Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Normális az hogyha állattartás...

Normális az hogyha állattartás elött kicsit elbizonytalanodok?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva lesz egy szakállát agámám. Nagyon szeretném őt..de belegondolok hogy mi lesz 5 év múlva? Ugyanúgy szeretni fogom? Vagy eladom mint azok akik fillérekért árulják a neten, nevelt kis barátaikat?

2019. szept. 19. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nem fogod eladni, ha már a jövőjén is ennyire agyalsz. Nyugi.
2019. szept. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan éreztem a teknőceim iránt, hisz annyira sokmindent nem lehet velük csinálni...konkrétan csak vannak... etetem, takaritom a helyüket és ennyi. Ugyanakkor mivel nagy állatbarát vagyok és minden állatot szeretek, igy ők is a szivemhez nőttek. Ugyan úgy beszélek hozzájuk mint a kutyámhoz és hatalmas szeretetet érzek irántuk. :) Ha tiszta szivből szereted az állatokat, akkor nem fogsz tőle megválni.
2019. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, hiszen felelősséget veszel a válladra, ami jó esetben több évig szól. Jól át kell gondolni ilyenkor.

Én is voltam már bizonytalan, hogy tényleg kellet-e nekem az az adott állat vagy sem. Például amikor megvettem az első vadászgörényem, és éjszakánként tombolt a ketrecében én meg hajnali 3kor keltem fel, hogy kiengedjem és ott ültem előtte kómásan, gondolkozva, hogy valóban ez kellett nekem? Suli/munka előtt is szintúgy, órákkal előtte kellett kelni, hogy kiengedjem és lemozgassam.... olyankor néha úgy éreztem több a macera vele mint az öröm. De túlléptem ezeken a gondolatokon, összecsiszolódtunk és több mint 7 évig a legjobb barátom volt.

Ékszertekimnél szintén bizonytalankodtam néha, főleg ahogy egyre jobban nőtt és nagyobb hely kellett neki. De úgy voltam, ha már felelősséget vállaltam érte, akkor gondozni fogom élete végéig. Most már lassan 20 éves, szépen elvan nyaranta a kis kerti tavában, és imádok benne gyönyörködni amikor kint fekszik a kövein és napozik.

2019. szept. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!