Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tényleg nem lehet állatvédő...

Tényleg nem lehet állatvédő aki húst eszik, vagy vadászik?

Figyelt kérdés

Kicsit álszentségnek tartom, hogy akik vegánok, azok maximum a kutyákat meg macskákra figyelnek, meg mentik őket. Például vadgazdálkodás nélkül a fenntartott egyensúly felbillenne (ugye nagyragadozók hiányában). És a vegánoktól/állatvédőktől csak azt hallom, hogy mekkora barmok a vadászok, pedig a vadászattal lehet megvédeni az állatokat, a tömeges kihalástól. Nem beszélve arról, hogy télen naponta mázsányi kaját teszünk ki nekik. Szóval azt veszem észre, hogy aki vegán, az igazából csak a homokba dugja a fejét, és szitkozódik. Én állattenyésztéssel, és vadászattal foglalkozok, és mégis úgy gondolom, hogy többet teszek az állatokért, mint nagyon sok "(áll) állatvédő"

Mindenben vannak kivételek nyilván, nagy általánosításban írtam



2019. febr. 4. 08:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Nézzünk egy "ideális" világot, ahol mindenki vegán. Senki nem eszik semmilyen állati eredetű táplálékot. Sokkal nagyobb területen kellene zöldséget és gyümölcsöt termeszteni, mivel sokkal több mindenhez kellene és jóval több fogyna belőle. Állatok max vadon élnének. Mivel számunkra ők nem táplálékok, így nem etetnénk őket, de ha ennék a táplálékunkat ezzel károkat okozva akkor biztos, hogy azokat az állatokat írtanánk mint kártevőket. A kukacokra és egyéb dolgokra is permetezünk, akik kissebb károkat okoznak, van aki a vakondot is írtja, pedig ő csak férgekkel táplálkozik, akik a növényeket dézsmálják. Akkor pl ha egy őz vagy tehén vagy bármi más kezdené rágni a veteményest, talán nem kerülnének írtásra?? A ragadozókat is írtanánk és a növényevőket is. Nem egy állat fajt írtottunk már ki a történelem folyamán. Mi lenne akkor, ha még táplálékul se szolgálnának, hanem csak kártevők lennének?? Hobbi állatok lennének egyedül, esetleg állatkertben. De a többi?? Kellene hely a növény termesztéshez, majd azokat védeni kellene a kártevőktől.

Szerintem ez a full vegán világ se annyira jó állat védelem szempontjából.


Én nem vagyok az a nagy állatvédő, de szeretem az állatokat. Eszek húst, de nézem, hogy honnan. Nem eszem ezt a nagy ipari húst, ahol nyomorúságosan tartják az állatokat, hanem csak olyat ami házi jellegű, kicsit drágább, de nem fogom támogatni a nagyüzemi ipart. Az állatokon ha tudok segítek.

2019. febr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanez volt a kérdés.

Konkrétan erre válaszoltak.

2019. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, te nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal! Általában a vegánokat pont, hogy elsősorban nem a kutyák/macskák érdeklik, hanem a haszonállatok és a vadállatok. Ezért nem eszik meg a húsukat! Sőt, a vegánok és a húsevő állatvédők közt sok konfliktus van olyan dolgok miatt, hogy például a nem vegánok ki vannak akadva mondjuk a koreai kutyahúspiacon, de a disznót meg jóízűen zabálják! Ebben van valamennyi igazság. Abban is van igazság, hogy sok vegán viszont valóban elintézi annyival, hogy nem esznek húst és aztán mossák kezeiket, ennél többet nem tesznek. A vadászatot hagyjuk, nyilván szükség van vadgazdálkodásra, de ez az állatvédelemtől baromi távol áll! Én úgy gondolom, hogy akit valóban érdekel az állatvédelem, az nem tesz különbséget élet és élet között - állat és állat között! Számomra például ugyanúgy értékes egy őz, egy teknős vagy egy szarvasmarha, mint egy kutya vagy egy macska! Jelenleg áttérőben vagyok a vegán táplálkozásra, (eleve is nagyom ritkán fogyasztok húst), próbálok figyelni a környezetemre, és minden erőmmel támogatom az állatvédelmet, legyen szó kóborkutyáról, macskáról, rosszul tartott haszonállatokról, vagy sérült madarakról, vadakról... Az a baj, hogy mindenki kipécéz magának egy területet, és a többi meg le van sz. rva. Az emberek többsége nem képes a holisztikus szemléletmódra, a vadászok meg főleg nem!
2019. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

"Én úgy gondolom, hogy akit valóban érdekel az állatvédelem, az nem tesz különbséget élet és élet között - állat és állat között! "

Akkor ilyen szempontból nincs tökéletes állatvédő! Szúnyogot, legyet, poloskát, kullancsot, molylepkét, csótányt lecsapod, irtod, stb. Vagy pl egér, patkány, ha bemegy a házba nem szépen kitessékeled csak. Milyen szempontból kevesebb az ő életük mint a többi állaté?

Vagy az állatvédők csak a "cuki" állatokat védik?

2019. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%
Jaj tudtam, hogy ebbe bele fognak kötni! Én egyébként sokszor a legyet sem ütöm le ha nem muszáj, inkább kiterelem ha van rá mód. Pókot, darazsat soha nem bántok. Az élősködők és a kártevők egyébként nyilván más tészta, ott sajnos néha nincs más megoldás, mint irtani őket. Én olyan dolgokra gondoltam, hogy mondjuk valaki vegán, és veri a mellét a "dögevőkre", de ivaros kutyája van ami még néha ellik is, vagy simán elmegy a járda szélén keservesen síró beteg kiscica mellett, aztán megeszi vacsorára a tofuját. Vagy a nagy állatvédő vadász ha meglát a határban egy sérült lábú kutyát, fogja és azonnal kilövi a p. csába mert vadvédelem, de az meg sem fordul a fejében, hogy a kutya esetleg valakié, aki keresi. Itt most megemlíteném az Állatmentő sereget, akik nem csak kutyákat és macskákat mentenek, hanem a teljesség igénye nélkül rókát, nyestet, denevért, mókust, és őzet is, ha kell. Ráadásul mind vegánok! :) Az én szememben ez az igazi állatvédelem.
2019. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az élősködőkre és a kártevőkre visszatérve ott azért nincs választás, mert nyilvánvalóan egyetlen élőlény sem önmaga ellensége. Ha egy másik élőlény az életedet, az egészségedet, a megélhetésedet veszélyezteti, akkor nyilván nem elvárható tőled, hogy tálcán kínáld neki magadat. Igen, vannak olyan élőlények, amikkel a normális élet nem összeegysztethető, valamilyen szinten erről szól a vadgazdálkodás is, nem?
2019. febr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen bele, mert ha kiírsz egy ilyen mondatot, és utána felkened a szúnyogot a falra akkor te is ugyanúgy álszent leszel mint a többi állatvédő akiket annak tartasz.

Értem én, hogy mire akarsz kilyukadni, ezért is írtam, hogy ilyen szempontból nincs tökéletes állatvédő. Nincs olyan ember a földön aki valamilyen szinten ne ártana valamelyik állatnak. Igen, vannak divat vegánok, divat állatvédők, akik azt csinálják amit írtál, és vannak olyanok is akik már jóval átestek a ló túloldalára. Egyik sem szerencsés eset. És akármilyen szomorú nem lehet mindent megvédeni.

2019. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Sok rovarnak nem olyan fejlett az agya, hogy érzékelje a fájdalmat, szóval nem gondolom, hogy ne csaphatna le egy állatvédő egy rovart.
2019. febr. 4. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!