Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet meddő a nyúl?

Lehet meddő a nyúl?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Vettünk még augusztusban 2 törzskönyves nyulat német tarka, fehér óriás. Csináltunk nekik ketrecet nem titkolom acélból, hogy legyenek kisnyulak, de nem árulni(!!!!), hanem saját fogyasztásra és míg mindenki mondja, hogy most vágtak le x nyulat addig nekünk nem fial.

Lehet meddő a nyúl? Nem kérek kioktatást nem vagyok szaporító csak magunknak szerettünk volna nyúlhúst. Vegyünk mezei nyulat párezer ftért az talán fialna?

Vagy mi lehet a gond?


2019. nov. 2. 11:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
No igen nem értem, miért van az utolsó lepontozva. Ha eléd rakok egy vörösboros nyúlpörköltet kapros túrós nokedlivel és azt mondom, hogy bolti a hús az jobb?
2019. nov. 2. 13:18
 12/22 anonim ***** válasza:
46%

Hagyd ezeket a válaszolókat, ők nem abban a szellemiségben nőttek fel, náluk a cuki nyuszi és csibe, valamint a polcokon lévő finom husi egymástól teljesen különböző dolog.


Csak akkor nem kéne olyan kérdésre válaszolnia, amihez nem ért.


Mennyi idősek?


A német óriások kb 8-10 hónap után lesznek ivarérettek. Mi is vettünk ideieket ősszel, de csak tavasszal lesznek össze rakva.


A bak hányszor ugrotta meg a lányt? Nem elég egyszer 2-3 naponta ismételni kell. Akkor vemhes biztosan, amikor hajtaná a bak, de a lány nem veszi fel és sír.



A húsnyúlakat nem szokták ivartalanítani, a törzskönyv pedig ugyanúgy garancia a nyúl fajtatisztaságára, mint a kutyáknál.

2019. nov. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

1 éves már volt sikere mikor a tenyésztőnél tartózkodott - elvileg. A Magyar Nyúltenyésztők Országos Szövetségének tagja - Juhász Jánostól vettük a nyulat. Direkt úgy vettük, hogy külön alomból legyenek, az anyának is megvolt már az első ellése. Össze vannak zárva egy ideje, hátha történik valami, de semmi. Augusztus végén ugrott rá aztán szeptember végéig semmi, mert úgy gondoltuk, vemhes az anya. Számoltuk a napokat, de semmi. Aztán azóta egy ketrecben vannak. Nem látok szőrtépést, semmit ami vemhességre utalna. Párom sem érzi, mert nekik mindig fialt a nyúl. Ismerőse is 16 nyulat vágott le. Mit csináljunk, hogy legyen kisnyuszi? Hívjunk ki állatorvost? Rakjuk szét őket? Nagyon szeretnénk állatokat tartani és csalódott vagyok, hogy nem sül...

Vegyünk még egy bakot a nőstényhez vagy még egy nőstényt a bakhoz? Esetleg sima mezei nyulat külön alomból?

2019. nov. 2. 16:16
 14/22 anonim ***** válasza:

Fel tudjátok venni a tenyésztővel a kapcsolatot?


Nem szabad idősebb nyulat venni "már egyszer ellett" "már fedezett" címszóval. Mindig fiatal állatot kell venni, mert ami már "használt" annak oka van, hogy eladják. (Nem ellett annyit, rossz anya stb )


Mondjátok el neki, hogy mi a problémátok, és cserélje ki egy másik állatra.


Ennyiből nem tudom megmondani, hogy melyik a "hibás".


De tenyészállatokat nem tartunk együtt. Bakot, lányt külön.


Fedeztetéskor a lányt tesszük a bakhoz. Vemhes anyát meg nem költöztetünk.


Akkor sikeres a "művelet" ha a bak "leájul" a lányról. S mint írtam 2-3 naponta ismét be kell rakni a lányt, és ha sír akkor vemhes.



Különben én most nem vállalnék kisnyulakat, pláne nem először. Az ellés utáni teendőknek már utánanéztetek? Nem bántásból, de nagyon hiányosnak érzem a tudásotokat. Persze tapasztalatot csak most tudtok szerezni, de alap nélkül kár az állatokat szenvedtetni.



Állatorvost megkérdezhetitek, de 10-ből 7 nem tud mitkezdeni a nyulakkal.



Mezei nyulat meg ne vegyetek, nem lehet párosítani a házi nyúllal, legalábbis az egy kisebb csoda :)


Házi nyulat vehettek hozzájuk, húsnak azok is nagyon finomak, egy próbát megér. (Olcsóbb és könnyebben továbbadod, ha nem jó.)


Mi is házi nyulakkal kezdtünk, most egy lepke párral bővült az állomány.

2019. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszi akkor holnap átrakjuk őket. Igen jobb olyanra bízni az állatokat, aki ért hozzájuk, de sose tanulnánk meg és senki nem úgy kezdte, hogy kisujjból kirázta, de köszi, hogy segítesz. Persze igen 31-33 nal a vemhesség annál hosszabb esetén halva születnek. Az ellés előtti 1-2 nap be kell rakni az elletőládát abban jönnek világgá a kisnyuszik. Télen különösen ügyelni kell, hogy meleg legyen főleg a kisnyusziknak, mert megfagyhatnak. Azt is olvastam, hogy tavasztól szeptemberig fialnak általában, mihelyst rövidülnek a nappalok már nem, mert félnek, hogy elpusztulnak a kisnyuszik.
2019. nov. 2. 18:03
 16/22 A kérdező kommentje:
A két nyúl - a nőstény és a bak - szalmával bélelt, széltől védett helyen vannak rendes a ketrecük egy régebbi fásnak a helyén van, amit átalakítottunk. Egyébként azt nem tudtam, hogy nem szabad olyat venni, ami ellett párom azt mondta, azért vegyük, mert az a nyúl már érti a dolgát és nem eszi meg a kisnyulakat ellés után. És, hogy egy olyan anyával jobban járunk aki egyszer már ellett.
2019. nov. 2. 18:07
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Azért megnézném ki az a tenyésztő, aki ebbe a tervbe belement... Remélem ivartalanok a nyulak, a hozzád hasonló morbid dolgoktól muszáj őket megvédeni valahogy...
2019. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Milyen tervbe 17-es?


Kérdező: akkor itt lesz a bibi, valszeg érzi az anya, hogy idén már nem kellenek kisnyuszik.

Bár erre én nem esküsznék meg.

Mondom, beszélj a tenyésztővel, az a biztos.

2019. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Itt amúgy elmebeteg néhány hozzászóló?

Miért morbid nyulat tartani haszonállatként?

Csirkét is morbid?

Ott a kacsa, liba, pulyka. Már ne is haragudj meg, de amíg 3-4000 ft egy kg nyúl, pulyka stb a csirke kivételével és kertesházam van addig engedtessék meg az állattartás. Ha nem tetszik, vándorolj másik kérdéshez vannak rajtad kívül, akik segítenek.


Utolsó: a közeli városból hozunk még házi nyulat. Nagyon szépeket láttam 1000 ft/db áron hátha itt nem válik be az olcsó húsnak híg a leve mondás és lenne végre a fagyóban nyúlhús...

2019. nov. 3. 12:21
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem elmebetegek, csak teljesen másképp látják a dolgokat mint mi.


Mint említettem, nálunk más a boltban polcról levehető csomagolt husi, és más a "nyuszi" a "csirke" meg a "boci".


Ha nyúlhúst akarsz látni a fagyóban, akkor inkább vegyél pár házi nyulat és azokat vágd le, mert csak jövőre lesz a nálad szülöttekből vágható súlyú. (Ha jól számolok)


Vágásban van ki segítsen? Tudod, hogyan kell?

2019. nov. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!