Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lovasok! Ti is észrevettétek,...

Lovasok! Ti is észrevettétek, hogy a lovasboltokban is csak a márkáért drága valami?

Figyelt kérdés
Pl.:Van egy Horze pálca 4500-ért egy ugyanolyan "kisebb márkájú" meg csak 1500.Nem a nevet kéne megfizetni hanem a minőséget.
2010. aug. 12. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
igen ezt én is észrevettem már. Van egy pálcám amit 900Ftért vettem valami no name márka ,3 éve használom és tökéletes állapotban van.
2010. aug. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
A lovas cuccokban a márka egyenlő a minőséggel. Nekünk van egy olyan olcsó, nem márkás pálcánk, szét van rongyolódva, a vége már hegyes, használhatatlan és van egy márkás, az mint az új pedig ugyanannyit használtuk.
2010. aug. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Horze attól drága mert Horze, semmivel sem jobb, mint a többi erős középkategóriás termék, pl. Tattini. Amik igazán jó minőségűek és nem csak a márkát fizeted ki, azok: Prestige, Eskadron, Stübben, Equiline stb. termékek, tehát tényleg a csúcskategóriásak. 16 éve lovazom, éveket dolgoztam lovasboltban, tehát nem a levegőből beszélek, jól ismerem a különböző márkákat és ki is próbáltam őket.

Ha nem a felsőkategóriás márkákból szeretnél választani, hanem a közepesekből, akkor nyugodtan válaszd az olcsóbbat, általában semmivel sem rosszabbak. Persze vannak kivételek, mikor az olcsóbb valóban rosszabb is, de van, mikor jobb, mint a drágább. Ki kell tapasztalni, érdemes a többi lovast is megkérdezni. És ne csak a márkát nézd, hanem inkább az adott terméket, mert márkán belül is vannak eltérések a minőség között, hiába azonos árkategória.

2010. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben. Most vettem a Horze-ban egy pulcsit meg egy pólót, nos...sokkal jobb minőségűek, mint pl. a Nagylovasban, és csak néhány ezer forinttal voltak drágábbak. Illetve a Horze telibőrös gatyám is nagyon bevált :)

De tényleg vannak olyan esetek, amikor csak a márkáért kell fizetni. Klasszikus példa erre a pálca, a nyeregalátét vagy a heveder... Ezeknél a termékeknél láttam a legnagyobb alaptalan árkülönbségeket, sokszor a drágább és az olcsóbb között csak egy belehímzett márkajelnyi különbség volt. Sőt, néha az olcsóbb a jobb.

2010. aug. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dechatlonban vannak tök jó cuccok, aránylag olcsó áron:)

de ez a márka vásárlás mindenhol így van, egy címkéért, vagy mintáért kell rengeteget fizetnünk:(

2010. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én 1.190 Ft-ért vettem pálcát nemrég a horzéban... Lehet, hogy pont a legdrágábbat nézted...

Nekem jó lecke volt a nadrágvásárlás:

Régebben vettem egy Domingo nadrágot 8.000-ért, ami olyan szinten szétkopott 2 év alatt, hogy kilyukadt a segge. Aztán vettem egy decathlonost 3.000-ért, az egyetlen nyarat bírt ki... aztán elolvastam az oldalukon, hogy ez csak "alkalmi lovagláshoz" megfelelő... Tavaly tavasszal vettem egy horzésat, ami tizenezer volt, de 15 hónap után is vadiúj állapotban van és még kényelmes is... Csípő fazon, mert a hagyományos nekem kb. hónaljig ér...

Kiszámoltam, ha évente veszek egy 6-8 ezres gatyát, akkor szarabbul jövök ki, mintha egyszer veszek egy tizenezrest és az 3-4 évig bírja (remélem, hogy addig bírja...)

Még nem találtak ki jobb módszert, minthogy megnézed, hogy egyáltalán mi kapható és aztán döntesz, hogy milyen árú és minőségű cuccot szeretnél. ;-)

Tudom, hogy elfogult vagyok, de nekem nagyon bejött ez a horzés nadrág. Az outletjükben is szoktam nézni mi van, az még olcsóbb.

2011. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!