Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat hurcolhatott el...

Milyen állat hurcolhatott el egy majd 2 napja döglött varjút?

Figyelt kérdés

Fiatal varjú fióka lehetett, mert még inkább csak galambméretű volt, mint varjú, de már tudott repülni. Viszont valami baja lehetett, nem akart se repülni, se menni, kínáltam vízzel, csőrét se rázta, végét járta, ezért ott hagytam sorsára két napja a kerítéssel elzárt telkünkön. Sérülés nyomai sem látszottak rajta, csakis valami belső baja lehetett.


Tegnap este láttam, hogy meghalt, ott feküdt, ahol hagytam előtte nap. De sok dolgom volt, nem tudtam tegnap foglalkozni vele. Láttam viszont, hogy már legyek is jönnek rá, ezért ma mindenképp el akartam ásni. Meglepve tapasztaltam azonban reggel, hogy a tetem eltűnt! Kb. 5 szem tollpihe maradt a helyén, kicsit odébb, ahol nagyobb lyukak vannak a kerítés alatt, arrafele még kb. 8 toll. És máshol semmi, se a halott madár, se a többi toll.



Mi vihette el?



Jár hozzánk sok utcabeli macskája. De többségük kap ételt, és amúgy is, a macska nem élő állatokra vadászik????


Jár még hozzánk sün. Ő viszont nem túl kicsi egy galamb méretű varjúhoz?



Láttam már patkányt is átfutni a valaki közeli romos házához. Létezik, hogy patkány cibálta el?



Vagy mi lehetett?



2019. szept. 5. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom.
2019. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Kutya, macska, róka, nyest, ragadozó madarak - ugyanis ezek nem csak azt eszik, amit ök fognak, hanem elhullott állatokat is.
2019. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Bármennyire is hihetetlen számodra, a macska is eszik dögöt.
2019. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Miért nem hívtál hozzá szakembert, ahelyett, hogy sorsára hagyod? Én nem rajongok a madarakért, de ha már belebotlok egy szenvedő élőlénybe, hát legalább egy telefon erejéig megpróbálom megmenteni. Botrány, milyen érzéketlen tud lenni az ember. Tessék, a lap alján ott van, hogy kit kell hívni legközelebb, ha nem csak utólag akarsz borzongani egy fiatal madár halálán:

[link]

2019. szept. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4#!

Hidd el, nem botrány és nem is érzéketlenség! Egyrészt ez a szerencsétlen már amatőr szemmel is megállapítható, hogy menthetetlen állapotban volt... Láttam már sok más madarat, amelyik bajban volt, van összehasonlítási alapom.

Másrészt ismerem a "madárdokikat", és elég jól tudom már, hogy mikre hajlandók és mikre nem. Inkább csak a védett madarakkal szeretnek foglalkozni. A varjú nem tartozik ide. Még telefonon is alig szoktak tanácsot adni, ha nem védett madárról van szó, hát még ha személyesen be is vinnék egy 5 perc múlva kimúló varjút...



Szóval utolsó válaszoló! Higgadj le! És osztogasd másnak a tanácsaidat!

2019. szept. 6. 06:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Macskaügyben viszont nem vagyok úgy képben. Nem, tényleg nehezen hiszem, hogy az enne dögöt. Különös.
2019. szept. 6. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!