Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktatható le a...

Hogyan szoktatható le a csipkedésről egy ló?

Figyelt kérdés
Van egy későn herélt ló a lovardában, és a boxban mindig, sőt néha pucolás közben is csipked- meg akar harapni. Hogyan lehetne erről leszoktatni? Az orrárakoppintés nem válik be, ha megütöm (mindegy, hogy milyen erősen) még idegesebb lesz és mégjobban támadni akar. Mit lehetne tenni? :S (Megjegyezném nem bánok vele soha durván és sosem bántom, nem ütöm meg, csak ilyenkor ütöttem rá kicsit)
2010. aug. 1. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a pofon eleddig bevált.

De ha az nem, valami meglepőt - és kellemetlent kéne kitalálni. Erre persze ötletem nincs. :)

2010. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy csikóm aki közbe harap. En olyankor felemelem mindkét kezemet így nagyobbnak látszom és ö elkezd hátrálni. Próbáld ki.
2010. aug. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csődörnél ez már neccesebb(vagyis mostmár heréltnél).
2010. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az én lovam is későn herélt és ő is csipkedett régebben (1éve van nálam) 9 éves és 7éves korában herélték. először őt sem érdekelte az "orrbaverés" de aztán kipróbáltam valami mást. csippentsd meg a hüvelyk és mutató ujjaddal a felső ajkát, és addig tartsd úgy neki, amig már nem erőlködik, hogy engedd el.ilyenkor elengedheted már. ezt addig ismételd amig abba nem hagyja. ez nem fáj neki, de nem is kellemes. ne félj ezt megcsinálni, mert közben nem tud megharapni.

nekem igazából még ettől sem hagyta abba,bár ettől kicsit ritkábban próbálkozott, nekem az volt a nagyon nagy segítség, hogy kimehetett legelőre, ahol a többi lóval lehet, és most nagyon hálás nekem és eszébe se jut a harapdálás. ha ilyesmi nem áll módodban, vagy nem javul tőle, kérj meg egy határozottabb lovast, aki kicsit keményebb kézzel nevli majd meg. de ne félj ha semmi nem segít, majd megteszi az idő. ahogy öregszik a ló,úgy ki fogja nőni.

2010. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!