Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is legyen ingyenes...

Szerintetek is legyen ingyenes az állatorvosi ellátás, ugyanúgy, mint az emberek kórházi ellátása?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 18:01
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
48 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
És mégis ki finanszírozná akkor? Erre is vonjanak adót a fizetésekből? Nem beszélve arról hogy akkor a színvonal is olyan lenne mint az egészségügyben. Nem kötelező állatot tartani.
2020. jún. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%

Embr, hány éves vagy?? Mióta ingyenes az emberek ellátása? Járulékot fizetünk!


Havi hány ft állategészségbiztosítást fizetnél, hogy "ingyenes" legyen az állatorvos?

2020. jún. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%
Ha ugyanúgy folyamatosan adózni kell az összes háziállat után, mint ahogy magunk után tb-t fizetni, csak akkor lenne ennek bármi értelme is. Így is vállalnád?
2020. jún. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
35%

Én szívesen fizetnék járulékot az állatorvosi ellátásra is, így egy összegben nem kéne 50-70 vagy még több ezret kifizetni.


Nekem nyulam van, 4 hónapja van velem, eddigi orvosi költsége 50 ezer (40 ezer ivartalanítás 5 ezer bélleállás miatti ellátás, és 5 ezer a röntgen mikor megrántotta a lábát)és ez még csak egy állat, pár hónapja. Jó tudom az ivartalanítás egyszeri költség, de barátnőm nyula daganatos, ők már több százezernél tartanak.

2020. jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%

Azt ugye vágod, hogy emberek kórházi ellátása sem ingyenes? Sőt a sima orvosi ellátás sem ingyenes? Hiszen minden hónapban fizetünk TB-t.

Állatoknál is van ilyen lehetőség. Állatbiztosítás. Fizesd minden hónapban Blöki után az állatbiztosítást, és ha egyszer kórházi kezelésre lesz szüksége, akkor a biztosító fedezi, neked akkor már nem kell fizetni

2020. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy gondoltam át, hogy minden úgy legyen, ahogy az emberi ellátás esetén van. Tehát igen, vonják le az adónkból. Önként nem nyújtanám oda a pénzem senkinek, de ha automatikusan levonnák a fizetésemből, az jobb lenne, és nem lenne olyan probléma, hogy nem tudok egy kezelést kifizetni.
2020. jún. 25. 18:31
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ezért meg leszek kövezve, de én az embereknél a TB-s rendszerrel sem vagyok elégedett... Szerintem részben amiatt olyan az itthoni egészségügy állapota, mert így megy a finanszírozás.

Viszont nem mondom, hogy legyen másképpen, mert meg van a lehetőségem arra, hogy magán orvoshoz járjak, ez így valamennyire korrekt.


Az állatorvosi rendszer viszont szerintem teljesen jó így ahogy van, és sokkal színvonalasabb mint az általános orvosi ellátás.

Az állatorvosok nagyrészénél most is igényelhetsz részletfizetési ajánlatot, ha nem tudod egyben kifizetni az ellátást, műtétet... Gyakran meg is adják, mivel sokkal jobb anyagi helyzetben vannak nagy általánosságban mint az általános orvosaink, így megtehetik.

2020. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%
Na, ez nem fog bekövetkezni. Viszont köthetsz biztosítást az állatodra, bizonyos feltételekkel.
2020. jún. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Illetve nem tudom, hogy igaz e még, vagy hogy valaha igaz volt e, de én egyszer régebben azt olvastam, hogy a lakásbiztosítás az érvényes a háziállatokra is, fedezhető vele állatorvosi költség.
2020. jún. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
53%
Na és akinek nincs állata az fizessen?? Itt mindenki gondol mindenre csak erre nem.
2020. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!