Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Komoly, hogy a Whiskas,...

Komoly, hogy a Whiskas, Friskies stb. száraz tápjaiban kb 1-2% hús van?

Figyelt kérdés
Akkor mi van benne még? Ennél már akkor a 40%os alig drágább (de kisebb nevű) márkák is jobbak?
2017. szept. 8. 18:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a whiskas meg a többi a legalacsonyabb kategóriájú kaja..nem tudom, hogy mit tartalmaz, de mindenféle mellékterméket beleraknak, ami nem hús..gabonát is tartalmaz asszem
2017. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
4 százalék a hústartalma. Semmit nem ér, de legaláb drága.
2017. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Manapság 1kg hús mire a fogyasztóhoz ér lesz belőle vagy 1 kiló 20.
2017. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Igaz, és a kaja egyéb összetevője se ér tizedannyit sem, mint amit veled megfizettetnek. De ez szinte minden jól bejáratott világmárkára igaz, nem csak állateledel terén. A kisebb cégek, aki a "sajátmárkás" cuccaikat árulják, sokkal szigorúbban ellenőrzik, mint azokat az óriáscégeket, nagy "neveket", akik részben le tudják fizetni az ellenőrző cégeket, részint sok még, aki kizárólag márkanevek alapján választ árut. Az egyik drogéria saját márkás mosószereit és pld. arclemosóját összehasonlították egy olyan világmárka ugyanazon funkciójú termékeivel : magasan jobb minőséget produkáltak! Csak (ma még) sokaknak elég, ha naponta tízszer reklámok formájában beleprogramozták, hogy mit vegyen, mert csak az a jó. Hát ez legtöbbször nem igaz. Úgyhogy az én ebem az egyik ilyen drogéria saját márkás kutyakajáiból is kap és le merem fogadni, hogy egy olcsóbb áru és egy semmitmondó név mögött sokszor, nagyon sokszor előfordul, hogy tényleg az van a csomagolás mögött, mint a csomagoláson. Hidd el, a kisebb cégekben előbb megtalálják a "minőségi problémákat", a multinacik, a nagy világmárkák sokukat hiába próbálják megvenni, "kiszorítani a piacról".
2017. szept. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Itt mindenki azt írja,hogy 4%-ék a hústartalma a Whiskasnak.Úgy,hogy a multkor megnéztem a boltba és 25% hústartalom volt ráírva amiből 4% csirke,marha akármi volt.Azért nem mind1,hogy 4% vagy 25%,de tényleg van amelyikre csak a 4% van írva,de csomó fajtánál így van ráírva,hogy x% és abból 4% a névadó husi.
2017. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
de nehogy azt hidd hogy az a 25% az csirkemell, meg marha bélszín...emberi fogyasztásra alkalmatlan cafatok, bőrke,vér, darált csontok stb..hentes vagyok, dolgoztam gyárban, ahonnét vittek ilyen hulladékokat állatétkeztetési célra
2017. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Az a 25% "hús és állati melléktermék" néven fut, ami konkrétan a vágóhídi hulladék, pl. pata, csőr, toll. Azt azért nehezen lehet húsnak nevezni.

Kérdező, a Whiskasnak meg hasonlóknak csak a marketingjét fizeted meg, nem a minőségét. Úgyhogy igen, érdemes inkább nem annyira ismert márkáktól vásárolni, mert sokszor Whiskas áron vagy max egy picit többért sokkal jobb minőséget kapsz.

2017. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Platypus ***** válasza:
88%
Sőt, a kiscsomagos whiskas áránál olcsóbb kilónkénti áron lehet megvenni a nagy kiszerelésű középkategóriás tápokat. Netről rendelve még olcsóbb, mint egy mezei boltban. Sok helyen még a szállítás is ingyen van a kérdéses árkategóriánál. Oké, egyszerre nagy kiadás, hosszú távon viszont sokkal olcsóbb.
2017. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Most direkt végigböngésztem a zoopluson, sehol nem találok 25% húst, de még olyat sem, hogy ennyi állati eredetű cucc lenne benne. Eléggé el is van sumákolva az összetétel. A 4% tűnik a hiteles adatnak, bár termékenként eltérő. A nedves tápjai több mint 80%-ban nedvességből (vízből) állnak.
2017. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Itt látható pontosan: [link]
2017. szept. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!