Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tudok terráriumot csinálni?

Tudok terráriumot csinálni?

Figyelt kérdés
Ismerősöméknél lomtalanítás féle volt és van egy csomó ablak üvegük. úgy gondoltam h abból csinálok terráriumot, úgy h az üvegeket párosával összeragasztom és azok lesznek az oldalalak. Vajon elég erős lesz, vagy ne is próbálkozzak vele? Egy vízi agámának lenne vagy leguánnak.
2010. aug. 6. 13:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
tuc tuc
2010. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tudsz, FBS-el összeragasztod.

Csak valahogy úgy csináld, h a tetején legyen egy sűrűbb rács, amin tud szellőzni, de amin nem férnek ki a tücskök.


Ha nincs rácsod, akkor úgy is csinálhatod, hogy vékony 2cm-es csíkokat vágsz az üvegből, egymás mellé ragasztod a csíkokat, de 2mm-es hézagot hagysz köztük, bár az annyira nem szellőzik mint egy fémrács, de valamennyire mégis.



Nekem is vizi agámám van, az nagyon jó fej, össze-vissza rohangál, ugrál, sokat röhögünk rajta.

Ha az mellett döntessz, majd rakj be neki 1 nagy vizes tálat, legalább 10cm mély víz legyen benne, abban szeret fürdeni, meg issza is. És az enyém azt is imádja ha lespriccelem vízzel. Akkor még a szemét is becsukja, a fejét fölemeli hogy a hasát is érje a víz, úgy élvezkedik.

Néha meg nekiugrik fejel az üvegnek, néha leesik az ágakról, de nem lesz baja, csak bolond :)

Viszont jó hamar összekoszolja az üveget, mert sokat ugrál mindenfelé. Minél nagyobbat csinálj neki, annál jobb. Nagyon kihasználja a területet, az biztos.

Aljzatnak én fenyőkérget szórok bele, azt könnyű tisztítani és jól is néz ki. Meg rakhatsz bele valami futónövényt, amit nem sajnálsz, mert lehet, hogy tönkre teszi. Vagy valami zöld leveles műnövényt.

És élő tücsköt eszik, meg lisztkukacot imádja csipegetni dobozból.

2010. aug. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ:D most akarok venni, csak az 1. hónap elég drága az agáma ára nélkül is. ezért gondoltam h a terráriumot én csinálom. Kb minden meg van a berendezéséhez és a megépítéshez, csak azért paráztam h a dupla rétegű üveg nem lesz gyenge hozzá. (A végleges testhosszát mennyi idő alatt éri el?)
2010. aug. 6. 13:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát azt nem tudom, nekem itt van 3 hónapja, azalatt nőtt kb 2 centit. Mondjuk nem volt kicsi akkor se mikor vettem. A kicsiket biztos olcsóbban adják, azért azt érdemesebb, viszont a nagy meg strapabíróbb, ha nem értesz hozzá, akkor is.


Az enyimnek a teste most olyan 12-13centis, a farka meg vagy vagy 20 centi hosszú. Nem is tudom mekkorára fog még nőni.


Egy 90széles, 60magas, 40mély terráriumba van, egy nappaligekkóval együtt.


Megférnek egymással, még volt, hogy puszit is adtak egymásnak. Vagyis így egymással szembe feküdtek az ágon, és nyalogatták egymás száját :)


Mondjuk a gekkó az csak szép, de az nem nagyon csinál semmit se, csak úgy áll mindig valahol, üvegen fejjel lefelé, vagy egy ágon fekszik.


Az agáma sokkal bolondabb, azon jókat lehet röhögni :)


Még van egy sisakos kaméleonom is, de az külön.

Azt ha lespriccelem vízzel, vagy benyúlok a terráriumba, elkezd tátogni és fúj. Ilyen hangot ad, halkan, hogy: Hhhhhh.. és olyankor átszineződik zöldből, zöld-barna tarkára, és lassítottfelvételbe menekül (nem valami gyors).


Mondjuk az agáma a kedvencem. Az nagy egyéniség, még pofákat is vág néha olyan bamba arcot, néha meg olyant, mint egy doktor úr :)

2010. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

vagy ha összeszedsz lontalanításnál egy szekrényt, akkor arra elég csak ajtót vágni, valami tolóajtót csinálsz rá üvegből azt kész.


Akkor viszont valami öntapadós tapétával fóliázd belülről le a szekrényt, hogy bírja a párát :)

2010. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

te olyan vagy aki normális válaszokat tud adni, szóval azt meg tudod mondani h kb a melegítés mennyibe kerül?

mármint mennyi áramot fogyaszt? és nem tudsz olyan helyet ahonnan ingyen tudnék szerezni egy agámát? és mennyit eszik?

Yah és farokkal együtt 90 cm-re tud megnőni (utána néztem:D)

2010. aug. 6. 14:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgy, hát ja, mondjuk már végülis nagyobb így is mint a gekkó, pedig egyformák voltak kezdetben.


Az agáma nálam megeszik egy héten olyan 20-30 tücsköt, meg mondjuk 20 liszkukacot. Úgy 3 naponta szoktam bedobálni neki kaját, aztán azzal úgy elvan napokig.

A tücsköknek bedobok valami gyümölcsöt, vagy egy kis db banánt, és akkor tovább élnek, így nem kell olyan sűrűn menni a boltba, lehet külön tartani a tücsköket 1 műanyag dobozba. :)

2010. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem van egy fénycső, 5ezer Ft volt akváriumos boltban vettem, Repty glow 5.0 a neve. 18-20wattos körüli. Ez kell a hüllőknek, mindegyiknek, mert ha nincs, akkor nem tudják a B vitamint hasznosítani, vagy mi. Szóval ezzel napoznak. Soláriumnak is jó :)

Mellette meg egy sima neon, mert ennek önmagában kicsit lilás fénye van, és az úgy randa.


Hát kell venni egy hőmérőt bele, és olyan 28-30fokot csinálni nappal. Most mondjuk alapból annyi van, de

de ha hidegebb lesz akámilyen vilanykörtét rárakhatsz a tetejére a rácsra, aztán az tök jól fel tudja fűteni.

Ha 20wattos égőt raksz, akkor kicsit fűt, ha 100wattosat, akkor meg nagyon. De így nézed a hőmérőt, aztán kikisérletezed, hogy melyik a jó.



Aztán ha túl sok a pénzed, akkor lehet kapni eso terra hüllős fűtőlapot, ami állandó 30 fokon van, be lehet csúsztatni a terrárium alá, de az drága és elég szar is, mert nem nagyon fűt át az üvegen. Az csak arra jó hogy éjjel is tartja 25 fokon a terráiumot télen is.

De hát szerintem az nem kell, mert az ember csak fűt a lakásban valamennyire otthon.

2010. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

mondjuk ebből a repy glow lámpából létezik olyan is, ami nem neon, hanem csak sima villanykörte foglalatba be tudod tekerni, az is 5ezer Ft, viszont annak szép fehér fénye van, az csak 15wattos, azt mondják, hogy porcelán foglalatba kell rakni, de hülyeség, mert sima foglalatba raktam, az van a kaméleonomnak, és teljesen jó.

Szóval neki csak az az egy lámpája van, mert nyáron nem fűtöm pluszban. Így is van neki 28 fok, a kaméleonnak pedig nyitott a terráriuma teteje.

2010. aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mondjuk ha megnő az agáma ilyen bazi nagyra, akkor lehet elengedem a lakásba, kirakok neki egy lavorba vizet, aztán ő lesz a házörzőm :)
2010. aug. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!