Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lehet? Madár v vmilyen rovar?

Mi lehet? Madár v vmilyen rovar?

Figyelt kérdés
nagymamám virágoskertjében szokott repkedni esténként ,de nem tudom h mi is az mert egy kicsit "félek" tőle h közelebbről is megnézzem és csak az udvari villanyfényben látom, olyan mintha vmi nagy bogár lenne,v szitakötő féleség de mégis mintha szárnya lenne mint egy madárnak, kisebb mint egy veréb...lehet h hülyén hangzik az egész,de esetleg vkinek vmi ötlete...
2010. júl. 23. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha egyhelyben képes a virág mellett lebegve repülni és a hosszú szívókájával a virág nedvét szívogatja az a szender. Sok fajtája van hasonlít a kolibrihez. De nem madár, a lepkék egy alfaja.
2010. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
denevér?
2010. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2010. júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
ez bizony a szender, nálunk nappal is röpdös
2010. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az egy kolibri féle vagyis annak a rokona, nem vicc, de ide is elvándorol nyáron..


Tudom melyikre gondolsz, ilyen hosszú szívókája van, kékes színű, rendkívül gyorsan mozog és tud helyzetet változtatni, és a hátsója úgy néz ki mintha ilyen apró tollpihék lennének rajta amiknek a vége többnyire fehér..


Nem csak este jön az hanem reggel is amikor még harmat van..


Egszer már utána néztem régebben hogy mi ez, csak már elfelejtettem :(

2010. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

vagy denevér, vagy szender...

gyűlölöm az ilyen állatokat. egyszer éjjel berepült az autómba, majdnem összetörtem miatta, annyira megrémültem.... ehh

2010. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

" hátsója úgy néz ki mintha ilyen apró tollpihék lennének rajta "


Az egy fajtája a kacsafarkú szender,

2010. júl. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
amúgy a madarak és a rovarok nem rokonok, szóval semmi köze a kolibrihez :)
2010. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
igen azt láttam h egyhelyben képes a virág mellett lebegve repülni de azt mondjuk már nem tudom h virágnedvet szivogat-e, de biztos h ez kell legyen...nagyon köszi a válaszokat,most már legalább tudom h mi az...de azért azt hiszem továbbra is megtartom a távolságot közöttünk:))
2010. júl. 23. 19:41
 10/12 anonim ***** válasza:
minek félni tőle, az egyik kedvencem a szarvasbogár mellett, van egy loncvirágunk ami a kedvenc növénye és esténként el szokott jönni végignézni a virágokat, én meg várom és közelről figyelem ahogy manőverezik a szárnyával, farkával és szívja a nedvet, mintha egy igazi kolibrit látnék, csodálatos élmény!
2010. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!