Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csigaszakértök, ő milyen...

Csigaszakértök, ő milyen jószág lehet? És hogy került ide? Kép lent

Figyelt kérdés

A mai eső után a fedetlen teraszon, és az oldalán tömegével jelentek meg. Kb 50-60 db lehet.

Vannak csigák az udvaron, de hasonlót sem láttam még.

A felvétel nem a legjobb, de csak ennyire tudtam ráfókuszálni.


[link]


Kb egy centi hosszúak, és a legnagyobb átmérője olyan 3-3,5 mm lehet. Szóval kicsikék. 47 éves vagyok, vidéki, de még sosem láttam ilyet.


2020. júl. 25. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Orsócsiga szóra keress ra google képek kategóriában sztem valamelyik.
2020. júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Közben a férjemnek sikerült jobb képet készítenie.


[link]


Köszi a tippet, mindjárt rákeresek. De hogy kerültek ide?

2020. júl. 25. 20:17
 3/5 anonim válasza:
100%

Az orsócsiga egészen elterjedt Közép- és Délkelet-Európában, nedves helyeken (kő alatt, avarban), hegyvidékeken, erdőkben és persze esős időkben előjönnek, aztán ha már minden felszárad visszahúzódnak. Valószínűleg ddig is ott voltak csak nem bújtak elő.


Elég gyakoriak, semmi különösebb oka nincs, hogy most jöttek elő, nem kell aggódni vagy ilyesmi.

2020. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem aggódok, lassan kész mini zoo az udvar. Nagy, bokros, tőlem elférnek, csak eddig nem találkoztam velük.


Képek alapján úgy gondolom, kétlemezes orsócsiga lehet. Csak az a furcsa, hogy azok elvileg hegyvidéki erdőben élnek, legalábbis a Wikipédia szerint. Mi meg az Alföldön vagyunk, messze a hegyektől.

Egyébként pont most beszéltük a férjemmel, hogy olyan picikém, hogy ha nem jöttek volna fel, soha észre nem veszem észre őket.

2020. júl. 25. 20:57
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Felénk csak Alindának hívják, szinte mindenhol van, konkrétan a mi kertünkben is tanyáznak a kerti madarak nagy örömére.
2020. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!