Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ilyet lehet csinálni?

Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan szeretem a teknősöket és sajnálom azokat a tekiket akiket kiraknak. Arra gondoltam, hogy aki megunja és nem is szeretné hirdetni kis kedvencét, én befogadnám és keresnék neki új gazdit. Ilyet szabad csinálni?
2011. szept. 19. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?
2011. szept. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, miért ne lehetne?
2011. szept. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Persze hogy lehet
2011. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, hogy nem ütközik-e valami törvénybe. Megfelelő helyet biztosítanék nekik. Nem kínoznám őket. És szeretnék nekik olyan gazdit akik szeretik őket.
2011. szept. 19. 21:40
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
hát.... az attól függ hogy milyen teknős, mert ha pl görög teknőst fogadsz örökbe, Magyarországon annak tartásához kötelező CITES engedély, és a Környezetvédelmi Minisztériumban vannak nyilván tartva.( bár nem hiszem hogy valaki azt megunná, vagy eldobná, pont emiatt. Bár el is csavaroghat.Nagyon szép gesztus ez tőled, de ha ilyen tekit találsz akkor azt jobb ha bejelented, mert ha véletlenül leellenőrzik és nem tudod felmutatni a papírjait akkor téged büntetnek meg. Ha valaki neked akarja adni mert megunta, az más de akkor kérd tőle ezt a papírt. Ez a görög tekikre biztos vonatkozik. a többit nem tudom. Sok sikert
2011. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha beszerzed a szükséges engedélyeket, természetesen lehet, csak alakíts ki nekik egy megfelelő környezetet. És készülj fel rá, hogy esetleg a nyakadon marad pár példány. :) Mivel te akarod ezt, neked kell utánanézned a beszerzendő engedélyeknek, élőhelyeknek, tartási követelményeknek, így legalább előre fel tudsz készülni (az is lehet, hogy nem lenne rá kapacitásod).


Repülő teknőst is befogadnál? Nagymamám a hatodikon lakik, egyszer berepült hozzá az erkélyre egy vörösfülű. A teljes lakótömböt végigjárta, de mindenki letagadta, hogy eltűnt volna a tekije. Azóta nagybátyáméknál a halastóban éldegél, bár a nyáron eltűnt. Szerintem elrepült délre. :)

2011. szept. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23:39! ez nem a humor oldal, eltévesztetted a válaszodat . Nem ide kellett volna írnod!
2011. szept. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen tisztában vagyok az engedélyekkel papírokkal. Nekem is vannak tekijeim és voltak görög teknősök is. Természetesen először kérdezősködnék ha találok egyet, de inkább arra gondoltam, hogy neten ilyen tekis/állatos oldalakon pár hirdetés feladni hogy én befogadnám őket. És igen tisztában vagyok vele, hogy rajtam is maradhat, de mindenki a kutyákért van oda, hogy jaj szegényeket kirakják de a teknősökkel még nem hallottam senkit, hogy foglalkozna.
2011. szept. 20. 18:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Valósznűleg a teknősöket nem rakják ki, vagy sokkal egyszerűbb pl. a Margitszigeten letenni, vagy az Állatkertnek otthagyni (elméletben mivel itthon minden hüllő védett, kötelező befogadniuk). Illetve hát a téli álom miatt eltemetik, aztán szegény fel sem kel többé.

A hirdetés jó ötlet, az ingyenes hirdetőoldalakon, vagy az állatokkal foglalkozó, menhelyes, állatvédő honlapokon ilyet kirakni tényleg jó lenne. Csak mindenhová más szöveg kell, expressen pl. elég, hogy befogadod a megunt teknősöket, de pl. a Fehérkereszt honlapjára a helyedben csak eny bannert küldenék, aztán létrehoznék egy ingyenes honlapot, ahová rengeteg képet fel tudsz tölteni, rendszeresen blogot is szabad vezetni, szóval hogy "profi kinézete" legyen a dolognak. Ha lenyomozható vagy, ha látják, hogy jó helyre adják a teknőst, biztos neked is lesz forgalmad. Hangsúlyozd, hogy ingyen veszed át (ha jól sejtem, nem pénzért), mivel ez egy olyan ország, ahol nem szeretnek fizetni. :)

Akkor se csüggedj, ha alig egy-két állatot adnak a gondozásodba. És ha sok teknőssel foglalkozol, lehet, hogy egy idő után "bővítheted" a profilodat, más hüllők, kétéltűek, halak esetleg... (rengeteg olyan barátnőm van, aki nem tud mit kezdeni a halaival - költözés miatt nem viheti az akváriumot, vagy betegség ütötte fel a fejét, a megmaradt pár egyeddel meg már nem akar új akváriumot alapítani).

2011. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsaid köszönöm. Értem én hogy könnyebb kirakni csak azért nekem ez fura. Jó, hogy szegény kutyák stb. De mindenki a kutyákkal van elfoglalva amikor annyi más állat is van amit csak úgy kiraknak. Nem nem szeretnék érte pénzt. Köszönöm.
2011. szept. 20. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!