Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Jól gondolom, hogy kertvárosba...

Jól gondolom, hogy kertvárosban az emberek szándékosan gázolják el a macskákat?

Figyelt kérdés

Nem először látok kilapítva cicát az utcánkban, ahol egyébként 30 a megengedett sebesség. Nem akarom elhinni, hogy nem lehet elkerülni a bajt, én eleve belassítok ha meglátok az utcán csellengeni állatot, és ha látom, hogy bizonytalan a mozgása, még jobban belassítok. Pont úgy, mint amikor gyereket látok az út szélén sétálva, biciklizve, rollerezve stb. Most az ilyen a gyereket is elütné?

Volt velem is úgy, hogy a kiskutya az utolsó pillanatban startolt ki elém a járdáról, de megtudtam, állni!

Most abba ne is menjünk bele, hogy a gazdi is hibás, de szerintem ilyen helyen simán el lehetne kerülni. Csak az nem kerüli el aki nem akarja.


2019. febr. 27. 07:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%
Én is ismerek sajnos egy olyan hányadékot aki élvezettel mesélte hogy elütötte a macskát. Remélem egyszer neki is lesz benne része, bár amilyen rohadt hájas egy tank is visszapattanna róla...
2019. febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#9. Jaj de sajnálom, ez szörnyű lehetett nektek. :-(

Hasonló apósommal történt. Ő társasházban lakik, sok cica van ott is, akiket az egyik házbeli nő istápol. Nem vette észre após, hogy egy cica a kocsikeréken pihen, és elindult... az a nő nézte végig, aki eteti őket. Hát ilyen van, sajnos.

2019. febr. 27. 09:00
 13/18 A kérdező kommentje:
#11. Itt is tudok hasonló egyedekről, sokan utálják a macskákat, szóval azért feltételezem már, hogy nem véletlen. Még be is gyorsít, ha meglátja az állatot. Tényleg eléggé száguldoznak itt az utcában, pedig nem kéne.
2019. febr. 27. 09:05
 14/18 anonim ***** válasza:
73%

Az utolsó pillanatban simán kiugranak eléd a kutyák és a cicák.

Én kertvarosban lakok, tele van minden fával és bokorral. Észre sem veszed, hogy ott van,csak amikor kiugrik eléd.

Egyik ismerősöm árokba borult, hogy ne üsse el.

Szerintem sokan emberségesek és teljesen véletlen, hogy elütik.

Biztos van, aki direkt nem fékez, de én szeretnék hinni benne, hogy ez elenyeszo.

Sajnos ez a gazdák felelőssége.

A telken belül kell tartani az állatot. És célszerű fluoreszkáló nyakörvet adni rá, hogyha valahogy még is kikerulne az útra, este is észrevegyèk. Macskara is érdemes ilyet adni.

Egy ködös, sötétebb reggelen ember legyen a talpán, aki észre veszi az állatot. A visszaverodo nyakorv egy kicsit segít.

Bár én mostanában nem vezetek, sokszor kerültem olyan helyzetbe, hogy alig tudtam lefékezni.

Aki kicsit gyorsabban megy meg nem is fog tudni lehet.

2019. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
8%
Gyakran igen. Mit tennél, ha hetente félvödör macskaszart szednél fel a kertedből?
2019. febr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
88%
Kedves utolsó, a szomszés kutyája átjár az udvarunkra, szó szerint telefossa és nekünk kell utána takarítani, de meg sem fordult a fejünkben, hogy megöljül a kutyát! Ilyet csak a primitív tuskók csinálnak! Egyébként egyszer a saját szememmel láttam, hogy az előttünk haladó kocsival megpróbálták elütni az út szélén kaprigáló tyúkot. Lakott településen voltunk, rendesen lement az útról és üldözte a tyúkot, de végül árok jött, és feladta! Azóta én bármit el tudok képzelni!
2019. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen az autóval elütés valóban túltolt reakció. Régen az emberek csak simán megcsúzlizták a kertjükbe tévedt szomszéd macskát, kutyát , de akkor nem is jelentették fel ezért őket állatkínzásért, megha 10-ből 1-szer csont is tört, mégritkábban meg bele is pusztult a kis határsértő.
2019. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#15. Pont tőlem kérdezed? Hát biztos nem az állaton állnék bosszút. Aki annyira bosszúálló, hogy inkább az állatot célozgatja az úton, mintsem megkérné a szomszédját hogy legyen kedves figyelni a macskájára, abból mást is kinézek.

Sosem a háziállat a hibás, ők csak azt csinálják ,amit megengednek nekik.

2019. febr. 27. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!