Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy rókát tartsak?

Juliandewhoreak kérdése:

Lehetséges hogy rókát tartsak?

Figyelt kérdés
Régebben láttam, hogy egy ismerősöm rókát kapott szülinapjára (?), és úgy hallottam lehet tartani, engedéllyel persze. De ezen kívül semmit sem tudok..;-; Nagyon szeretem a rókákat és ezért érdekel, hogy egyáltalán lehet-e tartani és ha igen mit kell tenni?

2020. jan. 22. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A róka nem védett állat, ráadásul tenyésztik is a bundájáért. Viszont engedély kell hozzá. Ha keresel egy ilyen telepet ott biztos tudsz venni kisrókát. Az viszont tuti, hogy nem lesz olcsó se a róka se a tartása.


Mivel ragadozó úgy kell elhelyezned (nem ketrecben, hanem kifutóban) hogy ne szabadulhasson el és az elég nagy legyen a számára. Gondolom a szomszédok marhára kiakadnának ha megenné a tyúkokat, vagy úgy egyébként kiszökdösne.


Valószínűleg fog kelleni oltási könyv mivel hajlamos a veszettségre.


Ragadozó, tehát húst kell neki ennie minden nap ami nem olcsó muri. A rókatenyésztők általában elhullott baromfit hoznak neki a közeli telepekről ezt főzik tollastól. A kajája és maga a róka irtó büdös lakásba nem való, még az udvaron is lehet hogy feljelentenek érte. Nem véletlenül vannak a rókatelepek lakott területen kívül.


Végül a legfontosabb ez VADÁLLAT! Magadhoz szoktathatod bizonyos mértékig de akkor is vad marad és nem fog engedelmeskedni mint egy kutya. Szerintem keress magadnak más házi kedvencet, ez nem lesz az.

2020. jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!:)
2020. jan. 22. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Noénál is van szelíd róka.


A telepen lévő rókák nem vadállatok. Sok generáció alatt már ember közelében éltek.


De lehet venni szelíd, tenyésztett rókát is. (nem Magyarországon)

2020. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy a róka nem úgy viselkedik, mint egy cica vagy egy kutyus?


Rombol (pl. odút akar ásni magának a matracba), ás, rosszalkodik, jelöl...

2020. jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!