Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Felelötlenség lenne úgy...

Felelötlenség lenne úgy állatot tartani hogy tudom magamról egy nagyobb kezelési költségre sajnálnám a pénzt?

Figyelt kérdés
Mondjuk azt mondaná az állatorvos hogy 100 ezer FT a gyógyítás és lemondanék az állatról inkább.

2020. dec. 18. 08:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Egzotikus állat? Eleve nem olcsó, másrészt ha baja van, olyan doki kell hozzá, aki ért is, és az is megkéri az árát. Szóval az eleve kilőve, ráadásul azok induló felszerelése se olcsó.

Mondjuk egy tengerimalac vagy hörcsög nem akkora tétel, nálunk a panelban a kölyök táblacsokiért osztogatták a szaporulatot.

Macskára is azért egy havi 10est rá lehet költeni, egy része kaja, a másik meg perselybe dokira, ha baj van és akkor nincs gond, ha nagyobb tételt kell kiadni, mert félre van rakva rá.

2020. dec. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
35%

Ugyan csomóan vannak így, hogy a menhelyek oldalán kuncsorogják össze a drága műtétre a pénzt... Úgyhogy vannak megoldások ilyen nagy tétel esetén (pl nem kamatos részletfizetés) de én totál megértem, hogy egy macskára ennyit nem szán az ember, mikor annyi van belőlük mint égen a csillag.


Le fogtok pontozni, tudom, de ezt ki kel mondani, hogy nem minden embernek vannak fölös százezrei olyan állatokra, amik max 10-15 évet élnek, és annyi van belőlük, hogy válogatni lehetne.


Van egy csóri macsek, elüti az autó, vagy vesebeteg lesz, a műtét után sem lesz olyan mint előtte, és ha már lemond róla a gazdi, akkor jöhet egy másik a helyébe.



Én nem tartom ezt felelőtlenségnek, van aki saját magára nem tudna ennyit kiadni, és élhet tovább nyomorékan, azokat az embereket senki sem sajnálja.


Legyen pénz arra, hogy

- megveszed az állatot

- ivartalanítod

- minőségi kaján eteted

- a kötelező oltásokat beadod

- a külső/belső élősködők ellen védekezel.


Sok kutyám és macskám volt, egyiken sem kellett végezni 100.000 ft-os műtéteket, pedig baleset is történt az egyikkel (szilveszter).


Ez nem olyan gyakori dolog, ha jó gondját viseled.

2020. dec. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Ne tarts. Cicának is lehet olyan baja, hogy állatorvos kell, ami simán lehet több, mint 10000. Az nem is egy nagy összeg. Ha te ennyit is sajnálnál, akkor ne tarts állatot.

Exotikus állatok meg általában speciális körülményeket igényelnek, az sincs ingyen.

Szerintem neked nem való állat, mert nem szereted igazán őket. Ha szeretnéd, akkor el sem tudnád képzelni, hogy inkább hagyod szenvedni, vagy rögtön az első betegségnél elaltatod, akkor is, ha simán gyógyítható.

2020. dec. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell akkor allatot tartani, ez van. Az a baj, hogy barmikor lehet baj, nem lehet ezt kiszamitani. Nekem volt egy kutyam 14 evig, aki csak evente oltaskor latott orvost, most meg van egy orokbefogadott macskam, akire csak az elso 2 evben 200+ ezret koltottem, mert beteg sajnos, ezen kivul havonta draga vitaminokat kell neki adnom, hogy szinten tudjam tartani az allapotat. Az allat csaladtag, ha ennyire sajnalod ra a penzt, tenyleg ne tarts. Gondolom jo minosegu kajara se lennel hajlando kolteni havonta , mert minek az ugye, hiszen tejbe aztatott kenyeren is elel egy macska peldaul (nem).
2020. dec. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%

Emlékszem gyermekkoromban faluhelyen laktak nagyszüleim. Ott a macska fogyóeszköz volt, ha Cirmit elütötte a kocsi 2-3 hét után lett másik. Ha kandúr az egy idő után cakkosan jött haza, ha hazajött a bunyók miatt, ha nőstény, akkor meg szaporulat volt, ami általában hamar eltűnt vagy redukálódott 1re. Csórik házi koszton éltek, ha valamelyik 1-2 évig húzta az szerencsés volt.

Felnőttként elítélem ezt a tartási módot, sokan még mindig így tartják, de nem tudok haragudni a nagyszüleimre, mert ők ebben nőttek fel, ez volt a természetes.

2020. dec. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy nagyon nehéz kérdés. Mert ott van egy állat esetleg az utcán, fázik, éhezik, és egy ember képes lenne arra, hogy otthont, normális ételt nyújtson neki, de nem teszi, mert LEHETSÉGES, hogy százezreket kell rákölteni, ha ESETLEG beteg lesz...

Sokan azt mondják, akkor ne fogadd be azt az állatot. De akkor meg pusztuljon el az utcán, mert ESETLEG valamikor beteg lesz?

Az én személyes véleményem, hogy beteg, állandó kezelésre, speciális ételre stb. szoruló állatot semmiképpen ne fogadjon be az, akinek ez anyagi gondot okoz. De azt nem tudom mondani, hogy ne vigyen haza egy olyan állatot, akinek normális életet tudna biztosítani, csak azért, mert ESETLEG valamikor beteg lesz.

Azért lássuk be, egy normális, nem teszkós tápot már 6-700 ft/kg áron lehet venni. Oltások, élősködő elleni védelem még plusz pénz, de akkor is, egy kicsi kutya vagy egy macska megvan havi 10-20 ezerből simán.

Azért havi 10-20 ezer meg egy mondjuk 300 ezer forintos műtét, az NAGYON nem ugyanaz.

Van egy nyugdíjas szomszédom, a macskája kezelése kb. 4-500.000 forint lett volna. Ő tényleg jól tartotta a cicát, mindent megkapott, de ennyi pénze egyszerűen nem volt. Amíg a cica nem szenvedett, addig megvolt, aztán el lett altatva, nagy szívfájdalommal, és biztos van, aki elítéli, de én nem. Utcáról felszedett cica volt, évekig jó élete volt, szeretetben élt, és szenvedés nélkül ment el. Ha az a néni nem viszi haza, lehet, hogy a férgek ették volna meg élve, miután elüti egy autó és valahogy bevonszolja magát az árokba, vagy valami elmebeteg megnyúzza, felgyújtja élve stb.

Nem lehet minden állatot minden áron életben tartani, Amíg velünk vannak, addig kell nekik jó életet biztosítani, és ha úgy alakul, méltósággal, szenvedés nélkül elengedni őket.

2020. dec. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
37%
6os, 2es vagyok, számla kifizetés után ennyi marad kajára és a higiéniára.
2020. dec. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
85%

16-os: itt szerintem nem az az igazi baj, hogy van egy (valljuk be, nem túl "vaskos" felső korlát), hanem az, hogy a kérdező SAJNÁLNÁ ezt az összeget kifizetni. Tehát nem csak nem tudja, nem is akarja! Ez az állathoz fűződő hozzáállásról nagyon sokat elmond. Persze, lehet, hogy a konkrét állatot megszeretné, és nem csak "díszként" tekintene rá.

Kérdező: a 100 ezer macskánál sem kiugró összeg (sajnos), egzotikus állatorvosnál meg főleg nem az. De mondom, itt számomra a hozzáállás az, ami elgondolkodtató. Ha ennyire nem érdekel, inkább hagyd!

2020. dec. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
68%

Nem kötelező állatot tartani. Tudod te mennyibe kerülnek az egzotikus állatok pl? És itt most nem az agyonszaporított 2000Ftos állatbolti tengerimalacról/hörcsögről beszélek. Macskának ugyanúgy lehet bármi súlyos örökletes baja ha csak egy random "véletlen",ismeretlen alomból hozod el,mert az ingyen van,ez tudod mekkora felelőtlenség? Aztán az a baj sok ember az ingyen állatot annyira is becsüli(ezért nem támogatom az ingyen szaporulat osztogatását, lehet hogy jó a szándék de na)hogyha baja lesz tökmindegy mert ingyen volt.


Én komolyan mondom ha nagyon ragaszkodsz az egzotikus állathoz:50literes akvárium helyes berendezéssel,növényzettel és vegyél bele egy hím bettát(megbízható helyről! Nem a kis sarki állatboltból!),ha rendesen eteted/takarítod elvileg soha semmi baja nem lesz és vígan fogja leélni az életét,mellé gyönyörű lesz.

2020. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
93%
Előző: igen, ebben igazad van. Ha ki tudja fizetni, de nem akarja, az valóban probléma. Ha valakinek ott van a pénze, és nem létkérdés, tehát nem a családja megélhetése függ tőle, az valóban nem a legjobb hozzáállást tükrözi.
2020. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!