Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan kisállatot...

Tudnátok olyan kisállatot ajánlani aminek nem drága a tartása?

Figyelt kérdés

A kezdő felszerelés sem kerül 50-60ezer Ft-ba és aminek a havi eltartása sem 10-15ezer Ft.

Ha kell kitudom engedni őket naponta 4-5 órára és napi 1 óra aktív foglalkozás is lenne.

Nem zavar ha sokat kell takarítani.

Gondolkoztam a pintyen például.

Ti mit ajánlotok? Hörcsögöt és patkányt nem szeretnék.


2020. dec. 5. 20:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%
Én a muslincát ajánlom, nagyon olcsón beszerezhető és tartható akár több száz. Néhány rohadó gyümölcsön kívül másra nem is lesz szükséged hozzá.
2020. dec. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

Múltkor én is írtam ki egy kérdést, évente egyszer szoktam, és nekem ugrottak, hogy hányszor kérdezem még meg. Hát először is, én egyszer kérdeztem meg.


Másodszor, az oldal neve gyakori kérdések. Ha 25x teszi fel egy nap, akkor sincs okod ratamadni, főleg nem ilyen stílusban. Lehet lapozni, van még ezer másik kérdés.

2020. dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Az állatorvoson nyílván nem spórolnék, csakhogy a havi elátása ne legyen túl költséges.

Egyébként nem csak madaron gondolkoztam, szóba jöhetnek szőrös kisállatok is csak úgy tudtam hogy ezek költségesebbek mint mondjuk egy pinty.

De nem tudtam hogy nekik is röpde kell, azt hittem nekik elég egy kisebb kalitka.

2020. dec. 5. 22:01
 14/18 anonim ***** válasza:
91%
A pinty minimum párban tartandó. A saját érdekükben nem szabad kiengedni őket, ezért is kell nekik nagy kalika/röpde. Papagájnál szintén minimum párban kell lenniük, 1 m hosszú kalitka a minimum, nimfánál és hullámosnál. Hangosak tudnak lenni, szó szerint mindent megrágnak (vezeték, fal, bútor stb). Mindennapos, több órás reptetést igényelnek, de az 1 órás aktív foglalkozás kevés a szelidüléshez a madaraknál.
2020. dec. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%

Mondanám, hogy királypiton, de náluk húzós tud lenni a kezdőköltség. Nagy terrárium, legalább egy üreg ahova elbújhat (kisállat boltokban lehet kapni), állítható fűtőlap, és megfelelő páratartalom. Legtöbben úgy etetik, hogy heti egy fagyasztott patkányt kap, ez a legelőnyösebb. Sokat alszik, nem sok gond van vele, és hamar kézhez szokik. Nem nagyon koszol.

Esetleg vitorlás gekkó.

2020. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

És egy pár pintynek ezek a kalitkák megfelelnek?

[link]

[link]

2020. dec. 5. 22:15
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Uncsi
2020. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
92%
#16 Nagyon nem! Rájuk is vonatkozik kalitkánál a minimum 1 méter hosszúság, főleg mert nem ajánlott kiengedni őket, de repülniük kell az egészségük érdekében.
2020. dec. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!