Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Találtam egy éti csigát!...

Találtam egy éti csigát! Hogyan és milyen körülmények szükségesek az életben maradásához?

Figyelt kérdés

Tarthatom befőttes üvegbe?

Mit eszik?

Hány évig élhetnek az éti csigák?

Az igaz, hogy ha tojáshéjat adok neki, attól megerősödik a páncélja?

Ha keresek még egy éti csigát lesznek kis csigáim?

Egyenlőre ennyi kérdésem lenne :)


2010. júl. 26. 15:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
De ariii .:) Browny^^ Hát ez tök jó: DD
2010. júl. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Fiam te elmebeteg vagy. Éticsigát tartani nem vall normális elmére.

De az sem volt komplett aki kitalálta, hogy védett állat legyen.

2010. júl. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Találtam még egyet csak ő kisebb :D

Az ő neve Csigusz :)

De mért imádják ennyire az uborkát?

Napi egy ubi lemegy nekik

2010. júl. 27. 10:10
 14/21 A kérdező kommentje:
Lány vagyok és 16 éves, jövőre szeretnék biológiából érettségizni (előrehozott)
2010. júl. 27. 10:11
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem engedd őket szabadon a lakásban. Konyha, szülői háló ideális hely lehet nekik.
2010. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
26%

Engedd el őket, a természetben a helyük! Az nem háziállat! Amugy meg attól, hogy védett nem biztos hogy szaporítani kell. 16 évesen szerintem kellene olyan érettnek lenned, hogy tudd, háziállat való a házba, vadállat a vadonba. Én 18 éves vagyok és én is szeretem az állatokat, de nem viszek be mindent a lakásba, örülök ha a kertben látok néha valami vadállatot. Amugy én leginkább a madarakat szeretem, és őket érdemesebb védeni különböző eszközökkel, mint pl. a csigákat. Ha tégd is érdekelnek a madarak, itt olvashatsz róluk és védelmükről: [link]

Innen pedig rengetegféle odút, etetőt, stb.-t rendelhetsz: [link]

2010. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Képzeld érett vagyok, és szerintem ez nem állatkínzás, mert kiszoktam venni az akváriumból, elmászkál órákat a teraszon :) Főleg, hogy már van egy társa...elvannak nagyon.

Kaját mindig kapnak, ha ürítenek egyből kiszedem. A madarakat nem nagyon szeretem, mert nem lehet őket megsimogatni, megfogni sem, elrepülnek. Amúgy van madáretetőnk, a fecskék is ide költöztek az eresz alá csak a szomszéd néni lerombolta a fészküket...

2010. júl. 27. 20:39
 18/21 A kérdező kommentje:

Ja és a csiga nagyon vadállat :)

Nem hozok be mindent a lakásba, de már volt egy pár állatom, amit nevelgettem, pl.: 3évig volt vadászgörényem, csak a szülésbe belehalt, meg a kicsik is...

Az unokatestvéremnek kis cápája van bent a hálóba, az már vadállat, mégis bent van :)

Na, de mindegy, foglalkozz csak a madaraiddal.

2010. júl. 27. 20:42
 19/21 A kérdező kommentje:
Meg még annyit, hogy nem a véleményedet kértem ki, hanem a kérdéseimre kerestem a választ :)
2010. júl. 27. 20:43
 20/21 anonim ***** válasza:
10%

1. Én úgy érzem, normális hangnemben válszoltam ellenben veled. És ne csak engem hordj le, mert előttem már többen írták ugyanugy, hogy engedd el őket. Ja és mi van a 07:30-as válaszolóval, aki egyenesen nemnormálisnak titulál? Neki nem mersz visszaszólni?

2. Nem tudom te hol látod,de én nem írtam egy szóval sem hogy ez állatkínzás.

3. Hatalmas állatbarát vagy tényleg, ha csak azt szereted amelyiket meg lehet simogatni(amugy hatalmas élmény lehet egy csigát fogdosni meg simogatni).

4. A szomszéd néninek mi köze van, hogy mi van az ereszetek alatt??? Amúgy én meg őt verném le nagyon szívesen!

5. A csiga hol nem vadállat? Ezek szerint háziállat, vagyis az ember valamikor az idők folyamán háziasította. Megmondanád ez mikor történt??? Tudtommal semmikor, szóval a csiga vadállat!

6. Na persze, cápa mi? Ráadásul nagy fehércápa, nem? Te vagy sohasem láttál még cápát, vagy nagyon becsapott téged az unokatesód. Sztem inkább valami cápához hasonló díszhala van.

7. A véleményemben benn van a válaszom: a természet tudja biztosítani nekik a legjobb körülményeket, nem pedig te.

Ja és ha biológiából akarsz érettségizni, akkor a kéréseidre a válaszokat illene tudnod(legalább is arra mindenképpen hogy mit eszik és lesz-e kiscsiga). Vagy ha nem is tudod mind, akkor google + wikipédia kombináció, ami sokkal gyorsabb, mint feltenni itt egy kérdést és várni a sültgalambot!

2010. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!