Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Jófogás! Keverék kutyák...

Jófogás! Keverék kutyák pénzért? Ma kiverte a biztositékot.

Figyelt kérdés
Nézegettem ma a hirdetéseket, és annyi keveréket láttam, amit pénzért adnak. A "legjobb" argentin dog anya, kaukázusi apa... És odairja törzskönyvesek. Nem lényegtelen? 20ezer forint nála egy keverék kiskutya. A másik aki fajtatisztanak árul első látásra keverék kölyköket.. nagyon dühítő, és több száz ilye hirdetés van.
2019. febr. 13. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
És miért izgatod magad ?
2019. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem annak van igaza aki a keverék kutyákért is pénzt kér!(sajnos így nem vinné el senki az az igazság)Ha teljesen ingyen van egy kutya akkor azért az is jelentkezhet akinek utánna tápra se lenne pénze!Aki pedig megfizeti a kutya "árát" az biztos nem fogja éheztetni!Ezért vannak azok a "drága" kutyák amik több százezerbe kerülnek tenyésztőknél.Mert ők sem szeretnék odaadni bárkinek!De persze ez ha látszik rajta hogy keverék és fajtisztának hirdeti az azért nem idegesítő mert akinek van esze és fajtiszta kutyát szeretne az nem jófogáson keresgeti!
2019. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

A keverék nem ér annyit mint a fajtatiszta? Ugyanolyan hűséges, ugyanannyi szeretetet ad, ugyanolyan társ.

Ezzel most nagyon népszerűtlen leszek itt, de engem meg az dühít hogy egyáltalán bármilyen kutyáért pénzt kérnek az emberek. Kisajátítottunk egy másik fajt, és pénzért adjuk-vesszük őket, brrr. Nagyon nincs rendben ez a világ.

2019. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
A tenyésztő nem a kutyáért kér rongyos 100-150 ezer forintot, hanem az állatorvosi felügyeletért, az anya minőségi táplálásáért és a "szolgáltatásért" aminek köszönhetően tudhatod, hogy sok-sok évtizedre visszamenőleg nem volt a felmenők között rákos, diszpláziás, stb.
2019. febr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

A szaporitók nem nyújtanak semmit.

A kutyáik 90%-ban betegek, akár milliókat fizethetsz az orvosi költségekre, és ezzel nem túlzok.

2019. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
A jófogás hemzseg a szaporítóktól sajnos... Semmiképp se adj pénzt ilyen kutyáért, azzal ezt az állatkínzás támogatod. :(
2019. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos a szaporítás nem ütközik törvénybe. Amúgy amiket láttál, nem tudom, hogy milyen hirdetések és miért kérnek értük pénzt, de egy példát tudok mondani, amikor egy ismerősöm is pénzt kért keverék kutyusokért.

Ez az ismrősöm ivartalanítás ellenes. Valamilyen úton-módon vemhes lett a kutyája. Az apuka valami szuper díjnyertes tenyészkutya volt. Az ismerősömé is törzskönyvezett, de nem ugyanaz a fajta.

Ők minden oltást beadattak a kiskutyáknak, féreghajtózták őket, ráköltöttek egy vagyont az alomra. Így az anya-apa fényképével hirdették meg a kiskutyákat. Nem a kutyusokért kértek pénzt, hanem az állatorvosi költségek töredékét kérték el.

2019. febr. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, aki ilyen-olyan fajtatiszta kutyát keres tenyésztési vagy kiállítási céllal esetleg mert az tetszik neki az azt vesz. Akinek pedig csak egy kutya kell mert keres egy társat vagy ilyesmi és nincs különösebb fajta igénye annak megfelel a keverék kutya. És a keverékek nagyon is okosak, érzékenyek, hűségesek tudnak lenni.

Ha pedig valaki nem szeretné a kutyája keverék kölykeit a kukába dobni és mindent megadva nekik felneveli, táp, gyógyszerek, oltások az viszont beléjük rak némi pénzt amíg felcseperednek. Ha ezt vissza akarja kapni akkor pénzt kér értük. Nem mert meggazdagodni akar, csak visszakapni valamennyit a ráfordításból.

Azt, hogy ilyen kölyökért ad e valaki pénzt azt pedig döntse el saját maga..

Itt nem azokra gondolok akik nem törődnek a kutyájukkal és csak pénzt akarnak belőlük kicsikarni, hanem a normális emberekről.

2019. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nézegettem ma a hirdetéseket, és annyi keveréket láttam, amit pénzért adnak."

Az oldal megalakulása óta hirdetnek rajta ilyeneket. Sőt még azelőtt is, csak más oldalakon. Eddig nem vetted még észre?

2019. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!