Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Két elpusztult rigót találtam...

Két elpusztult rigót találtam ma a munkahelyemen, nekirepültek az ablaküvegnek. Egész napra benyomasztott a dolog, hogy tegyem magam túl rajta?

Figyelt kérdés
Az egyik tojó volt, a másik egy fiatal hím, lehet még nem is éltek rendesen, vagy fiókáik voltak a közelben. A tojó csőréből vér szivárgott, a szemei be voltak lőve vérrel, és fura szögben ágaskodtak a lábai, a nyaka ki volt törve... Hazafelé menet egy újabb elhullott feketerigót láttam, fiút, őt már ették a férgek. Nagyon szeretem a rigókat. Egész napra benyomasztott a dolog, nem sírtam vagy ilyesmi de teljesen a hatása alá kerültem. tegnap délután egy elgázolt borztetem adta meg az alaphangulatot, ma ez, hova menjek, ahol ilyeneket nem látok, egy lakatlan szigetre? Ha állatok nyírják ki egymást, az nem szokott megrázni, mert az természetes, de ez nem.
2018. júl. 16. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez van. Ez együtt jár az emberiség túlszaporodásával. Rigóból mondjuk jó sok van, nem egy veszélyeztetett faj, szóval az emberrel való kapcsolatból még mindig pozitív mérleggel jön ki a faj, ez adhat némi vigaszt. Több rigó van az emberek miatt, mint ami elhullik miattuk.


Amúgy ezzel nem tudsz mit tenni. 100 évvel ezelőtt 1,5 milliárd ember élt a Földön. Gyerekkoromban 4,5 milliárd. Most 8 milliárd. Nem tudom, hogy lehet ennek a következményeit feldolgozni (ami az általad ma tapasztaltnál kimondhatatlanul súlyosabb probléma) azt tudom, hogy ezek megváltoztathatatlan, visszafordíthatatlan tények.


Védd a természetet, ahogy tudod, segíts az állatokon, kérdezd meg helyi menhelyeken, miben tudsz segíteni, ami időben, pénzben belefér.

Ragassz ragadozó madarak sziluettjét ábrázoló tapétákat olyan üvegfelületekre, ahova csak megteheted, illetve ragassz ki erre a kampányra felhívó figyelmeztetéseket, így ezeket elkerülik a madarak.

Etesd őket ősztől tavaszig... Építs nekik menedékeket, házakat, nyáron itatókat....


A világ megy a maga útján, és ez az út kiábrándító.

De ha te mindent megteszel, és összességében pozitívan jössz ki ebből az egész nagy pusztításból, abból erőt meríthetsz az ilyen helyzetekre!

És ne feledd! Egy fecske nem csinál nyarat... de fecskék nélkül nincs nyár! :)

2018. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a megértő választ. Tudom, hogy a rigók nem veszélyeztetettek, de ettől függetlenül nekem nagyon kedves madarak, etetem őket, figyelem, hallgatom az éneküket, tudom, melyik pár épp hol fészkel, viszek nekik kaját, ilyenek, egyesekkel még úgymond jóban is vagyok :) Ragaszokra én is gondoltam már. Bár azt is tudom, hogy ezzel ugyanúgy beavatkozok a természetbe, de én már annak is örülök, ha bármi életben marad, ami nem ember vagy haszonállat.
2018. júl. 16. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:

" ezzel ugyanúgy beavatkozok a természetbe,"


A beleavatkozás ebben a tekintetben ott kezdődött, amikor kivágták az erdőt, és házat építettek a helyén, nagy, átlátszó üvegekkel! Úgyhogy ez nem egy természetes folyamatba való beleavatkozás!


Ez a tákolgatása annak, amit eb-szott az ember! Nem értek annyira a madarakhoz... éppen ezért hallgatok azokra, akik viszont igen! És ők ezt javasolják.

2018. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen ez így van, sok madárszerető ismerősöm is ragasztott ki ilyen matricákat. Mindenképp intézkedek az ügyben.
2018. júl. 16. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!