nem veszélyes a kutya, akkor nem támogatnám a gondolatot, hogy el kéne venni tőle.
2018. nov. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
En inkabb arra gondolok, amikor a kutya sovany es mocskos budos csakugy mint a gazdaja.
2018. nov. 14. 00:01
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Én még nem láttam rosszul kinéző kutyát hajléktalannál. Ha láthatólag jól van a kutyi, ápolt, akkor én nem venném el tőle, mert legalább ennyi maradjon neki. Tuti vigaszt nyújt.

Ha viszont lesoványodott, ápolatlan a kutya, akkor jobb lesz neki máshol (de ez nem csak hajléktalanokra vonatkozik. Ha háznál tartott kutya van rossz állapotban, onnét is elvenném).

2018. nov. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

Engem dühít, elszomorít.

És itt nem olyan esetekről van szó, hogy valaki utcára került és vitte magával a kutyát.

Hanem arra gondolok, mikor a hajléktalanok befognak maguk mellé egy-egy kóbor kutyát, azért hogy jobban megsajnálják őket az emberek és adjanak pénzt, vagy ki tudja még mire akarják használni ezeket a kutyákat...

Én eddig csak rosszat láttam sajnos ilyen ügyben: sovany gyenge kutyák; hideg betonon vacogó kiskutya, mert oda fektette; részeges hajléktalan aki a kutyáján éli ki a haragját; amit kap pénzt azt elissza vagy cigit vesz, vagy esetleg kaját magának, a kutya meg egyen amit talál, vagy a kukából keres neki valamit és azt dobja elé; sőt igaz is láttam, hogy egy nagy műanyag palackot hajtogatott a kutya nyaka köré és azt használta nyakörvnek, és biciklizett és úgy húzta maga után a kutyát.

2018. nov. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos sokat látni hogy állatokból akarnak pénzt csinálni.

Nem csak kutyából.

Nyúl, hörcsög, tengerimalac... Ami akad, ami a legolcsóbb a kereskedésben


Aki "magávaal viszi" a kutyát, az elképesztő önzőséget tanusít. Ha magáról nem képes gondoskodni, akkor a kutyáról hogy fog? Sehogy. Ezeknek az embereknek ha nem adnának az állatvédők semmit, akkor a kutya is ugyanolyan rosszul nézne ki.


Az összestől elvenném az állatot. Őket meg szállóra küldeném. Se ember, se állat nem élhet utcán.


Mondjuk ha nem lenne ilyen szánalmas az "ellátórendszer" talán lenne is értelme. A jelenlegi rendszer egy vicc, a törvény amit erre építettek pedig sérti az ember alapvető jogait.

Következmények:

A hajléktalanok erdőbe mennek. Szemetet, kárt, bűzt okoznak. Csinálhatnak erdőtüzet. Mellékes, de ott nem lehet kirándulni, felszabadultan felfrissülni, ahol ilyen környezet van.

2018. nov. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes figyelni a válaszokat.


Itt a kutya kategóriában aki kint tartja a rövid szőrű kutyát, az egy rohadėk állatkínzó.


Én eddig 90%ban rövid szőrű kutyát láttam hajléktalannál. Erre persze nem fújjolnak.

2018. nov. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az az elszomorító, hogy nem csak hajléktalanoknál fordul elő a lesoványodott, mindenféle betegségtől szenvedő szerencsétlen eb, akivel embertelenül bánnak.
2018. nov. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
26%
#7 te nem olvastad miről írtam?!
2018. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Van a munkahelyem előtt 1 hajléktalan, akinek van kutyája. Együtt szoktak feküdni egy eldugott helyen úgy, hogy ha hideg van, akkor a kutya is be van takargatva. Amikor először akartam neki pénzt adni, akkor közölte, hogy ha mindenképp adni szeretnék valamit, akkor a kutyának vegyek egy konzervet. Úgyhogy én bementem a boltba és vettem ezt-azt a kutyának meg a bácsinak is. A kutyus jó húsban van, kedves és jó fej. A gazdája is rendes és közvetlen, így szívesen segítek nekik amikor tudok.


Gondolni nem gondolok semmit, nem tudom hogy és miért került oda és nem is rám tartozik. De nála úgy gondolom, hogy ő megérdemli a segítséget amit nem is vár el.

2018. nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!