Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mivan az emberekkel?

Mivan az emberekkel?

Figyelt kérdés

Ma hazafelé tartottam (ez mind ma volt kb 20percbe tömörítve..) és egy gyönyörű nagy cicát láttam. Úgy láttam ápolt,de se nyakörv se biléta nem volt. Nyávogott. Ahogy közelebb jött gyanúsan nagy pocakja volt. Vemhes.. Elkezdem simogatni ő hízelgett és rám mászkált. Rettentően aranyos volt :) úgy gondoltam hazaviszem chipet olvasok hátha van gazdija. De amint ezt gondoltam egy nő ki kiabál az ablakból,hogy elne merjem vinni mert feljelent és ne nyúlkáljak a cicájához *-*. Én csak annyit kérdeztem, hogy tudja e,hogy vemhes? Erre ő: "tudom,és?". Erre inkább tovább mentem és azt kiabálta utánam, hogy: "mégegyszer megne merd fogni,te idióta P*cs*".

Elengedtem. Mentem haza és a lépcsőház ablakán ami hátulra néz egy gyönyörű nagy fekete és vékonyka kutyát láttam. Leálltam nézni.láttam,hogy fél és a kisgyerekek elkezdték bottal dobálni és kővel... A kutya behúzta a farkát és elfutott :/ én gondolkozás nélkül felrohantam a chipleolvasóért és utána a kutyához. Ahogy odaértem, ott feküdt egy ember előtt. Vártam 10percet hátha elmegy vagy valami,de nem. Most akkor ő lett volna a gazdája??? olyan vékony volt szegény kutya és annyira rémült :(


Mit gondoltok erről? Ez kb 10perce történt. A kutya valószínűleg azóta is ott fekszik... Nem tudom mit tegyek...szegény cicát is sajnálom..ivartalanítani kéne :(


2019. márc. 3. 14:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Odamész és megkérded.
2019. márc. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
37%
A macska tulajdonosának érdekes komplexusai lehetnek, hogy minden körültekintő informálódás helyett azonnal ellenségesdit játszik. Hagyd meg benne, elég szar lehet neki.
2019. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
23%
mi a kérdés? ez van az emberekkel, kész... az ő állatuk
2019. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
61%

A macska tulajdonosának valószínűleg elege volt az önjelölt állatvédőkből akik állandóan felkapkodják a kinti-benti(?) macskáját és kérdés nélkül egyből gazdásítani akarják.


A kutyáról nem gondolok semmit mivel nem voltam ott. Menj és nézd meg.

2019. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%

Van chipolvasód, gondolom gyakran mentesz állatokat. Miért lepődsz meg hogy teljesen jó húsban lévő, egyébként ápolt cicák kint járkálnak az utcán? Sajnos nálunk nem divat nagyon sok helyen a macskát bent tartani, pláne nem ivartalanítani...az után pedig egy macska nem azt jelenti, hogy nincs gazdája. Ettől függetlenül a nő viselkedése indokolatlanul ellenséges volt, de lehet volt már rossz tapasztalta, viszont nem fogja fel, hogy ő tartja felelőtlenül kijárósnak a macskát, aztán csodálkozik ha elviszik.


A kutyánál meg...hát ott se volt minden rendben, de nekem ebből az egész sztoriból kicsit az jön le, hogy egy túlbuzgó állatbarát vagy, aki minden egyes állatban a megmentenivalót keresi akkor is, ha épp nem kell, majd megerősítésre vágysz utólag. Nem ütheted bele minden ház kijárós macskájának az életébe az orrod, mert ezzel utáltatják meg magukat a "sötétzöldek". Fel kell hívni a figyelmet a felelős állattartásra, de bizonyos keretek között.

2019. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
69%
Mi van az emberekkel? Ha látnak egy nyilván ápolt, egészséges állatot az utcán, képesek "mentés" címén ellopni, pedig nyilván van gazdája jószágnak...
2019. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
61%
Én igazából a te naivitásodat nem értem és a macskás nő túlzott agresszív kirohanását. Ha elege van abból hogy önjelölt állatmentők elakarják vinni a cicáját - arra tényleg az a megoldás hogy rendszeresen dühös lesz és szíd mindenkit mint a bokor? Én nem akarnék ilyen imidzset magamról mutatni :D
2019. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%

A macskás nőt teljesen megértem. Amíg kijárós macskánk volt, sosem tettünk rá nyakörvet, nehogy beakadjon valahova (az ilyen "önoldódósban" nem bíztunk.

- Látod, hogy jó kondiban van, ápolt - valószínű, hogy van valaki, aki gondoskodik róla, nem szorul segítségre.

- Mi közöd hozzá, hogy vemhes-e???


A kutya más kérdés: ha tényleg alultáplált, és a gazdája elnézi, hogy mások bántsák (nem védi meg attól, hogy elkószáljon), az gáz...

2019. márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
31%

Ha egy macska kijárós, lehetne legalább nyakörv és biléta rajta. Honnan tudja egy arra járó, aki nem ismeri, hogy az a macska egy ott lakóé, és nem kóbor, akit keresnek és várnak haza valahol?

Kutyákkal ugyanígy. Oké, chip van, de ez így felelőtlenség, az enyémen is ott a nyakörv és a biléta, és sétánál póráz, csak körbekerített futiban engedem el, és egyből lehet látni, hogy nem gazdátlan kutyáról van szó, a chip nem látszik kívül. Néha én is gondolkodóba esek némely kutya esetén, hogy akkor hol is a gazdi, de én nem járkálok chipleolvasóval.

Az ivartalanítás is fontos lenne, de ez még mindig nem természetes dolog, és az ilyeneket nem győzi meg a sok gazdikereső állat a menhelyeken.

Amúgy meg nem értem a kijárós macskagazdikat, ugyanis ők nem szokták összeszedni a macskájuk után az ürüléket, mint ahogyan kutyások felé ez már elvárás (bár még ezen a téren is vannak hiányosságok), és ez nem csak azért kellemetlen, mert valaki belelép, hanem fertőzésforrás is, például ott van egyik problémának a férgesség, ami nem válogat, milyen fajtában telepszik meg, sőt, emberre is terjed.

2019. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen a magyar mentalitás. Ez van.
2019. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!