Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mivan az emberekkel?

Mivan az emberekkel?

Figyelt kérdés

Ma hazafelé tartottam (ez mind ma volt kb 20percbe tömörítve..) és egy gyönyörű nagy cicát láttam. Úgy láttam ápolt,de se nyakörv se biléta nem volt. Nyávogott. Ahogy közelebb jött gyanúsan nagy pocakja volt. Vemhes.. Elkezdem simogatni ő hízelgett és rám mászkált. Rettentően aranyos volt :) úgy gondoltam hazaviszem chipet olvasok hátha van gazdija. De amint ezt gondoltam egy nő ki kiabál az ablakból,hogy elne merjem vinni mert feljelent és ne nyúlkáljak a cicájához *-*. Én csak annyit kérdeztem, hogy tudja e,hogy vemhes? Erre ő: "tudom,és?". Erre inkább tovább mentem és azt kiabálta utánam, hogy: "mégegyszer megne merd fogni,te idióta P*cs*".

Elengedtem. Mentem haza és a lépcsőház ablakán ami hátulra néz egy gyönyörű nagy fekete és vékonyka kutyát láttam. Leálltam nézni.láttam,hogy fél és a kisgyerekek elkezdték bottal dobálni és kővel... A kutya behúzta a farkát és elfutott :/ én gondolkozás nélkül felrohantam a chipleolvasóért és utána a kutyához. Ahogy odaértem, ott feküdt egy ember előtt. Vártam 10percet hátha elmegy vagy valami,de nem. Most akkor ő lett volna a gazdája??? olyan vékony volt szegény kutya és annyira rémült :(


Mit gondoltok erről? Ez kb 10perce történt. A kutya valószínűleg azóta is ott fekszik... Nem tudom mit tegyek...szegény cicát is sajnálom..ivartalanítani kéne :(


2019. márc. 3. 14:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%
Megértem azt a nőt. Nekünk egyetlen egyszer szökött ki a macskánk és már ellopták. Aztán meg nem adták vissza arra hivatkozva hogy hogyha az utcán volt akkor nem vigyázunk rá és biztos nem törődünk vele. Elegem van a sok hülyéből akik állatvédőnek nevezik magukat.
2019. márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
83%
Tudod, lehet, hogy megfordult neki is a fejében, ami neked, hogy ellopod a macskáját.
2019. márc. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
88%
"Ha egy macska kijárós, lehetne legalább nyakörv és biléta rajta." Kijárós macskánál ez veszélyes is lehet. Beakadhat, akár úgy is hogy az állat ott pusztul el.
2019. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
81%
ha látsz egy csontsovány macskát, megnézed hova megy be, és becsöngetsz megkérdezni, hogy az övé e. De ha a szép macskámat valaki a szemem elől akarná elemelni, na akkor én is rohadtul kiakadnék
2019. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
42%
Szép macskákat is keresnek, mert eltűnt, kijárós macskát is elüthetnek, és akkor lapos macska lesz belőle akkor is, ha szép. Nem tudom, miért jó kockáztatni. Vagy van amúgy is elég macska, majd lesz másik? Felelőtlen gazdikat nem sajnálok, ha az állataikkal baj történik.
2019. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
33%
"Kijárós macskánál ez veszélyes is lehet. Beakadhat, akár úgy is hogy az állat ott pusztul el." - És az ivartalanítás? Vajon hány kismacska születik a kijárós macskák miatt? Nem csak kutyák vannak menhelyen.
2019. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
46%
Egy macskát nem engedsz ki egy ketrecből, az mennyivel nagyobb állatkínzás, mint az, hogy kijárós lesz a macska? Ez egy álszent dilemma.
2019. márc. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
22%
Utolsóval értek egyet. Tarthatom én aranyketrecben, luxuskaján is, akkor is bebörtönözve éli le az életét. Azt meg nem értem, milyen alapon feltételezi itt az egyik kommentelő hogy a kijárós macskákat nem lehet ivartalanítani?
2019. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
57%
A kérdésben szereplő kijárós macska vemhes, tehát nyilván nem ivartalanították... Ha már kijárós egy macska, akkor az ivartalaníttatás lenne a minimum...
2019. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
13%
"Vajon hány kismacska születik a kijárós macskák miatt?" Elég nyilvánvaló hogy MINDEN kijárós macskára utaltál.. Mert ha valakinek nem bebörtönözve él a macskája, az csak felelőtlen gazda lehet...
2019. márc. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!