Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek az állataikat ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Szomorú látni! Enyi felelősség nincs bennük?

Én biztos kötelezővé tenném és ellenőrizném, keményen buntetnék!

Nem provokálni akarok! Csak nem értek...


2020. aug. 10. 10:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk van olyan is, hogy nem altatható egy állat és így nem lehet ivartalanítani...
2020. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos sokan vállalnak állattartást rossz anyagi körülmények között is. Így értelemszerűen pénzük sincs ivartalanításra.

Egyébként sokakat nem érdekel, úgy vannak vele hogy amíg nincs nem kívánt szaporulat, mit foglalkozzanak vele.

Nálunk falun sajnos bevett szokás volt, hogy a nem kívánt macska szaporulat a vizes vödörben végezte.

Reméljük a következő generációkból kikopik ez az idióta szokás.

2020. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
24%

Én speciel állatkínzásnak tartom, teljesen mindegy hogy kani vagy szuka.

Másrészt nemszeretek istent játszani, szerencsétlenekbe már így is olyan szinten belenyúltunk hogy rossz belegondolni,és még ez is....


Másrészt vannak még olyan emberek is akiknek házőrzőnek kell a kutya leginkább,oda általában ivaros kant választanak, okkal pl a szomszédomba ivartalanított bernáthegyi van csúnyábban nézel rá befosik, előtte meg nem engedett be csak ha a gazdi is ott volt...

2020. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Én azért nem ivartalanítottam a kandúr cicámat, mert az orvos azt mondta, hogy nem tanácsolja az altatást. Túl nagy a kockázat, hogy elpusztul a súlyos vesebetegsége miatt.


Nekem nem érte meg, hogy ivartalanítva legyen, de el is legyen pusztulva.

2020. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Egy dolog az ivartalanítás és egy másik az, hogy hagyod-e az állatod össze-vissza szaporodni.

Mint minden műtétnek, ennek is megvan a maga kockázata, kár ezt tagadni, ezt nem lehet minden gazdára ráerőltetni.

Nálunk pl. így néz ki:

- kijárós macska: ivartalanítás

- benti macska: ivartalanítás - a kandúr ne jelöljön, a nőstény meg nagyon rosszul viselte az ivarzást

- szuka kutya: ha lett volna, ivartalaníttattam volna, egyrészt a gennyes méhgyulladás elég gyakori, másrészt egy kan felelőtlen gazdával még saját udvaron belül is veszélyes lehet

- kan kutya: nem ivartalaníttattam - akkor tettem volna, ha szökős lenne vagy rá akarna ugrani a szukákra vagy egyéb viselkedésproblémája lenne, de semmi. De séta közben is mindig van rajta póráz (kivéve zárt futtatóban), tehát nem hagyom felügyelet nélkül közterületen egy percre sem - a futtatóban meg sosem találkoztunk még tüzelő szukával...

- nőstény nyúl: ha lenne, ivartalaníttatnám, mert szaporodásra "van kitalálva", komoly egészségügyi problémái lehetnek, ha sosem fial.

2020. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Falun lakom. Itt a következők a kifogások:

1. Nem fognak ennyi pénzt kiadni egy macskára/kutyára.

2. "Majd lesz valami" a szaporulattal.

3. Pénzt lehet kapni a kölykökért.

4. Jönnek nyárra az unokák. majd eljátszanak a kiscicákkal.

5. "elrendezik" a szaporulatot (földhöz csapás, vízbe fojtás, elásás).

6. Mert az állatnak szüksége van szerintük arra, hogy fialjon/pározzon.

Ezek a fő okok, válaszként a kérdésedre.

Amúgy azért, mert nálunk az emberek nagyobb részénél az "állattartási kultúra" ismeretlen fogalom.

Illetve, sokan a saját férfiasságuk/nőiességük kivetülésének vagy meghosszabbításának tekintik az állatot. Ők jönnek azzal, hogy "neked hogy esne ha kiherélnének?" Nem fogják fel, hogy az állat az nem ember, nem úgy gondolkodik, és nem olyan ostoba, mint ők.

2020. aug. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%
"Én biztos kötelezővé tenném "....ja, ha valaki lennééé.
2020. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy falunk fogyó eszköz, én is falun nőttem fel.



Egyik válaszoló?! Az nem kínzás, hogy fial jobbra balra és az utcán koborolnak! Vagy falun vízbe fújtják?

Minap találtunk egy macskát! Akkora a szaporulat h se a menhelyen, se egyesületeknél, se önkénteseknél nem volt hely, hogy elvigyék!

Folyamatosan kis cica itt, kiskutya ott!

Amúgy is, ha nem partik, akkor egészségügyi problémái is lehetnek!

Az nem szenvedés, amikor a szomszéd kutya tüzel, a kan meg megőrül? Meg a sok szaporító! A kiskutyák "gyártását" meg meg kell hagyni a tényésztőknek!

Nem egy olyan hatalmas összeg egy ivartalanítás! Akinek erre nincs pénze, az miért vállal?

Azt nem nézi, hogy az állatnak mi a jó?

100-ból kb 2, akit nem lehet altatni, hogy ivartalanított legyen!

2020. aug. 10. 11:24
 9/21 A kérdező kommentje:
7! Mert te biztos vagy valaki 👏 max egy farok csováló, mindenbe bele törődő idióta!
2020. aug. 10. 11:26
 10/21 anonim ***** válasza:
67%
Na! városi vagyok és falura költöztem,itt az emberek nem adnak ki pénzt ivartalanitásra.VAn egy nő a faluban minden évben ellik a kutyája a macskái és szemrebbenés nélkül megöli őket,volt olyan hogy élve elásta a kiscicát és előjött a földből.Ez a szemét nő csak röhög mikor probálom elmagyarázni neki hogy egy gyilkos szemétláda.befogadtam egy kidobott cicát,ami elsőre 6 kiscicát ellett.Most ott tartok hogy közel 90.000 ft az állatorvos és 11 macsek van.egyiket se tudom továbbadni imádom őket.Igaz sokan vannak de felelős vagyok értük!Rengeteg a felelőtlen kutya és macska tartó.
2020. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!