Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi az annyi? Azaz hány...

Mennyi az annyi? Azaz hány kölykei lehetnek még, illetve mennyit elhet egy.......

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt észleltem hogy a fáskamrába betévedt egy patkány (utólag kiderült hogy nőstény) hatalmas pusztítást végzett,a beton alapzatot szó szerint szétszedték, több centis mély gödör keletkezett. A Nőstény Anya patkányt sikerült egy slavia 620-as légpuskával fejbe lőni. De mint utólag kiderült hogy mind hiába. Ugyanis kölykei születtek, tegnap már a patkányfogóval 3 darab kis patkányt megfogtam, de feltételezem hogy ennél több lehet még. A kérdésem az volna, mit ismer a biologia? Hány kölykei lehet egy anya patkánynak? Csak azért kérdezem, mert akkor több patkányfogót állitok szolgálatba.


Az állatvédő emberek kiméljenek meg az ész osztással, hatalmas pusztítást végzett. Betont szét kaparta / rágta. Ürülék mindenhol, a vezetékeket szétrágta, levágta a villanyórát, füstült minden. Úgy hogy az állatvédő emberek hagyják el ezt a kérdést, ha csak észt probálnak osztani.



2020. aug. 24. 09:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Na megnéztem reggel, már nem volt patkány. Lehet hogy még időbe fogtam meg őket. Még kis kölyök patkányok voltak, úgy hogy nem tudtak még nemzedékeket ,,gyártani" időnek előtt kiírtásra kerültek. Természetesen még felállítva marad a patkányfogó, hátha még van. De nem hiszem hogy lesz már.
2020. aug. 25. 11:05
 12/20 anonim ***** válasza:

Látom, hogy még éjjel is ezekkel a férgekkel harcoltál.


Kicsik ellen a ragasztó is jó!

2020. aug. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A ragasztó is jó, csak nincs nekem itt hol. Venni meg nem akarok. De úgy tűnik ezek a dögök 5-en voltak.
2020. aug. 25. 11:21
 14/20 anonim ***** válasza:

400 forint körül van a ragasztó, három évig eláll.

Amúgy honnét tudod, hogy csak öt darab volt?

2020. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Onnan hogy reggel már nem fogott a patkányfogó. Reggel mindig megnéztem, volt rajta. Szerintem az utolsót fogtam meg. De majd este kiderül, mert ezekaa dögök csak este jönnek elő, nappal nem mernek.
2020. aug. 25. 11:58
 16/20 anonim ***** válasza:

Sajnos, ez nem ilyen egyszerűen működik.


Ha ölőcsapdád van, akkor egy idő után már nem fognak belemenni, mert látták, hogy a társuk ott megdöglött.

Ezért jobb az élvefogó, mert ott nem látja a társát dögölve, hanem inkább bemegy mellé. Én volt, hogy 4 darabot fogtam vele.


De egy élvefogó sem biztos megoldás. Lehet kint bármilyen csapdát, az is elfordul, hogy a patkány figyelembe sem veszi azt, s vígan éli az életét.

2020. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Van élve fogom. Azzal fogtam meg az anya patkányt. Majd slavia 620-sal agyon lőttem. Viszont a picik hiába mennek bele, ha ki bújnak. Gondolkodtam hogy teszek rá tyúk hálót, de bonyodalmas. 5 kispatkányt, meg az anya patkányt lemészároltam. Hatalmas pusztitást végzett egy szép hajnalon.....
2020. aug. 25. 12:23
 18/20 A kérdező kommentje:
Valószínű hogy kiírtottam az összeset.
2020. aug. 25. 12:25
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem fogsz még találni, ritka ha egy patkany csak 5 kölyköt szül, szóval patkány mérget azért még szórj le.
2020. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
3 patkányfogó van akcióba. Patkánymérget a tyúkok, macska, kutya miatt nem akarok. Bárhol megdögölhet, akár az udvaron is. Igy félő hogy megeszik stb. Nem variálok vele.
2020. aug. 25. 15:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!