Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik az a 2 állat akik...

Melyik az a 2 állat akik (azonos vétcsoport esetén) képesek az embereknek vért adni és fordítva?

Figyelt kérdés

2020. szept. 22. 14:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%
#10, tényleg, egri bikavér... Olyat is szoktak adni embernek. :D
2020. szept. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
" 4/11 A kérdező kommentje:xd. tényleg van ilyen. Emelt bioszra házi, hogy megkeressük a neten ezt a 2 állatot és írjunk róluk" Akkor nosza! Keresd! (Nem hiszem, hogy találhatsz. De ha igen, akkor) nekünk is ird itt meg!! Hadd tanuljunk mi is!
2020. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
93%

Üdv kérdező !


Báránnyal és sertéssel végeztek ilyen kísérleteket az első sikeres és dokumentált kísérlet 1667-ben tőrtént egy Francia orvos Paul Emmerez egy bárány nyaki artériájából egy 15 éves fiú vénájába vezette. A fiú végül sikeresen meggyógyult.


A sertés vörösvérsejt átmérője és a vörös vérsejtjeinek száma hasonló az emberéhez Jelenleg vannak arra bizonyítékok, hogy a sertés vörös vérsejtjei tudnak müködni az emberi szervezetben. Ezen kivül lehetséges olyan sertések tenyésztése amelyek vére jobban hasonlít az emberi vérre.


Akár az állati szervek használata, akár az állati vér használata felvett néhány etikai és egészségügyi kérdést. Az az egyik legnagyobb probléma, hogy ezzel esetleg megkönnyíthetnénk, hogy az állati kórokozók emberre való terjedését. Számos etikai kérdés és néhány sikertelen kísérlet után például a Francia parlament 1670-ben megtiltotta a xenotranszfuziók alkalmazását.


Egy jó tanács : Angol nyelven keressetek a témában.

2020. szept. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%
Bikavért tényleg adnak embernek. Egri bikavért.
2020. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
62%

1. csaliféreg (marine lugorm)

[link]

2020. szept. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik tuti, hogy a sertés, a másik talán a bonobó.
2020. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 attila_72 ***** válasza:
100%

Csigavér!

A gond az, hogy immun választ ad a szervezet bármilyen idegen anyagra, pláne biológiai eredetűre. Ezért nem lehet emberek közt se akadálytalanul vért cserélni. Előfordul immun válasz egy megfelelő csoportú vérre is, nekem kétszer is volt.

Tudomásom szerint állati vérrel transzfúzió nem adható embernek.

Persze hagymával sült disznóvér igen, de csak szájon át. 😉

2020. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
40%

A hagymával sült csirkevér bejövősebb! A bikavér os OK!

Amúgy marha, vadbarom és ritkán a részeg disznó vért is alkalmaznak... (pl.: a gyerek, meg az asszony szívják)

2020. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Oké, már egy ideje megvolt az a bizonyos biosz óra, de gondoltam megosztom veletek. Elmondtam a mondokámat majd óra után oda mentem a tanárhoz és megkérdeztem tőle, hogy tényleg a Csaliféreg és a sertés az-e. Gyerekek. Köszönöm mindenkinek, azok. A sertés az nagyon sok etikai problémát felvet és sok helyen tiltva is van, ezért nem használják, míg a csaliférgek könnyen adnak át betegségeket, azt pedig azért nem szokták általában (meg nehéz is kiszedni ennyit, de ez egy másik kérdés). Minden itt volt a kérdésem alatt.

Köszönöm mindenkinek *Szivecske emoji*

2021. jan. 2. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!