Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit kezdhetnék a szomszédommal?

Mit kezdhetnék a szomszédommal?

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségeteket kérni egy igencsak bosszantó ügyben. A szomszédaim tavaly előtt úgy döntöttek, lány macskát fognak venni, hogy szaporíthassák (a környékünkön rengeteg a fiúmacska), és (gyanúm szerint) eladhassák a kismacskákat. Ezzel még nincs gond, viszont mint tavaly kiderült, egyáltalán nem törődnek a macskával, sőt. Eleinte ahhoz szoktatták, hogy a lakásban él, ki sem engedték onnét. Viszont nyáron gondoltak egyet, és kitették. Már ekkor látszódott, hogy eddig sem stimmelt valami, mivel a macska csont és bőr volt, sokszor már a kertben lévő gazokat ette, hányt, és alig bírt felkelni. Végül már én kezdtem el etetni, gondozni. Szerencsére helyrejött, és közben alkalmazkodott is, illetve hozzám szokott. Viszont a télen születtek kismacskái, amiket a szomszédnál szült meg. Pár napig emiatt beengedték, aztán közel egy hét múlva megint kitették. Most megint én gondozom, viszont a kicsikkel nem tudom, mi a helyzet, ugyanis azok bent vannak. Mind e-mellé megint vettek egy macskát, és előállt ugyanaz a szituáció, azaz bentre szoktatták, alig etették, és most ki is tették. Azóta megtudtam, hogy nekik csak kismacska kell, nagy nem, így feltehetően ezért is teszik ki őket.


Az lenne a kérdésem, hogy mégis mit tehetnék azért, hogy ez a helyzet megszűnjön? Beszélni nem lehet velük (többször is megpróbáltam), én pedig nem tudok, és nem is szeretnék több macskát ellátni azért, mert a másiknak csak a kicsik kellenek. Ráadásul a macska előtt volt egy kutyájuk is, ami szintén ilyen állapotban volt, azt végül egy másik szomszéd jelentette valamelyik állatvédő szervezetnek, és el is vitték.


Előre is köszönök minden segítő szándékú választ, és ha esetleg valamit kihagytam, vagy részleteznem kéne, jelezzétek!



2018. ápr. 28. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelentheted állatvédő szervezetnek vagy jegyzőnek.


(Én elvinném ivartalaníttatni a macskát - nem érdekelne, hogy az övék, és amikor visszanő a pocakján a szőr, akkor engedném ki újra. Mondjuk ez nem a legköltséghatékonyabb megoldás, ha mindig újat szereznek.)


Amúgy ez valami márkás macska? Mert sima házi macska kölykökből dömping van, azt nem tudná eladni. Mondjuk amilyen sötét emberek vannak, van, aki csak azért hagyja szaporodni, mert szereti a babacicákat, utána meg már nem érdekli, ha megnő.)

2018. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fotózd le a rossz állapotban lévő macskákat, és küldd el a jegyzőnek, állatvédő szervezeteknek.
2018. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat, felveszem akkor a kapcsolatot első körben az állatvédőkkel.


Első: Szívem szerint megtenném az ivartalanítást, csak az a gond, hogy a mostani macska tőlem fél, ráadásul lakásban sem tudom megoldani a tartását. Meg sajnos a szomszédnak és nekem is esik úgy ablakunk, hogy simán átlátunk egymás házába.


Egyébként sima házi macskák, szóval akkor ebben tévedtem. Mondjuk az még nem zavarna, ha eladná őket, csak nem úgy, ahogy jelenleg csinálják.

2018. ápr. 29. 19:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a kölykök idő előtti leválasztásást törvény is tiltja már pedig az 1 hét eléggé idő előtti szóval ez nem csak az állatvédők köre már.
2018. ápr. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én rájuk gyújtanám a házat az biztos.

Volt egy szomszédom akit tetten értem amikor kapával fejbeverte a macskámat mert a hülye ember azt hitte ő viszi a kiscsirkéit, pedig nem is hanem a gúnárjuk. (a fél szemére azóta se lát a cirmosom) Gondolkodás nélkül, ösztönösen berohantam hozzá megmenteni és úgy elvertem az embert hogy rögtön behugyozott.

2018. máj. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

"úgy elvertem az embert hogy rögtön behugyozott."


aha ja, és mennyit ültél a cirmosért?

2018. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!