Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az emberek miért vannak...

Az emberek miért vannak ennyire túlzásokba esve az állatvédelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én állatokkal és növényekkel foglalkozok, és rengetegszer szembe találkozok olyan dolgokkal mint, hogy be kéne tiltani az állatok evését, meg a vadászatot. Az állatok evésével kapcsolatban azt nem értem, hogy ha valaki mondjuk vega, akkor miért foglalkozik ilyen dologgal, és mit gondol, hogy az ilyen propagandának mi értelme van. A túlzott vadászatot én se támogatom, de ezzel is ez a helyzet, hogy amig az ember nem sodor veszélybe egy fajt a túlzott vadászattal, addig nincs baj. De mit látnak az ilyen "állatvédők" a vadászat mögött, hogy ennyire ellenzik? Bocsánat, ha kicsit összecsaptam, de remélem lehet érteni mi a kérdés.

2018. okt. 2. 20:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
75%
Nem beszélve arról, hogy az ember már olyan szinten belepiszkált a természeti rendszerekbe, hogy egy-két vadfaj állományát sikerült úgy túlszaporítani, hogy ilyen méretű vadállomány már komoly károkat okoz, és a vadászat nélkülözhetetlen (nem vagyok vadász, csak ökológus beállítottságú)
2018. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
86%
Én nem vagyok a vadászat ellen, nyilván kordában kell tartani pl. az invazív fajokat, hogy ne boruljon az ökoszisztéma, de az orvvadászatot maximálisan elítélem. Pláne amikor valaki nem is zabálja meg a lőtt vadat, csak pénzért, vagy az ölés kedvéért vadászik. Ilyenből is van bőven.
2018. okt. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
49%
Azért mert az emberek többsége fotelállatvédő. Olyan dolgokba dumál bele amiről fogalma sincs.
2018. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Azért ez nem annyira jellemző, de ilyesmi az aranysakál mo-n. Néhány évvel ezelőttig egy darab nem volt, most meg úgy elszaporodott, hogy jelentős károkat tesz az őz állományban.
2018. okt. 2. 20:53
 5/37 anonim ***** válasza:
74%
Nekem semmi bajom a húsevèssel, és azokkal akik normálisan nevelnek haszonállatot. A vegákat is elfogadom, sőt a vadászatot is mint szükséges rosszt. Viszont azt nagyon utálom amikor büszkén pózolnak a vadászok az elejtett rókák/szarvasok/vaddisznók stb. mellett mintha olyan nemes cselekedetet hajtottak volna vègre.
2018. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
65%

Azért, mert minden élőlény egy ÉLŐ lény. Joga van az élethez. Ha megölik, az életet veszik el tőle. És sajnos ezt már sokan elfelejtik, hogy mit jelent az, hogy élet. Hogy az az állat is egy érző lélek, aki csak élni született ide és nem tehet róla. Az ember meg önkényesen eldönti, hogy éljen-e az adott állat vagy sem.


Ha az ember nem szólna bele a természet rendjébe (de ezzel már régen elkésett), akkor minden megoldódna magától. Csak az ember hiszi azt, hogy ért mindenhez és jobban tudja, mi kell a természetnek, ezért beleavatkozik. Pedig nem kéne.

2018. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Jogos ez a vélemény a vadászatról, de, ha tudnád, hogy mennyi pénzbe, energiába és tanulásba kerül, hogy eljusson valaki egy disznóig :D
2018. okt. 2. 21:00
 8/37 A kérdező kommentje:
#6 Ne feledd, hogy az ember ragadozó/mindenevő, és csak technika beli különbség van az ember és az előbb emlitett aranysakál vadászata között.
2018. okt. 2. 21:02
 9/37 anonim ***** válasza:
90%

"Az állatok evésével kapcsolatban azt nem értem, hogy ha valaki mondjuk vega, akkor miért foglalkozik ilyen dologgal, és mit gondol, hogy az ilyen propagandának mi értelme van."


Valaki azért vega, mert ellenzi az állati hús megevését (és ezzel együtt az állat leölését). Hogyan ne foglalkozzon az állatvédelemmel, ha eleve emiatt az elv miatt vegetáriánus?

2018. okt. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
60%

"Jogos ez a vélemény a vadászatról, de, ha tudnád, hogy mennyi pénzbe, energiába és tanulásba kerül, hogy eljusson valaki egy disznóig :D"

Ezek szerint akkor ha én sok pénzt költök el és sokat tanulok, akkor jogom lesz kioltani egy disznó életét? Érdekesen hangzik.


"#6 Ne feledd, hogy az ember ragadozó/mindenevő, és csak technika beli különbség van az ember és az előbb emlitett aranysakál vadászata között."

A vadászattal alapvetően az a baj, hogy az őskorban az ember azért vadászott, hogy éhen ne haljon. Manapság miért vadászik az ember? Színtisztán hóbortból! Mert ha éhezne, akkor tudna kaját venni a sarki boltban, nincs rászorulva, hogy vadásszon. Ennél még az is jobb, mint amit a horgászok csinálnak, hogy kifogják, megnézik, utána pedig vissza(!!)engedik, hogy tovább éljen.

2018. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!