Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A nyilvános chip leolvasó,...

A nyilvános chip leolvasó, mit mutat?

Figyelt kérdés
Vannak ezek a kutya chip leolvasók benzinkutakon és kávézókban is, na most, ha leolvasom a chipet, az kidobja nekem a gazda címét és nevét is?

2018. dec. 18. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos nem. Egy számsort fogsz kapni, amit a PetVetData oldalon tudsz beírni. Nyilvánosan látszik a kutya neve, neme, utolsó oltása, de a gazdival kapcsolatban sajnos semmi.

Csak azok az emberek juthatnak több adathoz, akiknek felhasználójuk van az oldalon, vagyis állatorvosok. Néhány állatvédő is kapott már hozzáférést, de ez sajnos nem törvényes.

A GDPR óta pedig még szigorúbb, még állatorvost hogy ha felhívjátok, bemondjátok a számsort, akkor sem adhat ki adatot... Magyarán ennek a MOL kutas meg kávézós dolognak úszott az értelme, be kell vinni a kutyát állatorvoshoz, és csak ő értesítheti a gazdit...

Ez nem valami életszerű. Egy átlag ember nem fog egy talált kutyával elvánszorogni az állatorvoshoz, akár órákat várni egy chipolvasásra...

Szerencsére vannak kibúvók, chipolvasós állatvédők, önkéntesek, akiknek, vagy egy ismerősüknek van még hozzáférésük. Én is chipolvasóval rohangálok minden talált kutya után, aztán ismerős adja az adatot, én meg viszem is haza a kutyát. Sokkal egyszerűbb, és életszerűbb, mint az állatorvosos megoldás, csak sajnos törvénytelen. :/

2018. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. dec. 18. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt is lehet, hogy leolvassátok a chippet, megvan a szám, felhívtok egy állatorvost és ő a szám alapján megkeresi a tuljat. És az állatorvos hívja fel a gazdát és mondja el, hogy hol van a kutya.
2018. dec. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Ha a petvet datán a "saját állatom" ként keresel rá, akkor a chiphez regisztrált mail címet kiadja. Nem tudom mennyire hasznos, de több, mint a semmi.

A többiek már leírták, hogy hivatalosan csak állatorvos kérhet le egyéb adatot.

2018. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!