Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kacsák is tudnak/szoktak...

A kacsák is tudnak/szoktak gondolkodni?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap merült fel bennem a kérdés. Ugye a legtöbb kacsa úszkál, megy, eszik stb.

Ezek mind beállíthatók ösztöncselekvésnek. Azonban láttam egy kacsát, ami kisétált a vízpartra, megfordult a víz felé és 1-2 percig nézelődött maga elé, mintha elgondolkodott/elbambult volna. Majd lassan visszasétált a tóba.


Lehet ez most úgy tűnik, mintha troll kérdés lenne, de valóban foglalkoztat ez a dolog, és nagyon érdekesnek tartom, hogy ha gondolkodni tudnak, akkor vajon min gondolkodhatott az a kacsa abban a percben?


2020. ápr. 20. 01:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, tudnak. Bár nem úgy mint egy ember. Az alap, rutin dolgokhoz is gondolkodásra van szükség. Éreznek is, csak nem, vagy nem igazán mutatják ki úgy, hogy mi emberek is észleljük.
2020. ápr. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ajjaj hogy tudnak, sőt még érzelmileg is.

A logikájuk nem fényes de abszolút nem ösztönlények a madarak, és ebben a kacsa sem.

2020. ápr. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

én is így tekintek az emberekre


vajon szoktak gondolkodni?

2020. ápr. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amely kacsával én napi kapcsolatban állok, mint pl. Dagobert bácsi, az szokott.


:P

2020. ápr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!