Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szoktatok adni jattot az...

Szoktatok adni jattot az állatorvosnak?

Figyelt kérdés
Most lett műtve a kutyánk és egy végtelenül kedves állatorvosunk van, 2 műtétet 1 alkalomra összevont és így is csak 40 ezret kért, én meg 45-öt adtam neki. Nem tudom, hogy kevés-e vagy sok, meg remélem nem sértem meg őt ezzel. Szerintem így is nagyon olcsón csinálta és másképp nem tudom meghálálni a kedvességét. Vizsgálatért sokszor nem is kér semmit, múltkor meg injekción voltunk és azért sem kért semmit. Szerintetek?

2020. jún. 30. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Az nagyon rendes Tőle, ha korrekt árakkal dolgozik, ma ritkaság.

De ennek ellenére én akkor sem adnék... Sosem tudom, hogy illik e, stb.

Még lényegében, ha neki nem felel meg az az ár, akkor emelheti is a későbbiekben... Nem hiszem, hogy nagyon fenyegeti az anyagi csőd.


Én inkább valamilyen ajándékkal kedveskednék.

Mondjuk egy drágább borral, vagy bonbonnal.

De azt is csak akkor, ha visszajárós lennék.


De annyira nem tudom, jelenleg nincs állatom.

2020. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerény rendelője van, tényleg olcsón dolgozik, sokszor voltunk már nála és ilyen 2-3 ez forintokat szokott kérni. Ilyenkor hozzácsapok még 1 ezrest és megköszönöm a kedvességét.
2020. jún. 30. 12:51
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Én csak féreghajtóért és oltás miatt járok állatorvoshoz, már ivartalanítva került hozzám a kutyám, és egyszer volt megfázva. A féreghajtó ára jött ki úgy legutóbb, hogy nagyon apró lett volna a visszajáró, azt nem kértem el, de ezen kívül plusz jattot nem adok semmilyen orvosnak. Magánszektorban megfizetem az árakat, állami szektorban meg fizetem a TB-t, oldja meg az állam, hogy oda menjen a pénz, ahova kellene. Én sem kapok jattot a munkabéren felül a munkámért.
2020. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Izé, számlát kaptál?
2020. jún. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen akart adni de mondtam hogy nem szükséges.
2020. jún. 30. 13:16
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Én pont azt kedvelem az ilyen "privát" szolgáltatásokban, mint pl. állatorvos, fogászat, személyi edző, hogy van egy ár, amit elkérnek, te odaadod, és kész. Nem kell azon agyalni, hogy hú, kellene-e hálapénzt vagy borravalót adnom. Mert az szerintem valamilyen szinten mindig megalázó annak is, aki adja, és annak is, aki kapja.

Szóval nem, nem szoktam. Nagyon rendes az orvosod, hogy korrekt áron dolgozik, de ha nem érné meg neki, nem csinálná, mert ebből él.

Csatlakozom ahhoz, hogy ha a háládat ki akarod mutatni, inkább valami ajándékot adj neki, az egy kedves gesztus lehet.

2020. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem
2020. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Már nagyon sokszor voltunk nála és 1-2 kivétellel mindig adtam neki. Nem venné ki magát hülyén ha hirtelen nem adnék többször?
2020. jún. 30. 13:25
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Ahol nem adnak számlát ott semmiképp se adj többet...
2020. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

"Már nagyon sokszor voltunk nála és 1-2 kivétellel mindig adtam neki. Nem venné ki magát hülyén ha hirtelen nem adnék többször?"


De. Ezért nem kell rászoktatni. Fodrászok pl. szeretik 1800-ra beárazni a hajvágást...

2020. jún. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!