Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táppal etessem a kutyámat?

Cobra080 kérdése:

Milyen táppal etessem a kutyámat?

Figyelt kérdés
11 hetes tacskóról lenne szó. Korábban Friskies junior tápot kapott, de szeretnék váltani, mert úgy tudom, ez elég gyenge minőségű táp.

2018. júl. 28. 08:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha a kutyának nincs allergiája, akkor bármilyen prémium táp megfelel, amit a pénztárcátok megenged.

Pl. Brit Care, Carnilove, Platinum, Orijen, Acana, Real Nature, Taste of the wild, N&D ...


A fokozatos átszoktatásra figyelj.

2018. júl. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Acana small breed, szomszéd azzal eteti a tacsikat, van belőle puppy, tehát kölyöknek való is. Nagyon szépek, egészségesek tőle 😁

Esetleg Eukanuba, Applaws vagy RC.



Sajnos, az ilyen friskies, pedigree, chappi és társai csak ismertek, de az összetételük silány!

2018. júl. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Kedves kettes. Az RC is csak ismert, de silány ;) , elég az összetételére ránézni.
2018. júl. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Kedves hármas,


Az RC nem szuperprémium, de azért nem egy szinten van egy Friskiessel. De örülök, hogy valakinek mindig van ideje belekötni a másikba.

2018. júl. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A Friskies és társai hulladék táp. A legigénytelenebbek etetnek ilyenekkel.


Bármilyen középkategóriás premium táp sokkal jobb lenne.

2018. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5

Igen tudom, ezért is szeretnék váltani és ezért kértem tanácsot. Az előző gazdájánál kapta ezt a tápot, én át szeretném állítani normális tápra, ami megfelel az igényeinek. Szeretném, ha egészséges lenne és jól fejlődne.

2018. júl. 28. 15:05
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a Real Nature wilderness halas tápra esküszöm. Nincs büdös, halas szaga, viszont a lazac (omega 3,6 zsírsav) jó a kutyáknak. Ebben a tápban, és a többi Real Nature tápban is kevés összetevő van, de azok egytől egyig jók a kutyáknak. Magas a hústartalmuk, tehát a fehérje-zsír arány is jó.

Én a nagy kiszerelést veszem, mert így olcsóbb, de a táp szemmérete jó egy kisebb méretű kutyának is.


Az én kutyám allergiás a baromfikra, úgyhogy neki csak olyan táp jó, amiben nincs baromfi hús és az "állati zsírok" összetevő is baromfi zsír mentes. (a legtöbb csirkementes tápban pl van csirke zsír, ami pont nem ér semmit egy allergiás kutyának....)

2018. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen árkategóriában keresel?

Olcsóbb árkategóriában a Brit Premium, Josera tápok jók, magasabban pedig Real Nature, Carnilove, Farmina N&D, Platinum.

2018. júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem a legdrágább prémium tápokra gondoltam, nagyjából arra az árfekvésre, ahol pl. a Brit, vagy a Josera szerepel.

Ezek a tápok kaphatóak kisebb kiszerelésben is?

Ki kell próbálnom, hogy egyáltalán bejön-e a kutyusnak. Kezdetben keverve adnám az előzővel, amíg meg nem szokja.

2018. júl. 28. 16:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha van állateledel bolt a közelben, ahol nagy a választék, biztos hogy lehet venni kímérve, illetve neten is a legtöbb webshopban van kisebb kiszerelés. Nem érdemes semmiképp 10 kilósat venni, a kutyi dönti el úgyis, hogy megeszi vagy sem
2018. júl. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!