Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Öreg kutyus szenved, mit tehetek?

Öreg kutyus szenved, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,néhány hónapja elkezdtem dolgozni egy irodában ami egy telephelyen van,ezen a telepen van egy 13-14 éves kan németjuhász őrző kutya. Szegény nagyon nagyon rossz állapotban van az oldala be van esve,egy helyben fekve is nyűszög akkora fájdalmai lehetnek,alig tud járni és húzza a két hátsó lábát..többször felhoztam már a főnöknek,hogy legalább hívjon állatorvost hozzá..de szerinte még bírja a kutya..

Szerintem csak szenved és az altatással járna a legjobban..de nem vagyok állatorvos..rajtam kívül kb senkit nem érdekel a szenvedése sajnálják de nem akarnak tenni semmit..:(

Nem merek egyedül állatorvost hívni mert a telep főnök a főbérlőm és félek,hogy a lakhatásomba és a munkába kerülne ha elkezdenék önállóan szervezkedni..

De úgy érzem valamit tenni kell..esetleg valami ötlet? Névtelenül be lehet jelenteni az állatvédőknek? Tesznek valamit?


2019. jún. 4. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az állatvédőkkel ugyan megpróbálkozhatsz, de ők is civil emberek, mint te magad is, és rendkívül le vannak terhelve, ezért nem biztos, hogy tudnak segíteni.

Saját költségedre sem viheted el a kutyát orvoshoz?

2019. jún. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Névtelenül bejelented, gondolod, hogy akkor a főnök nem téged fog egyből gyanúsítani? Itt csak úgy tudsz segíteni a kutyán, ha bevonod őt is ebbe, mert úgysem tudod megkerülni. Egyébként szvsz vagy azért nem akar orvost kihívni, mert tudja, hogy el fogja altatni és ezt nem akarja vagy azért, mert lesz. a kutyát. Egyáltalán van ott valaki, aki szokott vele foglalkozni vagy csak úgy van magában?
2019. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnálja rá a pénzt..iszonyú fukar ember és kiszámíthatatlan..

Hétköznap én szoktam vele foglalkozni meg néha amikor jönnek munkások akik itt is alszanak azok szokták etetni..amikor nincs itt senki akkor csak én etetem és foglalkozok vele :( 1-2 hónapja még a kapuban várt reggelente..most már odáig sem képes kijönni..

2019. jún. 4. 14:53
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem zavar mit mond a góré elvinném stikába magammal aztan lesz valahogy vagy kihívnám sajat kontóra . Addig vennék fájdalomcsillapítót gyulladàsgátlót stb , a tetű feljelentését is megfontolnám .
2019. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Beszéld meg a főnököddel, hogy engedélyezze, hogy saját költségeden állatorvost hívj a kutyushoz.

Ahogy leírtad ő nem fog tenni semmit, a kutya szenved, névtelen bejelentésre kiérkező állatvédőknél pedig esélyes, hogy egyből levágja, hogy te hívtad őket.

2019. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Izületi bajok gyatra vagy túl erős ételek is okozzqk , csípőre GELLENKRAFT készítmény . Erre van a facebook el kell terjeszteni a szenvedèsét ki kell hìvni rá a mėdiåt .
2019. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#3: Egyszeri alkalommal talán átvállalhatod a vizsgálat díját, de ha műszeres kivizsgálást fog az orvos javasolni vagy azt mondja műteni kellene, akkor az több tízezres-százezres tétel lesz és a főnök engedélye is kell hozzá (ha ő a gazdája). Őszintén szólva nem tudom mit lehetne tenni. Szerintem az nem állapot, hogy te fizesd a tízezrekbe kerülő gyógyszereit élete végéig, minden máshoz meg engedély is kellene, amit a leírásod alapján nem fog megadni.
2019. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Természetesen a legolcsóbb konzervet veszi neki..én szoktam neki hozni otthonról minőségibbet csak sajna nekem sem végtelen a pénzem a saját kutyáim mellett :(

Megpróbálom a többiekkel megbeszélni,hogy fizetek mindent csak álljanak mögém..hátha így elérek valamit.

2019. jún. 4. 15:15
 9/13 A kérdező kommentje:
# 7/8 ettől tartok én is..nem biztos,hogy egyedül tudom fedezni az összes orvosi költséget..de véleményem szerint egy ilyen öreg kutyát lehet már csak altatna az állatorvos..:(
2019. jún. 4. 15:17
 10/13 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem,hogy csakis az lehetséges,hogy kihívom az állatorvost mert nekem nincs autóm és szegényt nem tudnám elcipelni az orvosig.
2019. jún. 4. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!