Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Felelőtlenség lenne egy kis...

Felelőtlenség lenne egy kis cicát befogadni?

Figyelt kérdés
2 pici lányom van.tegnap láttunk lent egy kis cicát akinek be van gyulladva a kis szeme.szerintem az anyukája meghalt mert nagyon sírt mászkált a cica.és itt sajnos sok cicát ütnek el mert mennek mint a hülyék az úton.most így hónap végén nincs pénzem,hogy elvigyük állat orvoshoz majd egy jó hét múlva lenne rá.nem tudom most mit csináljak mert a lányokat féltem,hogy el ne kapjanak tőle valami fertőzést meg a kutyánk se de a cicát meg sajnálom.mi tévő legyek?
2010. júl. 25. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha jónak látod fogadd be.gondolom még elég pici a cica.Kammilával mosd meg a szemét jobb lesz hidd el.:D
2010. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Általában az alultápláltabb kicsiknek szokott csipásodni a szemük. Vegyél neki féregtelenítőt, az szinte semmibe nem kerül, de lehet ilyen picinél jobb, ha a doki adja injekcióban, nem drága, nyugodtan vidd el a dokihoz. 300 Ft körül lesz.

Nyugodtan fogadd be. Nekünk 5 ki-be járós cicánk van, semmi probléma nincs, nem is volt soha. Rengeteg családnál vannak cicák, kutyák, sosincs probléma. Fogadd be még ma, mert annak baja lesz, elveszik, elütik. :(

Majd írd meg, mi lett a sorsa!

2010. júl. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
erre vannak a menhelyek. valószínű vmi macskanáthája van. ha nem kap ellátást, beledögölhet vagy a szeme károsodhat maradandóan. ha nem tudod ellátni, legalább arra figyelj, hogy igyon rendesen, amíg el nem tudod vinni menhelyre. féreghajtás is fontos ezeknél a talált állatoknál. igen, felelőtlenség így megtartani
2010. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Ja és ha elbizonytalanodnál, vagy ha kérdésed lenne, nyugodtan írj privit! Mi is zsoktunk állatokat befogadni, egy tucatnyit már befogadtunk, menhely, utca, és nagyon barátságos, hűséges állatok voltak! Ezzel megmentesz egy életkét, nagyon drukkolok, hogy sikerüljön! :)
2010. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Hát figyelj. Sok ember tart állatot és van gyereke is. Azok az állatok is betegek néha, mégsem lesz a gyereknek semmi baja ha vigyáznak.
2010. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

A 14.40-re meg ne hallgass, maga sem tudja mit beszél! Ninc soda az állatokért, valszeg nekik nincs is, vagy ha van is, nem is törődnek velük!

A fórumon is téma a kisbabák melletti állattartás, és eddig senkinek nem volt problémája belőle! Azokra hallgass, akik jószándékú, állatszerető emberek, ne oylanokra, akik szerint mindegy, mi lesz a sorsuk, hova kerülnének! Felőlük aztán el is üthetné őket egy autó...

2010. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Nyugodtan fogadd be a cicát, mentsd meg! A kis szemét mossátok naponta többször kamillával és holnap menjetek el az állatorvoshoz. Mondd meg előre, hogy talált cica, most, hó végén nincs pénzed, legyenszíves nézze át, adjon tanácsot. Hidd el, nem olyan pénzéhesek, mint amilyennek néha tűnnek! Ha mindenképpen gyógyszert javasol, beszéld meg, hogy hó elején ki tudod fizetni. 100 dokiból 90 belemegy az alkuba és megkapja a cica a gyógyszert (de akkor tényleg, becsületesen menj vissza fizetni, ha lesz pénzed! Máskor, másoknak is jól jöhet a doki jóindulata, nem szabad ezzel visszaélni).

A gyerekeket pedig ne féltsd, jól írta az egyik előző, ahol az állatka már családtag és úgy betegszik meg, ott is túléli a család. Persze, értelmes elővigyázatosság indokolt (pl. nem kell nyalni-falni a kis beteget), de nem szabad túlzásokba esni.

Minden jót nektek és - hadd előlegezzem meg- gratulálok az új családtaghoz :=) !

2010. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

De aranyos vagy, hogy így aggódsz érte.

Szerintem fogadd be a cicát.

Kamillateából készíts főzetet és vattát márts bele és a szemét azzal lehet tisztítani naponta párszor.

Amíg nem vizsgálja meg az orvos addig a kislányok ne nagyon simogassák, vagy csak óvatosan utána kézmosás stb.

Nekem már több hasonló cicával volt dolgom. Régen pont kiscicáink voltak amikor megjelent itt egy velük szinte egyidős kóbor cica. De egyébként is sok itt a kóbor cica sajnos. Szóval csak arra akartam kitérni, hogy soha nem volt egyiknek sem különösebb baja, az enyémek se kaptak el tőlük semmit. Ettől függetlenül az óvatosság nem árt!

Remélem minden rendben lesz a cicával.


Esetleg nem tudsz kölcsönkérni ismerőstől? Akkor elvihetnéd állatorvoshoz a cicát most és nyugodtan tarthatnád otthon.

2010. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%

14:45

3 macskám van, mind jóltáplált és egészséges. A féreg belemehet az emberbe is, kisgyerekre meg nehéz ügyelni. Ha a macskát nem tudják ellátni, akkor beledögölhet és a kérdező éppen azt írta, hogy nincs pénze kezeltetni. Aggódom a cicáért, de te olyan macskab*zi vagy, hogy nem veszed észre, hogy ez nem tesz neki jót. Ilyen állapotú kiscica pihegte már az utolsót a kezemben, törni, zúzni tudtam volna, hisztériás és sokkos voltam tőle. Nem fogom azt javasolni ezek után, hogy tartsa meg.

2010. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha biztosan tudod majd gondját viselni, akkor nem felelőtlenség. És mindenképpen ivartalaníttasd majd.
2010. júl. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!