Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot láthattam?

Milyen állatot láthattam?

Figyelt kérdés
Nemtudom eldönteni, hogy milyen állatot láttam. Erdős részen voltam és egy nagymacskára hasonlító szürkés fehéres állat volt. A pofája fekete, a farka hosszú fekete. Rövid szőre volt. Neten néztem, de sehol nem találtam meg hasonlót se. Hátha tudtok segíteni.

2019. szept. 4. 12:01
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de úgy néz ki rejtély marad mit láttam :(
2019. szept. 5. 23:26
 22/24 anonim ***** válasza:

Nyilván egy vadmacskát.

Mo.-n is van többféle verzió, keress rá, meglátod!

2019. szept. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Rákerestem, de csak a hiuz volt amit beadott, de ez nem olyan volt.
2019. szept. 6. 08:47
 24/24 anonim ***** válasza:

#23

Nem csak a hiúz van.

"...(Újabb kutatások szerint a házi macskával együtt csak 6 alfaja van.) Magyarországon 2012 óta fokozottan védett.

...

Magyarországon ismert populációi élnek az Északi- és Dunántúli-középhegységben (Zemplén, Gömör–Tornai-karszt, Bükk-vidék, Mátra, Cserhát, Börzsöny, Gerecse, Vértes, Bakony), a Gödöllői-dombságban, síkvidékeinken pedig a Duna alsó szakaszát, a Drávát, a Tiszát és a Körösöket kísérő nagyobb kiterjedésű ártéri erdőkben."

[link]

Magyarországon nincsenek felfedezetlen állatok, így

szerintem nyugodj bele, hogy egy vadmacskát láttál, vagy egy vadmacska és egy kóborló házi macska keverékét!

2019. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!