Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy törpenyúl...

Mennyibe kerül egy törpenyúl bővebben lent?!

Figyelt kérdés
Szeretnék 1-et nem ilyen hosszabb szőrüt egy normalist nem ertek a fajtahoz neztem 10.000ft körül van az reális .illetve csak olyan itatóbol tud inni meg enni vagy kistálkából is?
2020. ápr. 13. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, de szerintem még gyerek vagy. Gyereknek nem való törpenyuszi szerintem. Túl kényes jószágok. Nézz, olvass utána alaposan ha mindenképp szeretnél. Anyagilag nem olcsó a tartásuk: nagy ketrec, önitató, pellet, jó minőségű széna és táp, a kötelező éves oltás, bolhairtó (előfordulhat benne igen), ivartalanítási ktg., karomvágás a dokinál ha te esetleg nem tudod neki. Te sem akarod, hogy a nyuszi szenvedjen. Csak akkor vágj bele ha minden feltételt meg tudsz teremteni neki.
2020. ápr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat azt elfejetettem odaírni, hogy átlagban olya 15-20 ezer közt van az áruk ha tenyésztőtől veszed.
2020. ápr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyúl tenyésztőtől kb 15 ezer, vagy örökbe is lehet fogadni az első nyúlmentő alapítványtól, annak nem tudom milyen költsége van. Kereskedésből, szaporítótól nem érdemes venni, mint semmilyen állatot sem.

Ketrec kb.15 ezer, kell nyúlwc, etetőtál, itató (itatótál olyan kell, amit valahogy rögzítesz, mert kiborítja, de jó a tál is egyébként).

Kell normális táp (nem kell sokat adni belőle, de akkor is van költsége), széna, alom (fapellet).Ezek pár ezres tételek.

Oltások 6-10 ezer között, fajtától függően fél vagy egy évente ismételni kell.

Ha beteg, akkor meg tízezrek is lehet az orvosi ellátás. És elég érzékeny állatok.

Úgyhogy gondold át alaposan. És olvasd el az itt írtakat a tartásáról: [link]

2020. ápr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon nagy kertünk van egy kutyaval de van olyan resz ahova ő nem jár szval nagyon nagy betegsegei nem lehetnek volt már házinyulunk kis tapasztalat van bar az masmilyen tudom de igy elolvasva par oldalt nem olyan nehezkes abtartasa ha minden eszkoz elore meg van vasarolva
2020. ápr. 13. 23:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy EGY darab nyulat soha nem veszünk, mivel társas lények, egyedül depis lesz. Tehát még ivartalanítani js kell. Oltani minden évben kötelező, és a kegyek ihencsah veszélyesek rájuk nézve, úgyhogy ez "a kertben nem kapnak el semmit" nettó hülyeség.
2020. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És nem ehet sok füvet, mert nem arra van kitalálva a gyomra. Hasmenése és bélgyulladása lesz tőle. Tehát kertben nem tartunk törpenyulat! Teljesen más mint egy házi vagy egy vad nyúl. Plusz a szúnyogok halálos betegséget terjesztenek rájuk nézve. És ahogy előttem is írták, társas állatok szóval minimum 2 nyuszi. Legjobb a lány lány párosítás ennek kb 40.000 az ivartalanítási ktg.
2020. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van ismerosomnek torpenyula egy darab ez hulyeseg csasztok
2020. ápr. 15. 09:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Remélem soha nem lesz semilyen állatod.
2020. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy èvi kiadás rá általában olyan 40-50 ezer forint + bármilyen más ellátások
2020. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!