Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Felelötlenség lenne úgy...

Felelötlenség lenne úgy állatot tartani hogy tudom magamról egy nagyobb kezelési költségre sajnálnám a pénzt?

Figyelt kérdés
Mondjuk azt mondaná az állatorvos hogy 100 ezer FT a gyógyítás és lemondanék az állatról inkább.

2020. dec. 18. 08:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
74%
Rokonságban történt az eset. Illetőnek volt egy gyönyörű sziámi cicája, imádta, szó szerint, a macska a legjobbat kapta, még ha ő nem is evett... nem voltak túl gazdagok, de tényleg a macska azt kapta amire szüksíge volt. Állatorvoshoz is vitte ha kellett. Viszont, lett neki egy nagyobb baja, 100 ezer ft+ lett volna a műtét, és évekkel ezelőtt volt ennyi, vmi gyomorbaja lett a macskának. Egyszerűen nem bírta volna ezt a nagy összeget előteremteni, a macskának viszont nagy fájdalmai voltak, ezért úgy döntött elaltaja.. nem ítélem el érte. Úgy gyászolta mint egy családtagját, de az ő helyzetében tényleg nem tudott mit tenni. Minden élethelyzet kérdése. Nekem 2 macskám van, nem tudom bírnék e finanszírozni egy nagyobb összeget ha úgy alakulna, nyilván megpróbálnám, de ha nem tudnám megoldani én is elengedném. Emiatt nem tartanám magam felelőtlen állattartónak, ahogy a rokonomat sem. A szememben inkább azok a felelőtlenek akik hagyják h a macskájuk csatangoljon mindenfele, nem ivartalanítanak, ezek felelőtlenek.
2020. dec. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
89%

Ha a félretett pénzed inkább magadra költenéd, akkor inkább ne. Bármikor adódhat váratlan helyzet, amikor a kedvencnek a szerető gazdája jelenti a biztonságot. A mi macskánkat tavasszal elütötték, de se az agya, se szerve, gerince nem sérült. Egy lábát amputálták, mivel elaltani nem akartuk, miközben semmi olyan baja nem volt, amivel ne tudna együttélni. Mai napig víg és semmiben nem korlátozza a dolog. A költségek az egekben voltak, amíg gyógyult.

Családtag.


De ha mondjuk egy olyan fertőzés van, amit kezelni kell, az sem olcsóbb. Éves oltás és cseppek, féreghajtók is 20000+.

2020. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
35%

Plusz még, ha kárt is okoz. Sok állat rágcsál, kapar, mászik, mi van, ha lelök egy poharat vagy szétszedi a kanapé lábát?

Vegyél max halat.

2020. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
70%
Ne tarts légyszíves! Pont az ilyen magadfajták dobják ki szegény kiscicákat télen a mínusz fokokba, vagy rakják menhelyre,mert egy váratlan kiadás miatt már nem akar rá költeni tízezreket. Ja és elárulom nekem a 2 cicám kerül havi 22500ft-ba,úgyhogy és így sem a legminőségibb cuccokat vesszük nekik. Szóval lazán számolj havi 10 ezret+oltások,játékok stb stb.
2020. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyára vagy macskára is lehet hirtelen egy hónapban több száz ezret költeni... sosem tudhatod mikor kell komolyabban műteni stb...
2020. dec. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!