Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot tarthatok?

Milyen háziállatot tarthatok?

Figyelt kérdés
Mindig is macskás voltam, viszont januárban meghalt a cicám, és anyám szerint őket amúgy is túl drága eltartani, hogy "nem éri meg", szóval ha állatot szeretnék, válasszak valami olcsóbbat. Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy milyen állatot tarthatok? (Természetesen mindennek gondosan utánaolvasok.)
2018. aug. 21. 12:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
3%
Halak,akvarisztika
2018. aug. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Hion678 válasza:
2%
A halakbol jössz ki a legolcsóbban mivel nekem is van csak akvárium kell,levegőztető meg víztisztító a halaknak is van olyan db ja 200ft de van drágább is meg 1héten1×kell etetni őket a táp is olyan 4-500ft körül van . évente 1×kell tisztítani. Remélem tudtam segíteni.
2018. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos egyik állat tartása sem a legolcsóbb "hobbi", de ez alapján talán valamilyen rágcsálót javaslok. Például tengerimalacot, esetleg hörcsögöt. Én a malackákról tudok nyilatkozni. Az ő esetükben a kezdeti költségek drágábbak (megfelelő ketrec, itató, stb.), utána már csak a kaja és az alom marad, szükség szerint állatorvos. Bővebben a gemon.ro névre hallgató oldalon olvashatsz róluk. Nekem kettő van, és ha egyszer kézhez szoktatod őket, egy kis túlzással állíthatom, hogy lesznek olyan bújósak, mint néhány macska.
2018. aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 bamboochatheone ***** válasza:
85%
Halak?! Elég drága hobbi az...Egy 100 literes(kezdőknek való méret) akvárium befektetési költsége kb 70.000 Ft legalább. Havi fenntartása kb 5-6000 Ft árammal meg a hozzá való cuccokkal együtt. Heti 1x takarítás, 30%-os vízcserével. Az etetés heti 6x lehetőleg élő táplálékkal vagy fagyasztottal. Továbbá kezdésnek legalább egy hónapig kell járatni az akváriumot halak nélkül amíg a beáll az egyensúly, és erre nagyon oda kell figyelni! Nem egyszerű feladat jól csinálni de minél nagyobb egy akvárium annál könnyebb vele bánni.
2018. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Ne ajánljatok már ilyen baromságokat mint a halak, meg hogy olcsó a tartásuk, olcsó a felszerelés és hogy heti egyszer kell etetni 500 ft-os kajából és évente egyszer kell takarítani...látszik hogy nulla a hozzáértés. Az akvarisztika a legdrágább hobbi, persze ha normálisan csinálja az ember és nem egy tescos pontyos akvárium szintű állatkínzási hadműveletet visz véghez. A halakat minden nap kell etetni heti egy koplaló nappal, változatos fagyasztott és élő eleséggel, nagyon ritkán táppal. A technikai felszerelés a legdrágább, a szűrők és a fény ára a csillagos egekig szökhet ami normálisan elbírja az akvárium terheltségét, a levegőztető molyfing, azt csak a laikusok hiszik hogy az kell az akváriumba szűrő helyett, nálunk meg a boltban a legolcsóbb hal is 250-300 Ft, és ennél jóval drágábbak vannak csak, többezer forintos példányok is. Alsó hangon egy legkisebb, 30 literes akváriumnak nem lehet nekiállni 30-50ezer forint alatt úgy, hogy jól csináld meg.


Na de térjünk rá a kérdésedre. Nem túl sok állatot tudok neked ajánlani, ha egy macska eltartása is túl sok. A "nem éri meg" dolgot nem értem, hiszen ami nem haszonállat hanem társállat az soha nem megérés szempontjából van, mindig hobbi és mindig ráfizetés lesz, hisz nem haszonszerzés a cél, hanem örömszerzés. Gondolom a macskánál kisebb állatok jöhetnek szóba, de azoknak meg ketrec kell és nagyon sokukat egyedül se lehet tartani (pl tengerimalac, nyúl) csak párban. Egy törpehörcsögnek is ketrecet kell venni ami tízezres nagyságrendre is rúghat, kellenek házak, kerék, etető, itató, forgács, alom, eledel, fogkoptató és maga az állat, megint olyan 30ezernél tarthatsz. Persze utána már nem olyan drága eltartani. De jól gondold át hogy mit szeretnél és bármit választasz, ne azon agyalj hogyan lehetne mégolcsóbban megoldani, mert annak csak kontárság lesz a vége.

2018. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%

Én esetleg még a papgájokra tudok gondolni a rágcsálókon kívül. Egy nimfa példul szuper társállat lehet.

De itt is ugyanaz a probléma, mint a rágcsálóknál. Ha állatorvosi ellátásra szorul, bizony nem minden sarkon találni hozzáértő orvost, s így ennek költségei elég magasra rúghatnak.

Ha egy macskát drágának találtok, szerintem inkább ne tartsatok állatot. Cicánál az etetés és az oltások, amik nagyobb költségek (ill az egyszeri ivartalanítás). De hosszabb távon simán kijössz legalább ennyibe akármilyen másik állatnál.

2018. aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem is szeretem a halakat, szerintem unalmasak. :D


6-os, anyám úgy érti, hogy egy macskától nem "kapunk vissza" annyit, hogy "megérje" tartani. Egyáltalán nem értek egyet vele egyébként, szerintem bármennyi pénzt megér, de hát mégis ő hozza a szabályokat.

2018. aug. 21. 14:25
 8/19 A kérdező kommentje:
Bármilyen állatom lesz, mindet csak és kizárólag párban tartanám, a kezdeti költségekről pedig szó sem volt, az lepkefing, van 500.000 forint tartalékom mindig, abból csak kijönnek az egyszeri kiadások.
2018. aug. 21. 14:27
 9/19 A kérdező kommentje:

"De itt is ugyanaz a probléma, mint a rágcsálóknál. Ha állatorvosi ellátásra szorul, bizony nem minden sarkon találni hozzáértő orvost, s így ennek költségei elég magasra rúghatnak."


Ez miért probléma? Akkor majd megyünk a saroknál tovább.


"Cicánál az etetés és az oltások, amik nagyobb költségek (ill az egyszeri ivartalanítás)."


És az alom, és a kozmetika, és a szétrágott dolgok pótlása...


"De hosszabb távon simán kijössz legalább ennyibe akármilyen másik állatnál."


2 macska havi etetése 12.000 forint. Ne mondd már, hogy nincs olyan állat, aki ennél kevesebből kijönne!

2018. aug. 21. 14:34
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hörcsög. Kezdő költségek kb. 20-25-30-35 ezer. Havonta pedig csak 1-2-3 ezer. Minden szükséges infót megtalálsz itt: [link]
2018. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!