Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Aki nem ivartalanította az...

Aki nem ivartalanította az állatát, miért nem tette?

Figyelt kérdés

Ha válaszolsz kérlek, adj egy kis hátteret az állat(ok)ról (faja, neme, kora, hol tartjátok (kinti/benti))

Nekem most 1 macskám és 2 kutyám van. Mindegyik nőstény, mind ivartalanított, lakásban tartottak.

Az egyik fő indok az ivartalanításnál az volt, hogy idegesítőek voltak, mikor ivarzottak. A macska viselkedésben, a kutyák a folyamatos összevérzésben. A kutyákon látszott is, hogy milyen kényelmetlen nekik, állandóan nyalogatták magukat. Így, amint lehetett ivartalanítva lettek.

Aki nem ivartalanította ki az állatát ezeket, hogy bírja ki? Ha kertben tartanék kutyát, akkor félnék, hogy kiszökik vagy beszöknek hozzá (tudom kell egy jó kerítés, de csodákra képesek az állatok). Kandúr esetén se szeretném, hogy a tettvágy miatt minden más kandúrral verekedjen, mindenfele kiscicát gyártson.

Ez most nem támadás akar lenni, hogy márpedig ivartalanítani minden állatot, csak érdekel a mindennapok, hogy van-e előnye vagy hátránya szerintetek annak, hogy ivaros maradt az állat, hogy védekeztek az utódok ellen, esetleges kellemetlenségeket hogy oldjátok meg.


2020. jún. 5. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Családkutya volt nem az egyém. Az anyukája tacsi volt az apukáját nem tudtuk soha. Amikor én már tudtam hogy ivartalanítani kellene akkor már idős volt. Nálam is idősebb volt. 18 évesen halt meg tavaj. A nagyszüleim akikhez született azok csak azért tartották meg mert fiu volt. A lány tesóit vízbe folytották vagy eltemették. Én ezt kegyetlennek tartom és nagyon sajnálom de ilyen emberek nem fognak kutyát ivartalanítani mert leszarják őket csak legyen. Mai napig haragszom rájuk ez miatt.
2020. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Én azt nem értem az ilyen kérdéseknél, hogy miért kell mindent úgy írni, mintha igaz volna..


Azt írod, hogy az ivaros kutyák kiszöknek.

Nevelésről hallottál már?

Komolyan mondom, néha olyanokat írtok, hogy a hajam kettéáll...


Ivaros kanom van, sosem szökne ki!! Sőt! Egy télen pár éve a hó éjjel kinyomta a kaput. Reggel a kutyám ott volt a teraszon. Eszébe sem jutna kimenni. Csak ehhez foglalkozni is kell a kutyával, nem kivágatni a golyóit és ezzel le is van tudva minden...


Kérdező, ez nem ellened irányul! Csak olyan nevetséges sztereotípiák vannak, hogy elképesztő.


Az ivaros kanom (közepes testű, már 11. éves) apró szobakutyákkal és gyerekekkel játszik a parkban gond nélkül. És én neveltem nőként.


Én úgy gondolom, hogy az ivartalanítsa a kutyáját, aki tudja, hogy egy ivarossal nem bír el. Mint a lovaknál. Aki nem tud megülni egy csődört, az kiherélteti. Az oktatóm meg simán lovagolt csődörön is. Baj nélkül.

2020. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagybátyámék budai villában laknak. Elhiheted nem összetákolt tyúkhálós kerítésük van. Az állatorvos azt tanácsolta, hogy a labrador szukájuk ivartalanításával várják meg legalább a 2., de inkább a 3. tüzelést.

A környékükön volt egy önsétáltató golden. Valahogy sikerült átmásznia a kerítésen.


Kedves 2-es! Azért te sem hiszed, hogy Magyarországon az ennyire jól nevelt kutyákból van több.

És ez nem csak a nevelés kérdése. Van olyan, aki 5-7-10 kutyát felnevelt “normálisra” életében, majd a következővel gondjai akadnak. A te kutyádnak ilyen a temperamentuma, amihez még társul a nevelés.

2020. jún. 6. 08:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont azért írtam, hogy aki úgy érzi, nem tudja megnevelni, az ivartalanítsa.

De futószalag-szerűen teljesen felesleges.

Mint te is írtad, kutyától függ.

2020. jún. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hörcsögöt nem szokás 🤷🏼‍♂️
2020. jún. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ok
2020. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!