Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hörcsög vagy macska legyen a...

Hörcsög vagy macska legyen a társam?

Figyelt kérdés
Jelenleg gondolkozok, melyikkel lenne könnyebb. Volt eddig mindkettőm, de fogalmam sincs hirtelen melyik legyen a 2 közül, azért ez a kettő mert ez a 2 állat ragadott meg a legjobban az évek alatt azok közül amik voltak régen. A hörcsögből csak is dzsungáriait vennék, mert azt ismerem és olyanom is volt. Macskából meg facebook csoportokból keresgélnék. Tudom ég és föld a külömbség, de hátha van itt valaki aki tud segíteni dönteni, miért ez a jobb? Hörcsögökkel talán csak az a bajom, hogy kevés ideig élnek, míg a cicák tovább. De a cicánál is vannak hátrányok mint a cicakaki, éjszaka sokszor nem hagyott aludni, bolháktól valamiért félek. De valamiért mégsem tudok dönteni. Jelenleg is tettem már bejegyzést pár cicacsopiba, hogy keresek cicust, de közben meg hörcsögöt is akarok. Kettő eggyütt nem menne. Mit gondoltok? 23L

2020. nov. 15. 10:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%
A kettő ne legyen egyszerre, az a lényeg. :D :D
2020. nov. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
1..látom nem olvastad végig...ott van leírva hogy nem tervezem mindkettőt :D..
2020. nov. 15. 11:01
 3/41 anonim ***** válasza:
82%

A cica nem lesz bolhás, ha nem mehet ki.

Ha kimehet, akkor sokkal rövidebb lehet az élete, mérgezés, kutyák, autók, betegség miatt. De akkor nincs cicakaki.

Nekem benti cicám van, a kakit be lehet dobni a vécébe a szilikonos alomból. Meg lehet szokni.

A hörcsögök nem kötődnek hozzánk, ráadásul nálunk felzabálták egymást, ezért röpültek.

2020. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
63%
macska
2020. nov. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy állsz hozzá az állattartáshoz hogy melyikkel lenne könnyebb, akkor inkább ne legyen egyik sem.

Egy állattal sem könnyű. Ha felelősséget vállalunk, abban benne van hogy bizony lesznek nehézségek, meg kell értük hozni néhány áldozatot, ez minden állat esetében így van, mert nem annyiból áll az állattartás hogy simogatjuk mert olyan cuki. Takarítani kell utána, tartani a napirendjét, ha beteg akkor orvoshoz szaladgálni vele, és le kell mondani a spontán utazgatásokról, mert nem lehet napokra magára hagyni. Rengeteget kell velük foglalkozni.

És nem olyan hogy megunom aztán kiteszem. Tehát csak akkor szerezd be bármelyiket is, ha nem így állsz hozzá hogy melyikkel könnyebb, meg nem rögtön a hátrányai ugranak be ha rá gondolsz.

2020. nov. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
20%
A hörcsög terjeszti a pestist. Kell ez neked még a vírus mellé?
2020. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
68%
Én biztos a hörcsögre szavaztam volna.
2020. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Nárcisz2020 válasza:
100%
Én inkább a cicát javasolnám. Viszont teljesen egyet értek az 5. választ adóval. Csak úgy vállald bármelyiket is, ha tudod vállalni a vele járó kötelezettségeket is. Nekem cicám van, zömében lakásban, de néha kimegy a kertbe. Megvan a maga kis napirendje, amiben rajtad is sok múlik, hogy hogy alakítod ki. Időnként elviszem az állatorvoshoz, hogy megnézze minden rendben van-e. Bolha ellen vannak megoldások (cseppek, nyakörv). Almokból elég nagy a választék már, vannak olyanok, amik szagtalanítanak.
2020. nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
5.terméstetsen nem úgy állok hozzá csak hirtelen ezt kérdeztem, hátha könnyÍT A döntésben. természetesen tudom, hogy egy állat sok felelőséggel jár, csak pillanatnyilag nem tudok dönteni melyikhez is húz a szívem :D..
2020. nov. 15. 12:26
 10/41 A kérdező kommentje:
6..te hülye vagy...sterintem a patkányra gondolsz.volt hörim semmi bajom nem volt belőle! ha nem tudsz okosat irni inkmább ne irj :D
2020. nov. 15. 12:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!