Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi annak a beavatkozásnak a...

Mi annak a beavatkozásnak a neve mikor a borjat az anyaállat méhében darabolják fel és úgy távolítják el a pérán keresztül?

Figyelt kérdés
2019. szept. 11. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Abortusz? Mint az embereknél.
2019. szept. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most nekem se jut eszembe, de minden reggel megy nat geo-n a dr Pol állatklinikája. Abban kb minden második részben van egy ilyen. Fincsi látvány reggeli mellé, imádom 😃
2019. szept. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is a TV-ben láttam tegnap.☺ Szarvasmarha telepen dolgozok elletős munkakörben,és szeretnék utánna nézni.
2019. szept. 12. 01:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy mi a neve, még sosem hallottam ilyet.

Szörnyen hangzik, miért darabolják és távolítják el a borjat?

Bocsi hogy itt kíváncsiskodok, de tényleg érdekel.

2019. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Több oka is lehet. Megkérdeztem a munkatársaimat és kiderült hogy ők is láttak ilyet. Akkor torz volt a borjú és csak fej nélkül sikerült kiszedni.
2019. szept. 13. 12:36
 6/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb marha... sőt, inkább úgy kezdem, hogy az egyik legnagyobb egyedszámú marha fajta a tejhasznú holstein-fríz. A tenyésztés során kompromisszumot kellett kötni. Így a magasabb tejtermelés érdekében beáldozták a szülőcsatornát. Ez a fajta ritkán tud önmagától elleni, nehezen ellő. Gyakran kell emberi segítség neki. Rengeteg a komplikáció. Konkrétan benyúlnak neki, és kézzel húzzák ki a borjút. Sajnos előfordul, hogy már a méhben elhal a kicsi valamiért, és néha van olyan, hogy egyszerűen nem lehet áthúzni a szülőjáraton, akár az anyaállat védelmében sem próbálkoznak kifeszegetni egy halott állatot ilyenkor. Egy zsinórt átkulcsol, és ide-oda húzogatva azt, átvágja a magzatot, csontot, és többdarabban szedik ki az elhalt állatot.


Na erről nem tudjuk, hogy mi a franc a neve.


De most nagyon utánakerestem, mert nem hagyott nyugodni 😃

Magzatdarabolás

a legjobb szó rá, de nem igazán találok róla infót még így sem. Fetotomy az angolban, így könnyebb utánanézni.

2019. szept. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!