Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért tartják normálisnak, ha...

Miért tartják normálisnak, ha valaki utálja a macskákat, de a kutyákat tilos utálni?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem.

Neten és élőben is elég sok olyan emberrel találkoztam akik utálják a macskákat és erre büszkék is.

Mindennek elhordják őket. Haszontalan, undorító, büdös...nem szereti a gazdáját, nem kötődik senkihez, stb.

Ha valaki azt mondja egy társaságban hogy utálja a macskákat, egyetértenek vele, vagy elnevetik a dolgot.

Vagy ha pl valaki mondja, mennyire szereti a macskáját, erre egy másik felszólal hogy pedig a macskák milyen undorító, felesleges állatok... még azt tartják furcsának, hogy a macskás visszaszól/megsértődik ezen.

Bezzeg ha egy kutyásnak ugyanígy beszólnak, akkor hiszti rohamot csap le rögtön. A társaság is egyetértene vele.



Ha valaki a kutyákat utálja, azt hülyének nézik.

Valami gond lehet az illetővel, hogy nem szereti őket.

Rögtön letámadják, gonosz embernek tartják...még akkor is, ha nem mond a kutyákról olyan rosszat (mint ahogy fent írtam miket mondanak a macskákról). Ha valami traumája van, és azért fél a kutyáktól, akkor is.



2019. nov. 4. 15:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9

Szerintem a kutyákat "utálják" többen, már eleve több ember van, aki fél a kutyáktól, mint aki a macskáktól.

Keress egy cikket, mikor valami hírportál megoszt egy cikket, hogy pl x plázába mostantól bemehetnek a kutyák. Aztán olvasd el a kommenteket. :D

2019. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#11 jav: az utolsó mondat kicsit értelmetlen lett, sorry, még csak most készülök meginni a reggeli kávém. :D
2019. nov. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ezt én is tapasztaltam. Nem mondanám, hogy a "macskás táborba tartozom", de eddig csak macskám volt, kutyával nem "éltem együtt". A páromnak van egy nagy kutyája és hát így, hogy ugye nekem cicám volt, aki tényleg öntörvényű, makacs, nem kell agyon abajgatni, nekem furi, hogy pl. a kutyát meg igen. És mivel a macskámnak sem lógtam állandóan a s_ggébe, ha arra jártam megsimogattam, neki nem voltak ilyen különleges "igényei, meg szokásai", hogy nem tudom jutalomfalat, meg ha kajálsz, akkor belemászik a képedbe és mindenképpen kell neki adnod valamit, ha olyat eszel, amit ő nem ehet, akkor adj neki mást, meg az ilyen összebújások, fene tudja, így nekem ez nem természetes. Én szerettem, hogy van a macska, de mindenki csinálja a dolgát, aztán néha odajön, megsimizem és ennyi, nincs folyamatosan a nyakamon. Erre megkaptam, hogy ha lejövök az emeletről és ott a kutya, akkor miért nem simogatom meg, mert hogy az neki milyen rossz, hogy ő úgy szokta meg (wtf?). Szóval én is megkaptam, hogy nem is tudom szívtelen vagyok meg ilyesmi, csak mert éppen nem babusgatom állandóan a kutyát. Hááát.. sajnálom. :)

Különbözőek vagyunk. Ki ezt szereti, ki azt, és nem gondolom, hogy rá kellene erőltetnünk a másikra bármit is, ahogy a nálam lévő helyzetben sem fogom azt mondani a páromnak, hogy ezt ne így csináld, azt ne úgy csináld, stb .. ahogy ő sem várhatja el, hogy én agyon babusgassam a kutyát, ha én nem vagyok és soha nem is voltam olyan típus. Vagy ha mutat valamilyen kutyát, hogy milyen cuki meg ilyesmi, nem tudok tőle elájulni, stb, de én ilyen vagyok.. macskáknál más, de tényleg még csak össze sem lehet hasonlítani őket.


Úgyhogy sajnos egyet kell értenem veled, mert ugyanezeket tapasztalom a saját bőrömön.


25L

2019. nov. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

10es, pontosan.

És aki azt írta, hogy többen félnek a kutyától: attól még többen vágják rá s macskákra, hogy nem szeretik, mint a kutyákra. Nem azért, mert félnek tőle...a cicának nem lehet parancsolni, ezt sokan nem -bírják .

2019. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!