Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Létezik olyan, állatvédelemmel...

Létezik olyan, állatvédelemmel kapcsolatos munka, amiből meg is lehet élni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek állatok közelében lenni, és szívesen foglalkoznék (majd) állatokkal. Nem igazán bírom a vért (tisztában vagyok vele, hogy akár egy kutyakozmetikus is lát vért, de ezt úgy értem, hogy nem tudnék műteni, stb.). Leginkább az állatvédelem érdekelne, de bármire kíváncsi vagyok, ami HOBBIBÓL TARTOTT állatokkal kapcsolatos. Ezt úgy értem, hogy ne haszonállatokkal/húsfeldolgozással kapcsolatos szakmákat írjatok!

#kutya #állat #macska #munka #állatvédelem #állatokkal kapcsolatos szakma
2019. márc. 6. 18:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nagyon sok állatokkal foglalkozó szakma van, olyan is amiből meg lehet élni, de így ezek alapján amit leírtál gyakorlatilag számodra semmi nincs.
2019. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

NEM, ha állatokkal foglalkozol, akkor mindenképp fogsz látni vért. Mitől véded meg az állatokat, ha nincsenek bajban? Elmondom mik a lehetőségek az állatvédelemben: Megvéded az állatokat saját maguktól, dúvadaktól=vadász, vadőr, halőr

megvéded az állatokat amikor már beütött a baj: állatorvos

ha állatvédelemmel akarsz foglalkozni akkor kell látnod állatokat amik bajban vannak... Nem fognak bekopogni, hogy baj van őrmester...

2019. márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok vele, hogy mindenki, aki állatokkal foglalkozik, lát vért. De ezt bele is írtam, csak nem szeretnék műtéteket végezni, lelőni állatokat.
2019. márc. 6. 19:16
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

Értem mit akarsz én is hasonlón érzek, nem bírom a vért de az állatokat/természetet imádom.


- állatgondozó (okj)

- állatorvosi asszisztens (tanfolyam)

- állatpatikában/állatos boltban eladó (okj)

-vagy saját állatfelszeteléses bolt/kereskedés, mint vállalkozó

-kutya/cica kozmetikus


Hirtelen ennyi jutott eszembe ami reális. Válogass és mérlegeld melyikhez lenne kedved és érné meg.

2019. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó

Az állatorvosi asszisztens lát vért, nemis keveset :D

És műtéteket is. Szerinted ki adogatja az orvosnak műtét közben az eszközöket?

2019. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
46%

Urolsó!


Bocsika de én asszisztens vagyok, de NEM mütős asszisztens!!

Nagyobb klinikán teljesen külön van ez választva, max pisit/kakit látok, beteg kontakt, rendelői aszisztálás/adminisztráció/képalkotó diagnosztikai segédkezéd a feladatom. Nem a műtéti segédkezés. Ahol napi több 100állat van, nem is lehetne hogy kijössz a műtőből véresen aztán meg átrohansz a rendelőbe, aztán megint vissza ha van valami. Hogy gondoltad?! Ez csak kis helyeken működik, ott se túl szabályosan...

Na mindegy.:)

2019. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%

Munkák amiket hobbiállat témában tudsz keresni:

Állatorvos (aszisztens)

Bolti eladó

Kozmetikus

Esetleg állatgondozó

Egyébként kezd elegem lenni abból, hogy több ember küzd a hobbiállatok védelméért mint a veszélyeztetett fajok védelméért... Libanonban a gólyákat és egyéb vándorló madarakat lövik mint az őrültek, százezres nagyságrendben, közben az "állatvédők" mentik a kutyákat a cigánytelepekről

2019. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

Hatos

Én is asszisztens vagyok, egy elég nagy Budapesti klinikán, ahol minden nap vannak műtétek.

Sokan vagyunk asszisztensek, de kritérium, hogy mindenki megtanulja a műtéti asszisztálást is.

Nem asszisztál mindenki minden nap a műtétekhez, teljesen beosztás függő a dolog, de aki aznap nem segít műteni, az is be kell járkáljon a műtőbe, ha másért nemis, műtétek után a takarításkor.

Illetve, még ha sikerül is olyan helyen elhelyezkedni, ahol nem így van, és nem lát műtétet a kérdező, egy sima kanülálásnál lát vért, ahol egyértelműen Ő kell lerögzítse az állatot.

Sőt, sok helyen az asszisztens vesz vért, teszi fel a kanült, stb stb, Ő pedig nem bírja a vért.

Illetve, mikor bekerül egy balesetes állat, akinek mondjuk nyílt törése van, akkor kiszalad?


Ki lehet cselezni ezt a szakmát, és kikerülni a műtéteket, de akkoris fog undorító dolgokat látni, akár tetszik akár nem.

Aki nem bírja a vért, az ne menjen asszisztensnek.

2019. márc. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%

Illetve amit kihagytam, nem kell véresen rohangálni, ahol napi 10-20 műtét van, ott leáll napközben a rendelés, és pár óráig csak műtét zajlik.

Ezért is van, hogy a rendelési idő úgy van, hogy délelőtt és délután vannak nyitva a klinikák, és napközben van 3-4 óra szünet.

Szerintem ez teljes mértékben szabályos :)

2019. márc. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:

Az is lehet állatvételem ha tenyésztesz.. pl kihalás közelei állatokat. Abban még pénz is lehet van..

Pl pandát.. azt 10millióért lehet egy évre bérelni

2019. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!