Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot ajánlanátok...

Milyen háziállatot ajánlanátok panelbe?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, ahol igazából csak a tavaszi és őszi időszakban van elviselhető hőmérséklet, nyáron tikkasztó hőség, télen pedig szintén baromi meleg van a fűtés miatt. Épp ezért kismadarat, rágcsálót nem feltétlenül gondolnánk jónak, mert borzasztóan szenvednének. A kutya szintén kilőve a szűk hely miatt, hisz napközben nem tartózkodunk otthon, nem tudnánk levinni sétálni, csak reggel és este. A férjem allergiás a macskaszőrre.

Tudom, hogy nagyjából lehetetlen küldetés, de milyen állatot gondolnátok megfelelőnek, amivel lehet valamiféle kontaktot kialakítani? (tehát nem hal)

Negatív kommenteket nem kérek. Volt már több háziállatunk, de akkor kertes házban laktunk, normál klímával, az teljesen más. Most meg vagyunk lőve.


Köszönöm a hasznos válaszokat!



2019. okt. 3. 16:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Mennyit dolgoztok hogy a kutya nem opció? Kb minden ember aki panelban kutyát tart, dolgozik.
2019. okt. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
papagáj? az bírja a meleget... :D
2019. okt. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Reggel 6-tól van, hogy este 8-ig nincs otthon senki. :(
2019. okt. 3. 17:29
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
Kutya,macska,házba való,ahol van kert.Panelba állatkínzás ezeket tartani.Rágcsálófajták,csendesebb papagáj,halak,hűllők.
2019. okt. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem is a panel a baj, de 14 órát kutya nem bír ki. Mondjuk egy szakállasagáma, az kézhez szoktatható. Úgy általában a hüllők; gyíkfélék, kígyók?
2019. okt. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
A papagájt zárjátok ki. Párban kell tartani, mindennapos, több órás reptetésre van szükségük, amit nem tudnátok biztosítani és ennyi együtt töltött idővel nem lennének szelídek sem.
2019. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szakállasagámát én is ajánlom. Egyik ismerősömnek van, nagyon jópofa állat. Én is meglepődtem, de ragaszkodik az emberhez.
2019. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kisebb madarak párban, szobai röpdében nem érzik rosszul magukat, ha el tudtok keríteni egy 1-2 méteres sarkot teljes belmagasságban, kutya sem, ha foglalkoztatva van, bár menhelyek max. 12 óra távollétet kötnek ki szerződésben, ezt azért sok dolgozó teljesíteni tudja, ennél több legfeljebb segítség bevonásával, illetve nem rendszeresen. Hörcsögöt, tengerimalacot, gyíkféléket, teknősöket, halakat láttam még panelban.

Nézd, ha ideális megoldást keresel, akkor semmilyen állatot nem kéne tartani, de valamiért kötődünk hozzájuk, szóval inkább valami megfelelő optimumot érdemes keresni.


Nekem vannak madarak röpdében és egy kistestű kutya, és teljes munkaidőben dolgozom, nem a szomszédban, nem otthonról, van némi segítségem, aki át tud jönni, ha kell, a kutya mentett, szerintem nem lenne jobb neki gazdikeresőként évekig, elaltatni meg csak azért, mert nem ideális, nem gondolnám megfelelő döntésnek, a madarak nem a szabadban születtek, szobamadárként nőttek fel, ehhez szoktak hozzá, ezt az életmódot ismerik, nem tudnák megvédeni magukat odakint, akár a ragadozókat, akár az időjáráshoz alkalmazkodásukat nézzük.

2019. okt. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Poloska,csótâny
2019. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Miért is lettem lepontozva? Mert nem kalitka madarak? Vagy mert kétlem, hogy egy minimum (!) 120-as röpde ideális lenne panelba? Vagy mert szinte 0 foglalkozással, reptetéssel vadak lesznek? Esetleg mert a madarak érdekét tartom elsőnek és tisztában vagyok az igényeikkel? Grat. #6 voltam.
2019. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!