Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg létezhet olyan, hogy...

Tényleg létezhet olyan, hogy valaki még az egzotikus állatoktól sem fél (se kígyók, se pókok) de egyedül a nagyobb kutyáktól tart? Párom ilyen, és tudom, hogy nem kamu, de valahol olyan irreális, nem?

Figyelt kérdés
Korábban nem találkoztam olyan emberrel, aki ekkora állatbarát (főleg macskák és egzotikusak) mégis a nagyobb kutyák iránt így érezzen. Ne értsétek félre, egyet se bántana vagy ilyesmi, de érződik, hogy tart tőlük és a természetük se tetszik neki. Valószínű, hogy valami rossz tapasztalat. Szerintetek változhat? Ha egyszer kertes házban fogunk lakni, én azért szeretnék kutyát, és így lenne ez fair, hiszen én is elfogadtam az ő kisállatait.

2020. jún. 30. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

En is ismerek ilyen embert.

Beszelgessetek rola. Nekunk pl.lakasban kizart volt a kutyuli, 1x bevittem masnap mar a padlon fekudtek anyuek es jatszottak vele :)

2020. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, es azota van 2 szobakutyajuk! 😁
2020. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Furchant válasza:
Én sem félek semmitől ha az utcán találkozok egy kutyával és a gazdája aztmondja barátságos akkor meg is simogatom de mondjuk egy kutyához ami egész nap láncon van nem mernék odamenni. Vagy ha példáúl idegen nekem. Pókoktól se félek semmilyen bogártól, csak a százlábútól. Ha véletlen betéved egy a házba nemtudok aludni amíg életben van.
2020. jún. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De furi, akkor tényleg létezik, én rajta kívül ilyet senkit se láttam, de azért megnyugtató, hogy más is van így, és fejleszthető. :)


Na jó, a kártevőket (szúnyog, kullancs, bolha, stb.) nem szereti, de azokat tényleg senki más sem. Érdekes azért, milyen sokfélék vagyunk, ő például a pókfóbiát nem tudja még elképzelni sem, minden pókot megment és gyönyörködik bennük. Ezzel szemben a kutyák antipatikusak neki... Ha nem ismerném, el se hinném, hogy ilyen van.

2020. jún. 30. 20:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez lehet egy rossz elmeny is kiskorabol
2020. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Te félsz az ő "kisállatai"-tól?


Mert az elfogadás egész más, egy félelem tárgya kapcsán.


Amúgy ő is bíztos, hogy sok dolgodat, "csak" elfogadta.

2020. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem, eleinte kicsit furcsa volt, de azóta nagyon megszerettem őket (most hüllőket tartunk, a pókba nem mentem már bele).


Nem az elfogadásról van itt szó, csak ez tényleg furcsa számomra. Sok embert ismerek különböző állatfóbiával, de olyat még nem láttam, aki oda meg vissza van szinte minden állatért, egyedül a kutyáktól idegenkedik, ráadásul ilyen mértékben.

2020. jún. 30. 20:19
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 Simán lehet, hogy kisgyereként, amikre így akár nem is emlékszik, veszélyes helyetbe kerül kutyával.
2020. jún. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Amik most beugranak, hogy egyszer nagyon kicsi gyerekként egy tacsi kapott a kezéhez, de ami ténylegesen megrázó lehetett neki, az egy gimis barátjánál tapasztaltak. Egy német juhászkutyájuk volt, akit abszolút nem neveltek, csak megvettek, az állandóan ugatott és mindenkit szét akart tépni. Egy másik gyereket meg is harapott, végül a szomszédok megmérgezték (utcára is kiszökdösött, se chip-je nem volt, se ivartalanítva). Belegondolva teljesen logikus, hogy ez válthatta ki nála ezt az igen szélsőséges kutyaellenességet.
2020. jún. 30. 20:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok a kutyákkal, egyáltalán nem szimpatikus nekem sem a természetük, semmi, ami velük kapcsolatos. Sajnálom..nem tudok mit tenni. Alapvetően nagyon szeretem az állatokat, nyuszi, hörcsög, még a hüllőket is, kaméleon, madarak, macskák, lovak stb., egyedül a kutya az, ami számomra totál tabu és soha nem is akartam kutyát. Megismertem a párom, neki van kutyája, bent él a házban.. nagyon-nagyon nehéz volt elfogadni és megszokni, de hát kénytelen voltam, én mentem oda. Öreg már és mondtam páromnak, hogy sajnálom, de én nem szeretnék másik kutyát, hogy ha neadjisten' oda kerül a sor. Ezt vagy elfogadja, vagy nem. Ha meg nem, akkor különválnak útjaink, mert akkor nem igazán illünk össze. Egyébként öbbször támadott meg kutya, nem bízom bennük, és egyikben sem, nagytestűekben főleg.


26N

2020. júl. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!