Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot ajánlanátok...

Milyen háziállatot ajánlanátok (részben "terápiás" célból)?

Figyelt kérdés

A pszichológusom legutóbbi ülésünkön felvetette, hogy lehet, jót tenne nekem, ha lenne egy háziállatom és kissé a fejemben ragadt. Pillanatnyilag nem tudom a saját gondomat sem viselni, szóval nem rövidtávra, de elkezdtem gondolkodni, hogy ha kissé összekapom magam a jövőben, milyen lehetőségeim lehetnének.

"Nagyobb" állatoknak, (mint pl kutya, macska), nincs elég hely. Madártartással már próbálkoztunk, de semmi jó nem sült ki belőle. Igazából amit én szeretnék, az annyi, hogy az adott jószág is kötődjön hozzám, mivel részben ez lenne a lényege a dolognak, plusz tényleg nem lenne baj, ha nem lenne nagytestű. Emellett ami még viszonylag fontos lenne számomra, hogy a várható élettartama lehetőleg ne ~3 év legyen és ne legyen túlzottan érzékeny állat (ergo ne kelljen éjjel-nappal azon rettegnem, hogy meghal, mert lehet, hogy véletlenül túletettem. Nagyon szoktam vigyázni, de hajlamos vagyok túlgondolni dolgokat).

Nagyon hálás lennék, ha le tudnátok írni a tapasztalataitokat ilyen témában. Ha sok a kritériumom, kérlek, azt is jelezzétek.



2020. febr. 16. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem borderline ismerősömnek tengerimalaca volt, neki bevált, tudott róla gondoskodni. Ha jól van tartva, 5-8 évet eléldegélhet.
2020. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a tengerimalacokat ajánlom. Nem nehéz tartani őket, és sok foglalkozással lehet kötődést kialakítani velük.
2020. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalacok nem jók,mert állandóan vinnyognak,meg sivitanak a kaja után.Én inkább egy csincsillára szavaznék,puha szőrös,aranyos.
2020. febr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy nincs elég hely?

Egy macska kisebb mint egy kalitka, vagy terrárium.

Én speciel a macskára szavazok, az enyémek 18-21 évig éltek.

Amelyik most van, az 19 éves, a "kicsi" 16.

2020. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A nincs elég hely mit takar?

Egyedül a hörcsögnem nem kell a szabado futkorászás nagy területen.

De a nyúl, tengeri malac, csincsilla, degu, patkány mind igényli hogy mozogassanak és szabadon lehessenek.


Mindegyik állat nagy helyet foglal mert lehet hogy a ketrec kicsi de napi 5-6 óránál többet nem jó abban tölteni.


Illetve mindegyik állatból kettő kell (kivéve a hörcsög). Egy csincsilla és 2 csincsilla helyigénye is akkora mont egy akasztós ruhásszekrény és ez mellett sok kiengedés.

Nyuszinak, malacoknak minimum a 100as ketrec de abba nem maradnak meg sokáig, kiakarnak majd jönni tehát kell nekik a tér bőven.

2020. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, lehettem volna egyértelműbb.

Akkora hely, hogy egy kalitka/ketrec elférjen, azért természetesen van. Viszont például szerintem egy macska jóval nagyobb mozgásteret igényel, mint egy kisebb állat. Plusz ott az is egy elég nagy akadály, hogy nem egyedül élek, némely családtagom meg allergiás a szőrére.

A kiengedéssel nem lenne gond. Mikor papagájunk volt, őt is ki kellett engedni, azt abszolút működőképesnek találtam.

Kérlek, ne egyetek meg, ha valamiben rosszul vagyok informálva!

2020. febr. 23. 10:17
 7/9 anonim ***** válasza:

A macska eléggé öntörvényű nem egy van aki nem túl ragaszkodó. Nekem szerencsém volt az enyémet le sem lehetett vakarni,de sok olyat ismerek akinek csak van, de simogatni max akkor lehet ha engedi nagy kegyesen,amúgy mar vagy elszalad :D

A tengerimalac aranyos,képes a ragaszkodásra de sokat vinnyog, az enyém minden zajra kb szájalt :)

A madár jó lehet,esetleg egy papagáj.

2020. okt. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vadászgörény! Annyi, hogy sokat kell vele foglalkozni, pl. sétáltatni vinni és speciális görénytáp kell neki.
2020. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Minseo1998 ***** válasza:

Patkány: nagyon okos, lehet tanítani, elég nagy ketrecre van szüksége és minimum kettőt kell belőle tartani, nagyon jó háziállatok tudnak lenni. És nem, nem hordoz betegségeket a hobbiállatként tartott patkány. Nagyon tudom ajánlani!


Tengerimalac: Szintén kettőt kell belőle tartani különben depressziósak lesznek, nagy ketrec kell nekik, ők is taníthatóak egyébként kis kitartással, mindenképp fontosnak tartom, hogy kiengedd (ez alatt azt értem, hogy maximum éjszakára zárod be, esetleg, ha nem vagy otthon)


Nyúl: A nyuszik is tudnak kötődni, nagyon aranyosak viszont nekik is nagy mozgásigényük van, a legjobb, ha szabadon van tartva a lakásban (alomba kakálnak, pisilnek :))


Vadászgörény: Ő is nagyon okos, ragaszkodó és nagyon cuki, szintén elég helyigényes a ketrec és kettőt kell tartani belőle. Viszont negatívum, hogy általában szeretnek harapni, és nem kicsi a harapásuk.


Süni: Nagyon aranyosak, nyilván őket is ki kell engedni, egyszerű őket etetni és hihetetlenül hangzik, de lehet őket simogatni is. Nem szőrösek, bolyhosak, de lehet. Etetni, tartani nem nehéz, a takarítás macerásabb talán, viszont úgy tudom, hogy nagyon hajlamosak betegségekre.(javítsatok ki, ha nem így van) Kell nekik egy (nagy, amiben elférnek!) mókuskerék, hogy mozogjanak eleget. Állati fehérjére is szükségük van (igazából ezt pár darab lisztkukaccal le lehet tudni, abszolút nem vészes) Amennyire tudom ők is tudnak ragaszkodni.


Cukormókus: Őket már kicsit nehezebb tartani és beszerezni,nagy ketrecre van szükségük és úgy emlékszem belőlük is kettő kell, viszont itt nagyon nem mindegy, hogy milyen neműek. Ők drágák is, viszont extrém cukik, szerintem az egyik legaranyosabb kisállatok.


Ha mégis madárban gondolkoznál a Jákópapagájt ajánlom.


Amiket nem ajánlok terápiás célra: pók, kígyó, gekkók, szkink, kaméleon, hörcsög, hal, szakállas agáma, kisebb rágcsálók (pl.mongol futóegér)


Egyébként ajánlom, hogy nézz szét youtubeon, nagyon jó videósok vannak akiknek millió állatjuk van és bármilyen állatról megtalálsz infókat.

Pl Maddie Smith, Steff J, Emma Lynne Sampson, Taylor Nicole Dean, Emzotic (ő nem csak tartható állatokról beszél), Emilee Rose, Kristenleannimal.


Gondolom lovat nem tudsz venni, de a legjobb terápiás állat szerintem. Ha eljársz lovagolni az rendben tartja a testedet is, mozogsz ami szintén nagyon jó hatással lehet a lelki állapotodra és lovak közelében vagy ami őszintén szólva olyan mintha egyszerre lenne nyugtató és valami pörgető hatású drog. Nekem rengeteget segített a lovaglás, a lovak, szerintem érdemes kipróbálni :) ne félj, ha kezdő vagy vagy sosem ültél lovon, különösebben nem veszélyes bármennyire is annak tűnik, hamar bele lehet jönni és nagyon csodálatos az, hogy ennyire együtt dolgozol, mozogsz egy állattal, érzitek egymást, egymásra kell hangolódnotok. Nehéz leírni. Sokan félnek a lovaglástól, hogy esetleg leesnek, bajuk lesz, de lovas karrierem során nem láttam még nagyobb balesetet, az emberek leesnek, utána visszapattannak a nyeregbe és ennyi :) persze nyilván itt is előfordulhatnak súlyosabb balesetek, nem mondom, hogy nem de szerintem ez bármilyen sportnál így van.


Remélem tudtam segíteni, nekem is rengeteg problémám volt, de az állatok rengeteget tudtak segíteni rajtam, volt okom felkelni, volt kötelességem (amit nem magamért kellett megtennem, értsd úgy, hogy nem az van, hogy "áhh, nem baj, ha egyes lesz a doga" hanem, hogy igenis felelős vagy valamiért és meg kell csinálnod, mert egy állat etetése, takarítása nem elhanyagolható.) És persze cserébe sok szeretetet kaptam tőlük :3 Csak ajánlani tudom ilyen helyzetben az állatokat, szerintem az egyik legjobb megoldás.

2020. okt. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!