Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kinek szóljak, ha találtam...

Kinek szóljak, ha találtam egy elpusztult cicát Pesten?

Figyelt kérdés
Az egyik forgalmas úton a buszmegállóban találtam egy kikapart szemű(!!)😤😤 elpusztult cicát. Na már most, kb mindenki le..ja, de elég rossz lenne, ha ott rohadna el a szerencsétlen. Kinek kell szólni ilyenkor? Ingyen el is viszik, ha felhívom őket?
2019. szept. 19. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Először is, ne érj hozzá, vagy ha igen, azonnal moss kezet szappannal.


Hívd fel az állatmenhelyet vagy az állatvédőket, ők biztosan tudják, hogy ilyenkor kinek kell intézkednie, de szerintem az első állatorvos is tudja, akit találsz.

2019. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
fogd meg egy zacskóval, buszmegállókban általában mindig van kuka, aztán dobd bele.
2019. szept. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elméletben a helyileg illetékes sintértelep feladata a közterületen lévő állattetemek elszállítása, ha erre az önkormányzattal szerződésük van.

Viszont a Budapesten illetékes Illatos út az oldalán külön kiemeli:


"Kerületi önkormányzatok illetékességi közterületéről vagy lakásban elhullott kisállatok tetemének elszállításáról és azok ártalmatlanná tételéről szóló szerződéseink 2011. március 21. napjától nem élnek, ezért csak a lakosság által beszállított kisállat-tetemek elhelyezését vállaljuk, súly alapján meghatározott díjfizetés ellenében."


Ennek alapján én felhívnám az önkormányzatot. Szerintem semmit nem fognak csinálni, de próbáld meg, hátha meglepnek...

2019. szept. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem értem hozzá. :)

Rendben, én is rájuk gondoltam, mindenképpen fel fogom őket hívni. Köszönöm a gyors választ!

2019. szept. 19. 09:23
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ment-e már el mögötted/melletted/előtted dögszállító kocsi valaha, de azt a szagot, amit akkor éreztél fél percig, szorozd fel minimum 1 hétre. Így inkább ezt kihagynám.
2019. szept. 19. 09:25
 6/7 anonim válasza:
0%
hivd ki a mentőket
2019. szept. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Illatos út az illetékes.
2019. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!