Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kis vagy nagyállatorvosnak...

Kis vagy nagyállatorvosnak érdemes menni?

Figyelt kérdés

Állatorvos szeretnék lenni és ugye egyetem után szakosodni kell. Én szívem szerint házi- és haszonállatokkal is szeretnék dolgozni. Melyik a keresettebb itthon és külföldön?

Ha valaki a haszonállat szakot választja akkor az már nem lehet kis állatorvos?



2019. szept. 24. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Tudtommal lehet, aki a sertés- és marhatelepekre kijár, az a cicát-kutyát-hörcsögöt, nyulat és hasonlókat is kezeli, kezelheti.
2019. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Hol laksz, ott milyen állatok vannak többségében?



Kutyát, macskát többen tartanak, mint disznót, marhát.

De falvakban előfordul mind a kettő, az ottani állatorvos mindet kezeli.

Ha haszonállatokra szakosodsz, akkor értelemszerűen állatenyésztőtelepeken kell unkát keresned.

A legjobban, akkor jársz, ha mindkét szakirányt felveszed.

2019. szept. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kisállat, mert abból több van és nem helyspecifikus, mint a haszonállat, ami értelemszerűen nem sűrűn fordul elő nagyvárosban....


Meg egyébként is, trágyában gázolni szerintem nem olyan jó egy fűtött kisállatrendelői viszonyokhoz képest, ahol mindig van forgalom és így a megélhetésed is jobban biztosított.


De szerintem válaszd azt, amelyiket egy fokkal jobban szeretnéd csinálni!

2019. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Kisallatból több van? Ezt csak az gondlja aki ki sem lát a panelból. Kedves kérdező gondold át hogy egy állattelepen szeretnél e dolgozni vagy kisallatrendelőben? A helyedben elmennék egy marhatelepre vagy megkeresnék egy olyan állatorvost aki a falu allatait látja el valamint elemennék egy kisallatrendelőbe is és megnezném ott is a napi rutint. Utana tudsz objektív döntest hozni. Igaz 2 napi utanajárás de legalább biztosan tjdni fogod melyikhez van inkabb kedved. Azért a vadallatorvoslas is ott van. Azzal kevés a lehetőség de szerintem felemelőbb mint macskakat herelni meg disznókat elletni. :) szirkolok
2019. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akihez én járok, az fogad fehér egeret is és nemegyszer találkozok nála lóval is. Aki házhoz jár, ő egy tehéntelepen van főállásba, de odáig van a kutyákét, macskákért. Bármikor, bárhová kimegy, ha bajba van egy kutya, macska.

Az, hogy szakosodsz, nem jelenti azt, hogy más nem érdekelhet, nem lehetsz benne jó. Rajtad múlik mit fogsz csinálni. Nem kell egy életen át abban dolgozni, amit elején választottál.

2019. szept. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Két helyre jártunk eddig a kutyával, egyik helyen épp a tehenek megtermékenyítése után kezdte a rendelést a doki. A másik helyen vártuk, hogy kezdődjön az ügyeleti rendelés és közben hoztak egy lovat.

Anyuéknál falun ugyanaz az orvos vágja a birka párnáját, mint aki oltja a kutyát.

Így én azt gondolom, hogy a kettő összetartozik. Egy hozzánk közel lévő rendelőben délelőtt és délután is van 2-2 óra rendelés, a maradék időben műtenek.

2019. szept. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Egyiknek sem....
2019. szept. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Lenullázhattok, akkor is ismerek több olyan állatorvost, aki gyógyítja a haszonállatokat is, és a házi kedvenceket is.

Az igaz, hogy Pesten nem sok négylábú marhát lehet találni.

2019. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisemlősökhöz körülbelül 10 orvos ért normálisan az országban. A többi csak kezelget összevissza. Sajnos... Úgyhogy én a kisemlős irányt ajánlanám.
2019. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Mindkettő keresett. Váosokban a kisállat rendelők mennek, videken haszonallat sok van, a telepeken kötelező a folyamatos allatorvosi felügyelet. Nálunk a sertestelepen ugyanaz "rendel", aki kutyát olt, es aki a nyuszink fogát visszavágta.

Bár szeretem az allatokat, soha nem lennék állatorvos. A youtubon nézz azert meg lár videót, hogy hogy raknak be egy disznót, hogy vizsgalják a marhát ellés előtt-ezek näunk heti feladatok. Sok szerencsét

2019. szept. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!